Sağlıklı YaşamMalzeme & Ekipman

En İyi Masaj Aleti Hangisi? (8 Masaj Cihazını Karşılaştırdık)

Yoğun iş hayatı ve koşuşturmaca temposu derken bir akşam evinize gittiğinizde fark ediyorsunuz ki her yerini ağrıyor. Tutulan kaslar, eklem ağrıları ve halsizlik… İşte tüm bu sorunlardan kurtulmak ve biraz rahatlamak için masaj en iyi yöntemlerden biri. Masaj aletleri sayesinde düzenli olarak istediğiniz zaman masaj yaptırarak daha iyi hissedebilirsiniz. Peki, masaj aleti alırken nelere dikkat etmeli ve en iyi modeller hangileri?

Tek başınıza rahatlıkla kullanabileceğini masaj aleti; evde, ofiste, işe yerlerinde, kısacası istenilen her yerde kullanılabilir.

Masaj aleti faydaları
Aldığınız cihazın özelliklerine göre rahatlama ve kas ağrılarının azalmasını sağlamak dışında başka faydalar da elde edebilirsiniz:
  • Masaj aleti kan dolaşımınızı hızlandırarak vücudun canlanmasını sağlar. Kas ve eklem ağrılarının azalmasında oldukça yardımcıdır.
  • Bacak ve ayak masajı sayesinde topuk dikeninden huzursuz bacak sendromuna kadar birçok rahatsızlığa iyi gelir.
  • Sertleşen, tutulan kulunçları yumuşatır ve boyun tutulmasının giderilmesine yardımcı olur.
  • Vücut şekillendirilmesine yardımcı olur. Ayrıca selülitlerin azalmasında etkili olan modeller de bulunmaktadır.
  • Sağladığı rahatlama sayesinde sinir sistemini sağaltır ve sinir sıkışmalarının geçmesine yardımcı olur. Ek olarak kasları kuvvetlendirir ve gelişime katkı sağlar.

Faydalarını saydığımıza göre lafı daha fazla uzatmadan en iyi masaj aleti modelleri hakkında bilgiler verebiliriz.

1-) Car Home Masaj Yastığı

Car Home masaj yastığı
Tam bir fiyat/performans ürünü; Car Home masaj yastığı.

Tüm vücudunuzda kullanabileceğiniz Car Home masaj yastığı; ayak, boyun, bacak, bel ve sırt için titreşimli masaj sunar. Aracınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz cihazı çakmak girişi ile kullanabilir veya yaşam alanlarında 220 W adaptörü ile kullanabilirsiniz. Kızılötesi ısıtma teknolojisi bulunan cihaz, titreşim yerine yoğurmalı masaj etkisi sunmaktadır. Human Touch teknolojisi sayesinde insan parmakları ile yapılan masajı taklit etmektedir.

2-) Medisana FML 48312 

Medisana masaj aleti
Kullanışlı ve oldukça fonksiyonel bir cihaz; Medisana FML 48312.

Son derece ergonomik tasarımı ile ön plana çıkan Medisana FML 48312, kaymaz özellikli tutma yeri sayesinde oldukça rahat bir kullanım sağlamaktadır. Darbeli masaj yapma özelliği sayesinde en derin kaslara kadar erişir ve gevşemenize yardımcı olur. Kademeli ve kademesiz titreşim özelliği sayesinde dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Selülit problemi olanlar için noktasal masaj özelliği  sunan cihaz, kızılötesi ışın terapisi ile selülit problemlerine iyi gelmektedir. Ağrılar ve eklemler için harika bir terapi sunan cihazı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

3-) Beurer MG 70

Beurer masaj aleti
Beurer MG 70, İyi bir rahatlama için güçlü dokunuşlarla masaj sağlar.

Sağlık ve kişisel bakım alanında 5 kez yılın en yenilikçi markası ödülünü alan Beurer, MG 70 modeliyle oldukça kullanışlı bir model sunuyor. Kademeli olarak ayarlanabilir masaj yoğunluğu sayesinde dilediğiniz tonda masaj yapabilirsiniz. Tapotmen masajı olarak adlandırılan darbe şeklinde düzenli vuruşlarla etkili bir masaj tekniği sağlayan cihaz, kızılötesi özelliği ile derinlemesine bir işlem sunar.

4-) Ocean Fascial Gun

Fascial Gun masaj aleti
Fascial Gun KH-320 masaj aleti, gündelik hayatın yorgunluğunu atmanıza yardımcı olur.

Sporcular için özel olarak tasarlanan Fascial Gun KH-320 masaj aleti, hafif ve taşıması kolay bir cihazdır. Titreşimli özellikte çalışma sistemiyle kas rahatlama masajı uygulayabildiğiniz cihaz, tüm günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olur. Kitte bacakların, kasların, göğsün, bileklerin ve bileklerin belli kas gruplarını etkileyen 4 başlık vardır. Bu sayede her bölge için rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz. Ayrıca cihaz ile masaj yağları kullanarak, yağlı masaj yapabilirsiniz.

5-) Pangao Boyun ve Omuz Masaj & Terapi Aleti

Pangao masaj aleti
Omuz ve boyun ağrılarına Pangao ile son verin!

Boyun ve omuz ağrıları çekiyorsanız, Pangao masaj aleti tam olarak aradığınız cihaz olabilir. Gün boyunca masa başında veya bilgisayarda çalışanların sıkça şikayetçi olduğu boyun ağrıları için tasarlanan cihaz; elektrikli çarpma/dürtü masajı, termal ısıtma/yakı masajı, titreşimli masaj, boyun traksiyonu gibi birçok işlemi yapabilmektedir. Dilediğiniz yerde rahatça kullanabileceğiniz masaj aleti şarjlı olduğundan herhangi bir bağlantı noktasına gerek duymadan çalışır. Ek olarak yaklaşık olarak 1 saatte dolan bataryası ile günde 30 dakika masaj işlemi yaptırabilirsiniz.

6-) Jade Master Masaj Aleti

Jade Master boyunluk
Jade Master masaj aleti, ” Yoğurma ve Parmak Masajı” etkisi ile çalışmaktadır.

Boyun, bel ve sırt bölgeleri için oldukça faydalı olan Jade Master masaj aleti, oldukça özgün bir teknikle çalışmaktadır. Akapunkturla aynı felseyefe sahip olan Shiatsu masajını kullanan cihaz, vücudun belli noktalarına basınç uygular. Bu sayede o noktalardan geçmekte olan enerji akışını ve bağlantılı bölgeleri iyileştirmeye çalışır. Sinir sistemini yatıştırarak kan dolaşımını hızlanmasını sağlar. Ayrıca gerilen kasların salınması sayesinde ağrı ve strese bağlı gerilimi azaltır.

7-) Trina Ayak Masaj Aleti 

Ayak masaj cihazı
Günün yorgunluğunu Trina ile geride bırakın.

Gün boyu ayakta kalmanız gereken veya sürekli hareket halinde olmanıza neden olan bir işte çalışıyorsanız, ayak ağrısı en çok şikayet ettiğiniz konu olacaktır. Trina ayak masaj aleti, günün yorgunluğu atmak için harika bir deneyim sunar. Ayakları rahatlatan ve yumuşatan cihaz, tabanlarınızdan parmak uçlarınıza kan akışını hızlandırarak ağrının hafiflemesine yardımcı olur.

8 -) Hiperice Hypervolt Bluetooth Masaj Tabancası

Hiperice Hypervolt
Kendinizi Hypervolt ile şımartın.

Son önerimiz kas sertliği, ağrılarını gidermenin yanı sıra yumuşak doku sağlığınızı da koruyan Hypervolt masaj tabancası. Kan dolaşımın artmasını sağlayarak hareket açılarını genişletmeye yardımcı olan masaj aleti, 3 farklı kademeye sahiptir. Dakikada 3200 vuruşa kadar çıkabilen cihaz, lityum iyon pili sayesinde 3 saate kadar kullanım imkanı sunar. 4 farklı başlık, güç seviye göstergesi ve batarya durumu için özel LED ışıklandırma sunar. Ek olarak sadece 1150 gramdır.

Farklı markaların en iyi masaj aleti modellerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir