Trend

Duvarlarınıza Bahar Getiren Çiçekli Süslemeler

Evinizde her daim bir bahar havası olmasını ister miydiniz? Çiçek desenli perdelerden gerçek çiçeklerle yapılan duvar süslemelerine geçmek istemenizi sağlayacak, en güzel çiçekli duvar dekorlarını sizler için araştırdık!

Çiçekler canlı formları ile salon ve balkonlarımızda kendimizi bildik bileli yer alıyor. Evlerimizde vazgeçilmez oldukları inkar edilemez. Öyle ki evinde hiç çiçek bakmamış biri bir kez misafir etsin, hemen alışıveriyor çiçeklere. Peki bu çiçekler evinizdeki diğer eşyalarınızda da görünse nasıl olur? Ev eşyalarındaki çiçek esintileri de nakışın ilk dönemlerine dayanıyor. Koltuk örtüleri, kırlent kılıfları, masa örtüleri gibi eşyalar kadar mutfak gerçeklerinde de çiçek baskıları her daim popüler olmuştur.

Anneannelerimizin çiçek desenli perdeleri son günlerde tekrardan moda oladursun, trendi değiştiren çiçekli süslemeler artık duvarların önünde değil, tam üzerinde yer alıyor. Siz de duvarınızda canlı ve yapay çiçek çeşitlerinin en güzel formunu sergilemek istiyorsanız kendi tasarımlarınızla duvarlarınızı kaplayabilirsiniz. İşte örnek alabileceğiniz bazı öneriler;

Konsol Üstleri İçin Doğal Bir Tablo Oluşturacak Güller

çiçekli duvar
Görsel Kaynak: bride and bows

Somon rengi, pembe ya da beyaz iri güllerin kafalarının minik pembe ve beyaz güller ile kombinlenmesi ile hazırlanan bu tasarımda, iplere geçirilmiş yapraklar ve çiçekler bir ağaç dalında tamamlanıyor. Salonlara, hollere ya da yatak odalarına hayli yakışacak bu tasarım aynı zamanda ev içinde yapılacak söz ve nişan törenlerinde de güzel bir dekor olabilir.

Yılbaşı Ağacı İçin Otantik Bir Öneri

çiçekli yılbaşı duvar süsü
Görsel Kaynak: spell designs

Yılbaşı için her zaman çam ağaçları mı kullanılmalı? Bizce hayır. Ledlerle, kuru, canlı veya yapay çiçeklerle duvara çizilen bu ağaç görünümü sizlere yakışacak türden bir yılbaşı ağacı olabilir. Üstelik kedili ve köpekli evlerde bu tasarım yerden biraz daha yüksekte kalacak şekilde ayarlanabilir. Böylece sevimli patili dostlarımız da yılbaşı ağaçları ile kavga etmek zorunda kalmazlar :)

Kuru Bir Ağaç Dalı ile Yapılabilecek Enfes Tasarım

çiçekli süslemeli duvar
Görsel Kaynak: Pinterest

Kuru bir dal eve nasıl bu kadar canlılık katabilir diyorsanız cevabı görselde… Sarkan formdaki rengarenk çiçekler ve yeşil yapraklar ile hazırlanan bu duvar süsü, evinizdeki bahar enerjisini tüm sezonlar boyunca sürdürebilecek ve misafirlerinizi etkileyecek bir dekor olacak. Dilerseniz bu çiçeklerin aralarına sizin için anlamlı olan simgeler yerleştirebilirsiniz. Eğer kış temasında bir tasarım yapmak niyetindeyseniz, minik kozalaklar ile tasarıma son dokunuşu yapabilirsiniz.

Çiçek Sarkıtlarını Led Aydınlatmalar ile Tamamlayın

pembe çiçekli duvar
Görsel Kaynak: Keep Decor

Dilediğiniz tarz çiçeklerle hazırlayabileceğiniz bu duvar süslemeleri birer tablo görevi görmekle kalmayıp aydınlatmalar ile tamamlandığında da eve ayrı bir hava katıyor. Renklendirmek istediğiniz oda içerisindeki eşyalar ile birlikte uyum içerisinde kullanabileceğiniz bu süslemeleri yapmak da bir hayli eğlenceli.

Geometrik Şekiller ve Çiçekler Bir Arada

duvar süslemesi
Görsel Kaynak: aiomeb

Duvarınızdaki çiçekli süslemeleriniz illa ki sarkan bir formda olmak zorunda değil. Dilerseniz uzunca bir daldan sarkan çiçekler yerine geometrik şekillerden oluşan dalların dilediğiniz uçlarında da çiçeklere yer verebilirsiniz.

Adeta Doğanın Sunduğu Bir Güzellik

doğal duvar süslemesi
Görsel Kaynak: stair case wall decor

Eğer canlı çiçekler ile bir tasarım yapmak istiyor ancak bu çiçeklerin kısa sürede solup gitmelerini istemiyorsanız, yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi bir ürün ortaya çıkarabilirsiniz. Bu tasarımda dallara bağlanan belli miktarda iplik bulunuyor. Bu ipliklerden bazılarına yapraklar ve çiçekler tutturulmuş ancak bazılarında yalnızca minik tüpler var. İplere bağladığınız minik tüplere su doldurup taze kesme çiçekleri bu tüpler içerisine yerleştirebilirsiniz.

Tek İhtiyacınız Olan Biraz Çiçek ve Biraz Yapışkan Bant

yatak odası duvar süslemesi
Görsel Kaynak: auto design acces

Eğer çok fazla bir teçhizata sahip değilseniz, elinizde olan malzemelerle de duvarlarınızı çiçeklendirebilirsiniz. Yukarıdaki örnekte yatak başlığı olmayan bir yatak, en doğalından bir yatak başlığına kavuşmuş. Üstelik yalnızca biraz yapışkan bant, biraz çiçek ve bir sıra led aydınlatma ile.

Eğer sevgiliniz için bir sürpriz yapmayı planlıyor ve odasını süslemeyi düşünüyorsanız onun için çiçeklerle duvarlarına can verebilirsiniz.

Çiçek Yetişmeyen Balkonların da Artık Bir Çiçek Bahçesi Olacak

duvar çiçeklendirme
Görsel Kaynak: decoratio

Balkonunuzda çiçek yetişmiyorsa merak etmeyin, çiçeklerin güzelliğinden mahrum kalmak zorunda değilsiniz. Balkonunuzda bulunan eşyalarınıza uygun renklerdeki yapay çiçekleri belirli bir düzende tutturarak duvarınıza sabitleyebilirsiniz. Yukarıdaki örnekte çiçekler ipler ya da halatlar üzerinde tutturulmamış, birbirlerinin içlerine yapıştırılarak uzun çiçek sarkıtları elde edilmiş. Her bir sarkıt aynı aralıklar ile duvar üzerine sabitlenmiş.

Evinizde Doğanın Yeşilini Hissedin

yesil duvarlar
Görsel Kaynak: teal arrow design

Çiçekli süslemeler sayesinde evinizin her odası için ayrı konseptler oluşturabilirsiniz. Dilerseniz tekli yapraklar dilerseniz de sarmaşık yapraklar kullanabilir, tarzınızı ve zevkinizi duvar tasarımınıza yansıtabilirsiniz. Evinizde bahar esintilerini hissettirmek işte bu kadar kolay.

İsterseniz Çiçekli İsterseniz Sadece Yeşil Yapraklar ile Bezenmiş Tasarımlar Yapın

doğal duvar tasarımları
Görsel Kaynak: Aimee Weaver Designs

Eğer yalnızca yeşillerin hakim olduğu ve daha sade bir tasarım yapmak istiyorsanız farklı boyutlardaki 3 tahta kasnak üzerine çeşitli yeşil yaprakları dolayarak da duvar süsünüzü tamamalayabilirsiniz. Hasır ya da halat iplerle de duvarınıza monte edebileceğiniz bu tasarım fikrinin bir örneğini de yukarıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

Sadeliğin Verdiği Huzur Evinizin Havasını Değiştirecek

duvar süsleme
Görsel Kaynak: Etsy

Yumuşak tonda çiçekler ve yapraklar kullanarak evinize huzur dolu bir dokunuş yapabilirsiniz. Tasarımınızı perde yanlarında kullanmak evinize farklı bir atmosfer katabileceği gibi daha havadar görünmesini sağlayacaktır. Hatta perdelerinizin üstlerine bu sarkıtları dikerek bambaşka bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Evin Her Odası İçin Ayrı Bir Tasarım

duvarlar için tasarımlar
Görsel Kaynak: Pinterest

Daha canlı, daha pastel ve gösterişli bir tasarım yapmak isteyenler, diledikleri tonlardaki yapay çiçekleri, evlerindeki canlı çiçeklerin yakınındaki bir duvara uygun şekilde sergileyebilir. Ayna veya led aydınlatma gibi detaylarla da tasarımlarına renk katabilirler.

Çiçekler ile Süslediğiniz Hayal Kapanları Duvarlarınızı Süslesin

dream catcher duvar süsleme
Görsel Kaynak: Air Freshener

Dream catcher, yani düş kapanı oldukça sevilen bir ev aksesuardır. Kötü enerjiyi aldığına inanılır. Danteller ve çiçekli süslemeler eşliğinde bir düş kapanını evinizin dilediğiniz duvarına yerleştirebilir, dilerseniz yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi kuş tüyleri ile de tasarımınızı tamamlayabilirsiniz.

Kendi Tarzınızı Yansıtabileceğiniz Yatak Odaları İçin Çiçekleri Kullanın

oda süslemesi
Görsel Kaynak: Pinterest

Yatak odanızdaki sıkıcı yatak başlığından kurtulun ve odanıza çiçekli süslemeler ile layık olduğu tasarımı hediye edin. Bunun için ilk yapmanız gereken üzerinde sizi karşılayacak güzel bir not bulunan tabela. Ardından tabela altına tutturulmuş ipler ve bu iplerin üzerinde bulunan çiçekler ile yapraklar. Odanızın tonlarına uygun, sizin ruh halinizi yansıtan en güzel tasarımı yaratın ve içinde bulunmaktan mutluluk duyduğunuz bir odaya sahip olun.

Yeşilin Enerjisini Evin Dört Bir Yanında Hissedin

duvarlarda yeşil yapraklar
Görsel Kaynak: Diys

Sonbahar geldi mi yerlere yeşil, sarı, turuncu birçok yaprak dökülür. Dilediğiniz renkteki yaprakları toplayarak ipler ile birbirine tutturabilir, ardından duvar üzerine tutturabilirsiniz. Dilerseniz tek sıra halinde dilerseniz de birkaç sıra halinde tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

Her Yer Adeta Bir Kış Bahçesi

canlı duvar kağıtları
Görsel Kaynak: chancey charm weddings

Kış bahçesinin verdiği huzur bambaşka. Balkonunuz kapalı ise ya da kış bahçeniz var ise duvarlarına yeşil yapraklar tutturarak evinize pozitif enerji yükleyebilirsiniz. Eğer böyle bir alternatifiniz yoksa evinizdeki bir odayı kendi huzurlu kış bahçenize çevirebilirsiniz. Tek ihtiyacınız doğal ya da yapay yeşil yapraklar ile bir miktar yapışkan bant!

Tasarımlara ilham olacak çiçekler ve ev dekorasyon ürünleri için Çiçeksepeti‘ni ziyaret edebilir, farklı fikirler için Yapımı Kolay Çiçekli Ürün Tasarımları, Ofiste Masaüstü Bahçe Tasarımı Nasıl Yapılır? ve En İlginç Vazo Tasarımları (10 İlginç Vazo Tasarımı) yazılarımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir