Kültür & Sanat

TV Dizilerinde Gördüğümüz En Duygusal Çiçekli Sahneler

Diziler vazgeçilmezimiz ve dizilerinde vazgeçemediği şey çiçekli sahneler. Dizilerin duygusal sahnelerinin vazgeçilmez unsurları olan çiçekler en popüler dizilerde kendilerine her daim bir yer buluyor. Bu yazımızda sizler için televizyon dizilerinin çiçekli duygusal ve anlamlı sahnelerini derledik.

Vakit kaybetmeden başlayalım:

1- İstanbullu Gelin – Faruk’un Çiçekleri

Dizilerde çiçekler, çiçeklerin geldiği kişinin karakteristik özelliklerini de bizlere yansıtıyor. Mesela daha sakin mizaçtaki bir kadını oynayan Süreyya (İstanbullu Gelin) kendi gibi zarif, beyaz ve şatafattan uzak çiçekler alıyor eşinden. Bu sahnede ise çiçekler Süreyya’ya değil Faruk’a. Hasta olan Faruk’a birçok kadın hayranından(!) çiçekler geliyor ve kıskançlık rüzgarları esiyor. Ardından Süreyya’nın hazırladığı güzel çocuk odası ile romantik anlar yaşanıyor.

2- Erkenci Kuş – Romantik Evlilik Teklifi

Ekranların fenomen dizilerinden biri olan Erkenci Kuş’un evlilik teklifi sahnesi ve o sahnedeki çiçekler de bu listede yer almaya değerdi doğrusu. Çiçeklerle süslenmiş o muhteşem ortam, Ay Tenli Kadın şarkısı ve Can’ın romantik sözleri yürekleri heyecanla doldurup dizinin fanlarına harika anlar yaşatmıştı.

Sahneyi izlemek isteyenleri buraya alalım:

3- Çarpışma – Sevgililer Günü Sürprizi

Romantik sürprizlerin adamı olmak konusunda bir iddiası bulunmayan Kadir Adalı’nın Sevgililer Günü için seçtiği çiçek Çarpışma dizisi izleyenlerini oldukça güldürmüştü. Bu hem esprili hem de duygusal sahnenin tamamını izlemek isteyenleri şöyle alalım:

4 – Anne – Çiçek Toplama Sahnesi

Gözyaşları eşliğinde izlenen dizilerden biri olan Anne dizisinde Melek, annesinin sevgilisinden işkence gören bir kızdır. Annesi bu durumu görmezden gelir ve Melek’in hayatı zindana döner. Ardından okulunda ders veren bir öğretmenin bunu keşfetmesi ile hayatı değişir. Öğretmeni Zeynep onu kaçırarak yeni bir hayata başlatmayı ister ve olaylar gelişir. İşte bu diziden çiçekli bir sahne:

5- Kuzey Güney – Kuzey’in Cemre’ye Aşkını İlan Etmeye Gidişi

Cemre’ye olan aşkını ilan etmeye giderken, ona son parası ile hediye alıp çiçekler götüren Kuzey, abisi ile öpüşen aşkını görüyor.Çiçekli sahneler denilince akla ilk gelenlerden olan bu hüzünlü sahneyi ve Kuzey Güney’i bir daha analım.

6 – Ezel – Kenan Birkan Çiçek Sahnesi

Ezel dizisinin efsane karakteri Kenan Birkan! Ona karizması ile can veren Haluk Bilginer’in efsane konuşması ile akıllarda yer eden bu sahneyi sizlerle paylaşmasak olmaz.

Önce bütün sevdiklerimiz yanıbaşımızdadır. Sonra intikam almaya başladığımızda teker teker hepsini kaybederiz. Biliyor musunuz burası daha önce kupkuru bir alandı. Sonra ben teker teker bu çiçekleri dikmeye başladım. Her kaybettiğim insan için bir çiçek. Şimdi etrafım onlarla dolu...”

Sahneyi izlemek isteyenler için:

7 – Karadayı – Mahir’den Feride’ye karanfil.

Bir başka yüreklere dokunan dizi de Karadayı. Yayınlandığı dönem ekranlara izleyicilerini kilitleyen bu dizide ağır abi olan Mahir, haksız yere idam cezası alan, üzerine başkasının işlediği cinayet yıkılan bir adamın oğlu ve babasını kurtarmak için olmadık işlere karışıyor.

Sahte bir kimlik ile mahkemeye giriyor ve hakime Feride’ye sürpriz bir şekilde aşık oluyor. Bu imkansız bir aşk anlayacağınız. Bu karanfil sahnesi de izleyenleri gülümseten bir detay olarak akıllarda yer edindi.

Sahneyi izlemek isteyenleri buraya alalım:

Dizilerde gördüğünüz çiçekli sahneler ve favori çiçeklerini listelediğimiz bu içerikte yer alan tüm çiçekler ve çok daha fazlası Çiçeksepeti‘nde. Çiçek bakımı ve çiçeklerle ilgili diğer yazılarımıza ise buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir