TeknolojiTeknolojik Ürünler

Ebeveynlerin Hayatını Kolaylaştıracak Teknolojik Bebek Ürünleri

Hamilelik süreci bitti ve artık ailenize yeni birisi katıldı. Kokusu sürekli burnunuzda olan tatlı ve şirin bebeğinizin ihtiyaçları ise günden güne artmaya başladı. Onun için mutlu ve güvenli bir ortam oluşturmanın yanı sıra kendi hayatınızı da kolaylaştıracak ürünleri tercih etmenin zamanı geldi de geçiyor bile… Ebeveynlerin hayatını kolaylaştıran teknolojik ürünler, tam olarak bu durumlar için tasarlanır. Gelin şimdi “Teknolojik bebek ürünleri nelerdir?” daha yakından bakalım.

Bebek bakımı, oldukça meşakkatli ve zorlu bir süreçtir. Gece uykusuzluğu, huysuzluk, ufak tefek sağlık problemleri, telaş ve daha bir sürü şey birbirine karışır. Bu süreçte ebeveynlerin işi günümüzde nispeten daha kolay çünkü artık teknolojik ürünler birçok konuda yardımcı olabiliyor. Eskiden oldukça uzun süren bazı işler artık dakikalar içinde hazır hale geliyor. İşte biz de bu konuları düşünerek yeni anne babaların hayatını kolaylaştıracak teknolojik bebek ürünlerini bir araya getirdik. Bu ürünlerden bazılarını zaten biliyorsunuz bazılarını ise belki de ilk defa duyacaksınız ve çok seveceksiniz.

Teknolojik Bebek Ürünleri

Teknolojik bebek ürünleri, oldukça zorlayıcı olabilen bebek bakım sürecini daha kolay hale getirebilir. Bu durumda anne ve babaların daha rahat etmesini sağlarken bebeğin ise mutlu olmasına yardımcı olur.

1-) Biberon ve Mama Isıtıcı

Teknolojik bebek ürünleri - biberon ve mama ısıtıcı
Bebeğiniz için hazırladığınız mamayı, mama ısıtıcı sayesinde gönül rahatlığı ile ısıtabilirsiniz.

Bebekler için en önemli konuların başında beslenme gelir. Belirli saat aralığında beslenmesi gereken bebeğiniz için hazırda tuttuğunuz mamanın sıcaklığı da oldukça önemlidir. Bu nedenle hijyenik ve hızlı bir çözüm, en iyisi olacaktır. Biberon ve mama ısıtıcı cihazlar işte tam olarak bu durumlar için tasarlanmıştır. Sterilize edilmiş biberonu mamayla birlikte koyduğunuzda gerekli ısıya getirir ve o ısıda kalmasını sağlar. Bizim bu konudaki önerimiz; Beurer JBY 52. Dijital göstergesi ile sıcaklığı takip etmenizi sağlayan cihaz, otomatik kapanma özelliğine sahiptir. Bebek mamasını zararsız bir şekilde doğru sıcaklıkta ısıtır. Size de bebeğiniz acıktığı anda hazır mamayı almak kalır.

2-) Sterilizasyon Cihazı

Teknolojik bebek ürünleri - Sterilizasyon cihazı
Sterilizasyon cihazı, bebeğinizin gereçlerini mikrop ve bakterilerden arındırır.

Bebekler, bağışıklık sistemleri tam olarak gelişmediği için hastalıklara daha açık olur. Bu nedenle kullanılan ürünlerin hijyenik ve sterilize olması önemlidir. Ozon gazı, su buharı ve UV ışınları gibi teknolojiler kullanan sterilizasyon cihazları, bebek gereçlerini mikrop ve bakterilerden arındırır. Emzik, biberon gibi bebeğin ihtiyaçları bu sayede tertemiz olur. Birçok marka tarafından üretilen sterilizasyon cihazları arasından önerimiz ise Tefal Disney Baby Buharlı Steam. Mükemmel hijyen için 95°C doğal buharlı sterilizasyon sağlayan cihaz, 6 bebek biberonu ve aksesuarlarını 9 dakika içinde sterilize eder.

3-) Bebek Telsizi

Teknolojik bebek ürünleri - Bebek telsizi
Bebek telsizi sayesinde bebeğiniz uyurken siz de günlük işlerinizi yapabilirsiniz.

Teknolojik bebek ürünleri denildiğinde hemen hemen herkesin aklına ilk gelen ürün, bebek telsizi olsa gerek. Ebeveynlerin bebek uyurken günlük işlerini yapmasına veya dinlenmesine yardımcı olan bebek telsizleri aynı zamanda bebeğin güvenliği içinde oldukça önemli bir işlev görüyor. Telsizler, iki yönlü iletişim sağlarken ninni ve doğa sesleri gibi rahatlatıcı müziklerde kullanabiliyor. Ayrıca termometre, kamera, gece görüşü gibi özellikler sunan modeller de bulmak mümkün. Bebek telsizlerinde birçok seçenek bulunduğundan bütçeniz doğrultusunda en iyi seçimi yapabilirsiniz. Bizim önerimiz ise Weewell Dijital Bebek Telsizi. LCD ekran üzerinden oda sıcaklığı ve diğer göstergeleri takip etmenizi sağlayan cihaz, ninni modu sayesinde bebeğiniz uyanmaya başladığında onu sakinleştirir. Ayrıca gece ışığı özelliği ile rahatsız etmeden ortama güvenli ışık sunar.

4-) Elektrikli Ana Kucağı

Elektrikli ana kucağı sayesinde bebeğiniz her zaman rahat bir şekilde uykuya dalar.

Yeni doğan bebekler, anne kucağında olduğu gibi sallanmayı sever. Fakat bu durum çoğu zaman uykusuz geceler anlamına gelebilir. İşte bu sorunu çözmek için tasarlanan ana kucağı, elektrikli modelleri sayesinde bebeğinizi tıpkı kucağınızda gibi hissettiriyor. Işıklı, müzikli, özel sallama ayarlı modeller sayesinde bebeğiniz oldukça rahat edecektir. Elektrikli ana kucağı önerimiz ise Bagi Capucci ana kucağı. 5 farklı hızda sallanabilme ayarı sunan cihaz, 15-30-60 dakikalık zamanlayıcılara sahiptir. 10 farklı melodi ile bebeğinizi rahat hissettirir. Hareketi algılayan özel detektörü sayesinde bebeğiniz uyandığı anda tekrar harekete geçer. Ayrıca USB ve Bluetooth bağlantısı bulunmaktadır.

5-) Elektrikli Süt Pompası

Teknolojik bebek ürünleri - süt pompası
Süt pompası, bebeğiniz için anne sütünü sağlıklı bir şekilde depolamanızı sağlar.

Bebekler için beslenmenin önemini yukarıda da vurgulamıştık. Özellikle çalışan anneler ve yeni anneler için oldukça faydalı bir ürün var sırada; elektrikli süt pompası. Masaj yapan yapısı sayesinde sütün verimini artıran ve rahatlıkla süt depolanmasını sağlayan bu cihaz, bebeklerin her zaman sağlıklı anne sütü ile beslenmesine yardımcı olur. Elektronik takip cihazları sayesinde farklı özellik ve fonksiyonlar sunan elektrikli süt pompaları, özel biberonları sayesinde sütü saklamanıza olanak tanır. Bizim bu konudaki önerimiz ise Milk İn Ebp960. 3 farklı emiş modu ve 8 farklı emme seviyesi sunan cihaz, uzun pil ömrüne sahiptir. Ayrıca şarjı bittiğinde prize takılarak elektrikli olarak kullanılabilir.

6-) Temassız Ateş Ölçer

Teknolojik bebek ürünleri - ateş ölçer
Temassız ateş ölçer ile bebeğinizin ateşini düzenli bir şekilde takip edebilirsiniz.

Bağışıklık sistemleri yeni gelişen bebekler, hastalığa daha yatkın olur. Ateş ise bebeklerde virüs ve bakteri kaynaklı hastalıkların en belirgin göstergesidir. Bu nedenle bebeklerin ateşlerini düzenli bir şekilde takip etmek gerekir. Kızılötesi ve lazer teknolojisi kullanan temassız ateş ölçer, kısa mesafeden kısa sürede bebeğin ateşini ölçmenizi sağlar. Aynı zamanda son ateş ölçümlerini kaydederek düzenli takibi kolaylaştırır. Xioami Mijia, hassas ve tutarlı ölçümler yapmanız için ideal bir cihazdır. Ateş ölçme dışında mama ve içecekler ile banyo suyunun sıcaklığını da ölçmenizi sağlar.

7-) Hava Nemlendirici

Teknolojik bebek ürünleri - hava nemlendirici
Kaliteli hava düzenli bir uyku için gereklidir. Hava temizleyici cihazlar, havayı temizler ve nem dengesini korur.

Bebeğinizin gece ve gündüz uykusunu alabilmesi oldukça önemlidir. İyi bir uyku ise sessiz bir ortam ve kaliteli bir hava ile mümkün olur. Bebek odasına koyacağınız hava nemlendirme ve temizleme cihazı, havadaki nem miktarını dengeler. Ayrıca havayı temizler ve solunum yollarında rahatsızlık oluşturacak bakterilere karşı koruma sağlar. Kötü koku gibi rahatsız edici durumlar da bu cihaz sayesinde engellenir. Hava temizleyici ve nemlendirici özellikli Deerma F600, tam olarak anlattıklarımızı sağlayan bir cihazdır. Özel filtreleri sayesinde havayı temizler ve sessiz çalışır. Bebeğiniz de temiz havayla birlikte mışıl mışıl uyur.

8 -) Bebek Bezi Kovası

Bebek bezi kovası
Bebek bezi kovası, ebeveynlerin işini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Yeni doğan bebekler, özellikle katı gıdaya geçiş döneminde oldukça fazla altına yapar. Bez değiştirmek ve sürekli eski bezleri bir yere atmak kötü kokulara neden olabilir. Bu durumum önüne geçmek için ise harika bir çözüm var; bebek bezi kovası. Kirli bebek bezleri için tasarlanan çöp kovası, özel sistemi sayesinde tüm kokuyu içerde tutar. Asla dışarıya kötü koku sızdırmaz. Bu sayede evde kötü koku oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Biriken bezleri ise tek seferde kolayca çıkarıp pratik bir şekilde atabilirsiniz.

9-) Akıllı Bebek Çorabı

Akıllı bebek çorabı
Akıllı bebek çorabı, bebeğinizin sağlığıyla ilgili tüm verileri anlık olarak takip etmenizi sağlar.

Günümüz dünyasında akıllı saat ve bilekliklerin getirdiği birçok yenilik mevcut. Kalp atış hızı, oksijen seviyesi gibi birçok veri anlık olarak takip edilebiliyor. Bebeğinizin de tüm verilerini takip etmek isterseniz akıllı saat veya bileklik takmanız pek mümkün olmaz fakat akıllı bebek çorabı kullanabilirsiniz.  0-18 aylık veya 6-25 pound arası bebeklerin ayaklarına göre tasarlanan Owlet Smart Sock, bebeğinizin tüm sağlık verilerini anlık olarak takip etmenizi sağlar. Ayrıca mobil uygulama üzerinden anlık olarak takip edebilir, geçmiş kayıtları kontrol edebilirsiniz.

Teknolojik bebek ürünleri ve ebeveynlerin hayatını kolaylaştıracak tüm gereçler ÇiçekSepeti‘nde sizi bekliyor. Hemen mobil uygulama veya web sayfasını ziyaret edin, fırsatları kaçırmayın.

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir