Hediye Önerileri

Gelinlik Modellerine Göre Gelin Çiçekleri

Düğün günü, birbirini seven iki insanın en mutlu, en özel günlerinden biridir. Dolayısıyla bu özel günde seçimler yapmak zaman zaman zor olabilir. Gelinlik, damatlık, düğün konsepti derken kafanız karışabilir. Biz de bugün sizi bu kafa karışıklığından kurtarmak için buradayız. En azından seçimi çok önemli olan bir aksesuar için! Gelinin en önemli detaylarından biri olan gelin çiçekleri için seçim nasıl yapılır, birlikte keşfedelim!

Düğün tarihine karar verdiğinizde ve hatta düğün tarihine karar vermeden önce ilk olarak gelinlik-damatlık seçimini yapabilirsiniz. Tüm bakışların üzerinizde olacağı bu özel günde etkileyici, eşsiz ve göz alıcı görünmek isteyebilirsiniz. Gelinlik seçiminden hemen sonra yapılması gereken şey ise mutlaka gelin çiçeğinin seçilmesidir. Gelin çiçeği seçmek çok kolay gibi görünse de aslında çok önemli, zor bir olaydır.

Düğünde gelinlik kadar dikkat çeken diğer detaydır gelin çiçekleri. Sadece bir aksesuar olmaktan çok daha fazlasıdır. Gelin çiçekleri aynı zamanda gelinin damada olan bağlılığını ve gelinin saf güzelliğini ifade eder. Çiçek, düğün boyunca elinizde olacak ve sürekli dikkat çekecek. Bu yüzden gelin çiçekleri arasında en doğru seçimi yapmak, gelinlik seçimi kadar zordur. Gelin çiçeğinin gelinlik modeli, gelin ayakkabısı, mevsim ve mekan gibi düğünün diğer unsurları ile uyum sağlaması gerekir.

Gelin çiçekleri arasından seçim yaparken çiçeğinizin özel olmasını istiyorsanız, buketinizi kişiselleştirebilirsiniz. Korkmayarak, çiçeğinizin hayalinizle ve tarzınızla uyumlu olması konusunda titiz davranmalısınız. ÇiçekSepeti, bu özel gününüzde de sizin için hazırladığı gelin çiçekleri seçenekleriyle yanınızda! Hadi gelin, gelinlik modeline uygun gelin çiçeği seçimine yakından bakalım!

Gelinlik Modelinize Göre Gelin Çiçekleri!

Gelinlik modeline göre gelin çiçeklerine geçmeden önce en sık kullanılan gelin çiçeklerinden bahsedelim biraz! En sık kullanılan gelin çiçekleri:

Gül Buketleri: Güller, aşkın simgesi olan çiçekler olarak yer alır hayatımızda. Dolayısıyla en özel ve aşk dolu günlerden biri olan düğünlerde de gelinler sıklıkla gül buketlerini tercih eder. Sevgiliye duyulan aşkın masumiyetini ifade eden beyaz gülleri tercih ederek siz de düğününüzde aşkınızı ifade edebilirsiniz. Ayrıca beyaz gülleri farklı renkteki gül, şakayık, cipso gibi çiçeklerle birleştirerek de hayalinizdeki gelin buketini oluşturabilirsiniz!

Zambak Buketleri: Artık bir klasik haline gelmiş, doğallığı ve saflığı çağrıştıran zambaklar da düğün buketlerinde sıklıkla kullanılan çiçeklerdir. Lilyum cinsine ait bir çiçekli bitki olan zambak hem görüntüsü hem de kokusuyla herkesi büyüler. Saflığı ve doğallığı temsil eden zambaklar aynı zamanda zarif ve sade gelinliklerin de en güzel eşlikçisi olur.

Gelin çiçeği seçimi
En Güzel Gelin Çiçekleri ile Özel Gününüze Renk Katın!

Ortanca Buketleri: Yazın habercisi olan ortanca çiçekleri de tabii ki yaz düğünlerinin vazgeçilmezidir. Ve hatta ortanca çiçekleri gelin buketlerinde yer aldığı kadar masalarda, davetiyelerde ve taçlarda da sıklıkla yer alır. Özellikle büyük eren gülleri, şakayıklar ve salaş çiçekler ile birlikte ortancaları kullanıp eşsiz çiçek buketleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca ortanca çiçeklerini tek başına kullanarak da harika bir gelin çiçeğine sahip olabilirsiniz!

Lale Buketleri: Aşkın simgesi olan çiçeklerden bir diğeri lalelerdir. Zarif görüntüsüyle herkesi büyüleyen laleleri tek olarak ya da şakayık gibi göz alıcı çiçeklerle birleştirerek bir buket halinde kullanabilirsiniz!

1-) Prenses Gelinlik Modeline Göre Gelin Çiçekleri

Gelin çiçekleri seçimini
Prenses Gelinlik Modeline Göre Gelin Buketi Seçimi, Görsel Kaynağı: Pinterest/bayankiyafet

Çiçek seçimi yapacağımız ilk gelinlik modeli kabarık ve gösterişli olan prenses gelinlik. Bu modeldeki gelinlikleri tercih ediyorsanız gelinliğiniz ile çiçeğinizde zıt bir görünüm oluşturabilirsiniz. Yani gelinliğiniz kabarık ve göz alıcıyken çiçeğiniz daha sade, şık ve küçük olabilir. Bunun için de daha çok beyaz papatyalardan ya da cipsolardan oluşan gelin buketlerini tercih edebilirsiniz. Klasiklerden olan papatyalar, doğal görünümü ile gelinliğinizi gölgelemeyerek size hoş bir görünüm sağlayacaktır. Ayrıca eğer gelinliğiniz üzerinde fazla işleme yoksa pembe bir gül buketi aranjmanı ve renkli ayakkabılar da güzel bir kombin olur. Gelinliğinizi şık bir gelin tacı ile de tamamlayabilirsiniz. Böylece tam bir prenses olursunuz!

2-) Vintage Gelinlik Modellerine Göre Gelin Çiçekleri

Gelin çiçekleri
Vintage Tarz Gelinlik için Gelin BUketi, Görsel Kaynağı: Pinterest/prontaprafesta

Sırada eskiye göz kırpan, nostalji hayranı olanların tercih edebileceğiniz şık vintage gelinlikler var. Bu tarz bir gelinlik için gelin çiçeği seçimi yaparken içinde bulunduğunuz mevsime de dikkat etmeniz gerekir. Çünkü düğünün yapılacağı mevsime göre gelin çiçeği farklılık gösterir. Yaz döneminde yapacağınız bir düğünde gelinlik daha çok dantel detaylı olacağı için yeşilliklerle süslenmiş lilyum buketi size asil bir görünüm kazandıracaktır. Kış düğünlerinde ise gelinlik daha detaylı ve işlemeli olur. Bu yüzden sade bir orkide buketi, gelinliğinizi büyüleyici bir şekilde tamamlar.

3-) Balık Model Gelinliklere Göre Gelin Çiçekleri

Gelin çiçeği seçimi
Balık Model Gelinlikler için Gelin Çiçekleri, Görsel Kaynağı: Pinterest/preownedweddingdresses

Balık model gelinlikler genelde uzun kuyrukları ile dikkat çekerler. Dikkati gelinliğin kuyruğuna değil de gelin buketinize çekmek isterseniz, renkli güllerin bir arada olduğu bir buket yaptırabilirsiniz. Gelinliğiniz ya da kuyruğunuz fazla işlemeli ise gül buketi tek renk seçmeniz daha uygun olacaktır. Beyaz güllerden oluşan sade ve şık gelin buketleri size istediğiniz havayı oluşturmanızda yardımcı olur.

4-) Kısa Gelinlik Modellerine Göre Gelin Çiçekleri

Gelin çiçekleri
Kısa Gelinlikler için Çiçek Aranjmanları, Görsel Kaynağı: Pinterest/mywedding

Uzun ve gösterişli gelinlik modelleri kadar kısa ve şık gelinlik modelleri de sıklıkla tercih edilir. Farklılıkları ile dikkat çeken kısa gelinlikler, daha çok yaz aylarında tercih ediliyor diyebiliriz. Yaz mevsimine hitap eden bu gelinlikleri, lale buketi ya da orkideler ile tamamlayabilirsiniz. Gelinliğinizi daha hareketli göstermek isterseniz renkli bir şakayık buketi de size şık bir görünüm kazandıracaktır.

5-) Helenistik Gelin Modellerine Göre Gelin Çiçekleri

Gelin çiçekleri
Helenistik Gelinlik Modellerini Tamamlayacak Gelin Çiçekleri, Görsel Kaynağı: Pinterest/solutionsbridal

Eşsiz bir güzelliğe sahip olmanızı sağlayan Helenistik gelinliklerden ve onlara uygun gelin çiçeklerinden bahsedelim şimdi de! Kabarık gelinlikleri tercih etmeyenler için oldukça sade, zarif ve şık olan Helenistik gelinlikler, kendi tarzınızı yansıtmanızı sağlar. Romantik bir görünüme sahip olan bu gelinlik modelleri için yine sade ve zarif çiçek buketlerini tercih edebilirsiniz. Tek renk lale ya da gül aranjmanları ile eşsiz güzelliğinizi taçlandırabilirsiniz. Ayrıca yine sade ama biraz daha renkli gelin buketlerini tercih ederek stilinizi tamamlayabilirsiniz.

6-) Uzun Kollu Gelinlik Modellerine Göre Gelin Çiçekleri

Gelinliğe göre gelin buketi seçimi
Farklı Bir Tarzı Olan Uzun Kollu Gelinlikle için Gelin Buketleri, Görsel Kaynağı: Pinterest/weddingdressesguide

Ve son olarak uzun kollu gelinliklerden bahsedeceğiz. Genellikle sonbahar ve kış düğünlerinde tercih edilen uzun kollu gelinlikler de son derece şık ve gösterişlidir. Dantel ve çiçek işlemeleriyle süslenen gelinlikleri renkli gelin buketleri ile tamamlayabilirsiniz. . İrili ufaklı beyaz ve pembe gül ve şakayıklardan oluşan gelin buketlerini seçerek farklı tarzdaki uzun kollu gelinliğinize eşsiz bir dokunuş yapabilirsiniz!

Gelin çiçeğinizi seçerken buketin gelinliğinizle, düğün konseptinizle ve saç&makyajınız ile uyumlu olmasına özen gösterebilirsiniz. Böylece görünümünüz eşsiz bir bütünlükte ve etkileyici olur!

Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz ÇiçekSepeti’nde düğününüz için gerekli olan tüm ürünler de VarVar! Hemen tıklayın, ÇiçekSepeti’nin eşsiz fırsatlarla dolu dünyasını keşfedin!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir