Hediye Önerileri

Evdeki Çalışma Ortamınız İçin Ofis ve Kırtasiye Ürünleri

Hayal edin; ofis sandalyenizi, çalışma masanızı, planlayıcılarınızı, ofis bilgisayarınızı… Hızlıca evden çalışma düzenine geçtiğimizde ofis sandalyeniz koltuk, çalışma masanız dizleriniz, planlayıcınız duvarlarınız olmuş olabilir; gelin çalışma ortamlarımızı iyileştirmek için evde çalışanlara özel ofis ve kırtasiye ürünleri neler, göz atalım!

Tüm dünyanın içinde bulunduğu koronavirüs salgını süresince hayatımıza dahil olan bazı yeni kavramlar oldu: sosyal izolasyon ve evden çalışma düzeni. Sosyal izolasyon, güvenli alanlarımızda olmamızı sağlarken bazılarımız için çok yeni olan evden çalışma kavramını da beraberinde getirdi. Kimileri ofisinden uzakta bir yerde çalışmayı daha önce deneyimlediği için rahatken kimileri evde çalışma düzenini oturtmakta biraz zorlandı.

Peki, evde çalıştığınız ortamın verimliliğinizi oldukça fazla etkilediği biliyor musunuz? Evinizdeki çalışma ortamınızın donanımlı ve düzenli olmasını sağlamak için size bazı öneriler hazırladık. Evde nasıl daha verimli çalışılır? diyorsanız yazımıza mutlaka göz atmalısınız!

Evde Çalışanlar için Ofis ve Kırtasiye Ürünleri

Ajanda/Defter

Ajanda
Ajanda, Zaman Yönetiminize Yardımcı Olur

Hem home office çalışırken hem de ofiste olduğumuz zamanlarda en çok ihtiyacımız olan ürünlerden biri kuşkusuz ajandalar ve defterler oluyor! Elimizin altında bulunan bir ajandanın veya defterin evde çalıştığımız bu süreçte de en iyi yardımcılarımızdan biri olduğunu ve ÇiçekSepeti’nde kendinize en uygun ajanda modelini ve defteri bulmanız için çeşitli seçenekler bulunduğunu söyleyebiliriz. Ne demişler? Söz uçar, yazı kalır! Ajandanıza her şeyi not edin. :)

Kalem

Çeşitli Kalemler
Çeşitli Kalemler, Not Almanızı Sağlar

Kalemler her yaştan insanın olmazsa olmaz ürünlerinden değil midir? Bazen bir şeyleri not etmek, bazen bir şeyleri renklendirmek, bazense sadece elimize alıp stresimizi atmak için kullanırız onları. Covid-19’un tüm dünyayı etkisi altına aldığı, evde çalıştığımız bugünlerde de, çalışma masamızın olmazsa olmazları arasında tabii ki yer alıyor kalemler. Birbirinden çeşitli kalemleri çalışma ortamınıza mutlaka ekleyin, işe yarayacaklarına eminiz.

Yazı Tahtası

Yazı Tahtası
Yazı Tahtası, Hatırlamanıza Yardımcı Olur

Defter, kalem, ajanda tamamsa sırada yazı tahtası var! Evde çalışırken çalışma odanızda bulunduracağınız bir yazı tahtası, fikirlerinizi not almanızı ve unutmak istemeyeceğiniz şeyleri hatırlamanızı sağlayabilir. Ayrıca görüntülü toplantılar yaptığınızda da insanlara fikirlerinizi aktarırken bir yazı tahtanız olmanız işinize yarayabilir.

Çalışma Masası

Çalışma Masası
Çalışma Masası, Verimli Çalışmanızı Sağlar

Evde çalışan biri olarak en temel ihtiyaçlarından biri; bilgisayarınızı ve çalışırken kullanacağınız ürünleri sabit şekilde bulundurabileceğiniz bir çalışma masası. Çalışma masası, evinizde sahip olduğunuz alana göre daha büyük ya da daha küçük olabilir ama çalışmaya masanızda başlayarak ofisinizde gibi hissetmeye ilk adımınızı atmış olacağınızı söyleyebiliriz.

Rahat Bir Sandalye

Çalışma Sandalyesi
Çalışma Sandalyesi, Rahat Çalışmanızı Sağlar

Evde çalışanlara özel ofis ve kırtasiye ürünleri arasında yer alan bir diğer ürün; masanız olduktan sonra en çok ihtiyaç duyacağınız diğer ürün rahat bir sandalye! Rahat derken, oturduğunuzda uykunuzu getirecek kadar yumuşak, çalışmanızı zorlaştıracak bir sandalyeden değil; ofis sandalyenize yakın, çalışma ortamınıza uygun, size sırt ağrıları yaşatmayacak bir sandalyeden bahsediyoruz. Böylece çalışırken vaktin nasıl geçtiğini anlamayıp rahatça çalışabilir, sandalyenizden kalktığınızda ağrılarınız olmadan güne devam edebilirsiniz.

Masa Üstü Organizeri

Evrak Rafı Düzenleyici
Evrak Rafı Düzenleyici , Çalışma Ortamınızı Düzenler

Her ne kadar işleriniz elektronik ortamda ilerlese bile zaman zaman, bir toplantı esnasında ya da hızlıca bir şeyi not etmek istediğinizde, kağıt ve kaleme ihtiyaç duyabilir, bir evrak kontrol etmeniz gerekebilir. Bu sırada evin için kağıt kalem arayarak zaman kaybetmek yerine masanızın üzerinde duran bir düzenleyiciniz olsa sizce de daha iyi olmaz mı? Böylece hem istediklerinize ulaşmanız kolaylaşır hem de masanız her zaman daha düzenli görünür ve dolayısıyla dikkatiniz daha az dağılır. Verimliliğin anahtarı düzenli olmaktan geçer.

Masa Lambası

Masa Lambası
Masa Lambası, Göz Yorgunluğunu Önler

Masa lambası, evinizdeki aydınlatma çok iyi olsa bile, yarattığınız minik ofisinizde kullanmanız gereken önemli bir aksesuar. Masa lambası, sadece göz yorgunluğunuzu önlemekle kalmaz aynı zamanda masanızı daha şık bir hale getirmenize de yardımcı olur. Bu sayede masada çalışmak sizin için çok daha keyifli bir hale gelir.

Kalemlik

Kalemlik
Kalemlik, Zaman Yönetiminize Yardımcı Olur

Yapılacaklar listesi, minik hatırlatmalar, notlar… Her birini elektronik cihazlar ile yapabileceğiniz gibi bazı durumlarda daha geleneksel bir yöntem olan kalem ve kağıda ihtiyaç duyabilirsiniz. Masanızda bir kalemlik bulundurmak telefonda konuşurken hızlıca not alabilmeniz gibi durumlarda size oldukça yardımcı olur.

Kablo Düzenleyici

Kablo Düzenleyici
Kablo Düzenleyici, Çalışma Ortamınızı Düzenler, Görsel Kaynağı: Pinterest.com

Çalışma masalarındaki kabloların karmaşıklığı hem görsel olarak sizi rahatsız edebilir hem de çalışmanızı zorlaştırabilir. Karışıklığı önleyip çalışma verimliliğinizi artırmaksa bir kablo düzenleyicisi uzağınızda! Düzenli, şık ve çalışmaya uygun bir masanız olmasını istiyorsanız mutlaka bir kablo düzenleyiciye de sahip olmalısınız.

Bitki

Bitkiler
Bitkiler, Çalışma Ortamınıza Canlılık Katar

Bulunduğu ortama canlılık, mutluluk, temiz hava katan; görünümüyle her zaman için içimizi ısıtan bitkiler, çalışma ortamlarının da olmazsa olmazları arasında. Masanıza ekleyeceğiniz birkaç bitki ile çalışma ortamınıza hayat katabilir, çalışmayı çok daha keyifli hale getirebilirsiniz. Sukulent çeşitleri, saksı çiçekleri, teraryum çeşitleri… Masanızı ve odanızı süsleyecek birçok bitkiyi ÇiçekSepeti‘nde bulabilir, dünyadaki en güzel 14 çiçeği incelemek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir