İsminizin Çiçek Anlamı Taşıyıp Taşımadığını Merak Ediyor Musunuz?


-1
-1 points

Her birinin ayrı bir hikayesi olan, ailelerimizin bizleri beklerken seçtiği, bir bakıma bizimle ilgili hislerini, hayallerini yansıtan isimlerimiz manevi yönden büyük anlamları zaten taşıyor olsa da bir de gerçek anlamlara sahip.

Genellikle isminizin analizi çok ilgi alanına girmeyenlerden olsanız bile bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Kim bilir belki sizin isminiz de aslında bir çiçek anlamı taşıyordur?:)

Müge: En sevilen ve en yaygın kadın isimlerinden biri olan Müge, inci çiçeği anlamına gelmektedir.

İsmi Müge olan birilerini düşününce hiç kuşkusuz ilk aklımıza gelenler ise tabii ki Müge Anlı ve sevilen oyuncu Müge Boz oluyor.

Müge Anlı kimdir?: Sadece sunucu demeye dilimizin varmayacağı, adeta bir Sherlock Holmes, adeta bir Memoli’dir. 19 Aralık 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen başarılı sunucu ve gazeteci Müge Anlı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi llisans, Kadir Has Üniversitesi Hukuk yüksek lisans mezunudur. Kısacası olaylara hakimdir. Severek izliyoruz!

Müge Boz kimdir?: Pek çok kişinin Leyla ile Mecnun ile tanıdığı Müge Boz, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sinema TV ve Halkla İlişkiler bölümü mezunu. Pek çok dizide ve sinema filmlerinde oyuncu olarak gördüğümüz genç oyuncu, reklam filmlerinde de sıklıkla karşımıza çıkmaktadır
.

Figen: Figen de çiçek anlamına gelen isimler arasında çiçek anlamı taşıdığı en az bilinen isimlerden. Kıran kişi gibi olumsuz bir anlamı olduğu bilinse de aslında bir yandan da çiçek demeti anlamına gelmektedir.

Gülnar: Söylenişi bile kulağa hoş gelen Gülnar ismi, katmer katmer açmış büyük, gösterişli gül anlamını taşır. Siz de bu güzel isme sahip olan şanslı arkadaşlara, akrabalara sahipseniz, onlara güzel bir gül demetiyle onları tanıdığınız için ne kadar mutlu olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Ilgın: Özellikle son yıllarda modern kız ve erkek isimleri arasında yerini alan bu güzel isim, ilk duyduğunuzda size sakinliği çağrıştırsa da aslında beyaz ya da pembe çiçekli, hafif yapraklı bir ağaç anlamına gelmektedir. Yani adınız Ilgın’sa, isminizin çiçek anlamı bile güzel bir hayata sahip olacağınızın müjdecisi demektir.

Nevra: Beyaz çiçek anlamına gelen bir kadın ismidir.

Nevra ismini duyunca herhalde hepimizin aklına ilk gelen yılların sanatçısı Nevra Serezli’dir.

Nevra Serezli kimdir?: Ünlü sanatçı Nevra (Şirvan) Serezli, yakın zamanda “Kocan Kadar Konuş” filmi başta olmak üzere uzun yıllardır pek çok filmde, tiyatro oyununda ve dizilerde  rol almış olup, kendisi gibi ünlü oyuncu ve tiyatrocu Metin Serezli’nin eşi, Selim Serezli ve son dönemin popüler oyuncusu Murat Serezli’nin annesidir. 

Itır: Çiçek özü anlamına gelmektedir.

Belemir: Çok bilinmese de, mavi kantaronun diğer adıdır. Peygamber çiçeği olarak da bilinir. Kokusunu açtığında yaydığı için gizli çiçek olarak da bilinir. İsminizin çiçeği mavi kantaron ise çok şanslısınız demektir!

Tıpkı bu isimler gibi, doğrudan çiçek isimleri de yeni doğacak bebek isimleri için oldukça ideal.

Örneğin; Açelya, Akasya, Gül, Papatya, Lale, Nergis, Yasemin…

Eğer siz de bebekleyen bir anne-baba adayıysanız ve bebeğinize bir çiçek isminin yakışacağını düşünüyorsanız, tüm çiçekleri yakından inceleyebileceğin sitemize göz atmayı unutmayın!

www.ciceksepeti.com 


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir