Kişisel Bakım İpuçlarıKozmetik Ürünler

Canlı Bir Cilt Görünümü İçin En İyi Erkek Yüz Tonikleri

Herkes cildinin temiz ve bakımlı görünmesi için belli başlı bakım ritüelleri uygulamaktadır. Ancak kullanılan ürünlerin doğru seçilmesi ve doğru uygulanması oldukça önemlidir. Cilt bakımının önemli bir parçası olan tonik kullanımı, erkek cilt bakımında da oldukça değerlidir. Peki, en iyi erkek yüz tonikleri nelerdir ve nasıl uygulanmalıdır?

Cilde temizleme işlemi sonrası uygulanan tonik; pH dengesini düzenler, kalan kir ve yağı temizler, gözenekleri küçültür, renk eşitsizliğinin önüne geçer ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Ek olarak losyon olması sayesinde bakım sırasında kullanılan diğer ürünlerin emilimini artırmaktadır. Cilt için oldukça faydalı olan en iyi erkek yüz tonikleri ile siz de cildinize gerekli olan bakımı sağlayabilirsiniz.

1-) Hayejin Blessing Of Sprout Radiance Toner

Erkek yüz tonikleri - Hayejin
Hayejin Blessing Of Sprout Radiance tamamen vegan ve EWG Yeşil sınıftır.

Cildinizin mat ve cansız görünmesi sizi rahatsız ediyorsa Hayejin Blessing Of Sprout Radiance tam olarak aradığınız ürün diyebiliriz. Ciltte yapışkan bir his bırakmadan cildi nemlendiren tonik, sonraki bakım aşamasına cildi hazırlar. Daha aydınlık ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar. Doğal botanik filizler, Lotus tohum özü ve 10 çeşit bitki özü içerir.

2-) Dermalogica Multi Active Toner 

Erkek yüz tonikleri -  dermalogica
Kuruluk ve nemsizlik hissine Multi Active Toner ile son!

Nemi cilde bağlayıcı nemlendiriciler içeren Multi Active Toner, ince yapısı sayesinde cildin ferahlamasını sağlar. Sakinleştirici Arnika, Oğul Otu ve Lavanta, cildi ferahlatır. Temizleme işlemi sonrasında ve gün boyu kullanabilirsiniz. Düzensiz cilt yapısının önüne geçer ve mat görüntüden kurtulmanıza yardımcı olur.

3-) Seohwabi Whitening C+ Tone

Erkek yüz tonikleri - Seohwabi Whitening C+
Seohwabi Whitening C+ tonik, cilt sorunlarının önlenmesine yardımcı olur.

Ciltte yer alan ton eşitsizliğine Seohwabi Whitening C+ tonik ile son verebilirsiniz. Uygulama sonrasında daha aydınlık bir görüntü sunan tonik, nemlendirici etkisiyle cildi besler. İçeriğinde yer alan Aloe vera suyu ile cilt sorunlarının önüne geçer. Bol vitamin ve mineral ile cildi sakinleştirir. Cildi aydınlatmak ve leke görünümünü azaltmak için Niacinamide %3 içermektedir.

4-) Licape Tonik

Erkek yüz tonikleri - licape
Licape tonik, su bazlı içeriği sayesinde hassas bölgelerde de rahatça kullanılabilmektedir.

Cildin yağ, kir, ölü deriden arındırılmasına yardımcı olan Licape tonik, cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlar. Yağ dengeleyici özelliği sayesinde ciltteki fazla yağın atılmasına yardımcı olur. İçeriğinde yer alan micellar aktifleri sayesinde cildinizin sebum (yağ) dengesini düzene sokar. Ek olarak tüm cilt tipleri için uygundur ve her mevsim kullanılabilir.

5-) Origins Zero Oil

Origins Zero Oil
Origins Zero oil ile cildinize hak ettiği değeri verin!

Canlandırıcı etkili Origins Zero Oil, ciltte parlamaya neden olan yağlanmayı azaltır. Cildi yumuşatır ve mat bir bitiş yaratır. Bu sayede yağlı ciltlerde ortaya çıkan cilt parlaklığının azalmasına yardımcı olur. Ek olarak nemlendirici etkisiyle kuruma yapmaz ve tüm mevsimlerde kullanıma uygundur.

6-) Missha Vita C Plus Brightening Toner

Missha Vita C Plus Brightening Toner
Cildinizin ihtiyaçlarını Missha Vita C Plus Brightening ile karşılayabilirsiniz.

%99 saf olarak üretilmiş olan C vitamini içeren Missha Vita C Plus Brightening, cildin aydınlık ve canlı görünmesini sağlar. Yağ ve nem dengesi için yardımcı olurken ölü deri arıtımına yardımcı olur. Ayrıca Kollajen, Fullerenler ve E Vitamini ile cildi koruma altına alır. Seramid ve Hyaluronik asit ile nemlendirici bakım sunar.

7-) Kiehl’s Oil Eliminator Refreshing Shine 

Kiehl's Oil Eliminator Refreshing Shine 
Yağlı cilt görünümüne Kiehl’s Oil Eliminator Refreshing Shine ile elveda edin.

Yağlı ciltler için sunulan Kiehl’s Oil Eliminator Refreshing Shine, ciltte istenmeyen parlaklığın giderilmesinde etkilidir. Gözenek görünümü kontrol altına almanızı sağlar. Temiz ve sağlıklı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Ek olarak tonik içerisinde bulunan mentol serinletici ve canlandırıcı etki bırakmaktadır.

En iyi erkek yüz tonikleri başta olmak üzere tüm kişisel bakım ürünlerini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir