Gözlerimizden Kalpler Çıkartan Çiçek: Lisyantus


-1
-1 points

Yaz aylarının başlaması ile birlikte her türlü çiçek aranjmanını şenlendiren lisyantus çiçeği, gül zarifliğindeki görüntüsü ve gelincik doğallığındaki yapısıyla neredeyse bir çiçekte aradığımız tüm güzel özellikleri kendinde barındırıyor.

Mor, pembe, beyaz tonlarındaki lisyantuslar, ülkemizde olduğu kadar tüm dünyada da en çok sevilen çiçek türlerindendir. Uzun ömürlü ve narin görünümünün aksine oldukça dayanıklı olan lisyantuslar, hediye ettiğiniz sevdiklerinize de 7 ila 10 gün arasındaki vazo ömrüyle eşlik eder.

Gelin, lisyantusu biraz daha yakından tanıyalım!

Lisyantus Bakımı

Eğer lisyantusları kendiniz yetiştirmek istiyorsanız, öncelikle tohum ekimi aşamasında, torf toprak (havalı) kullanmanız gerektiğini öğrenerek başlayabilirsiniz.

Bir hafta içerisinde fidana dönüşmeye başlayacak olan lisyantus çiçeğini bu süreçte çok dikkatli sulamalı, özellikle geceleri fidelerin ıslak şekilde kalmamasına özen göstermelisiniz.

Lisyantus çiçeği, gündüz 30-35 derece, akşamları ise 20-25 derece sıcaklıktaki ortamlarda daha hızlı büyüyecektir. Büyüme süreci boyunca lisyantuslarınızı hastalıklardan ve böceklerden korumak için haftalık olarak ilaçlamanız gerekmektedir.

Hangi Durumlarda, Kime Lisyantus Gönderilmeli?

Aslında özel gün ve durum gözetmeksizin hem kendinizi hem de sevdiklerinizi her an bir lisyantus buketi ile mutlu edebilirsiniz.

Yine de en doğrusu nasıldır derseniz, gelin birlikte önce renk renk lisyantus çiçeği anlamı nedir öğrenelim, sonra da hangi durumlarda gönderimi uygundur konularına birlikte göz atalım.

Pembe lisyantus: Zarafetin ve mutluluğun sembolüdür.
Mor lisyantus: Asilliğin ve güçlü bağların sembolüdür.
Beyaz lisyantus: Masumiyetin ve saf sevginin sembolüdür.

Beyaz lisyantustan başlamak gerekirse, beyaz lisyantus gelin çiçeği olarak kullanıldığında olması gereken en doğru yerdedir diyebiliriz. Elbette bunun yanında renkli lisyantus aranjmanlarının tamamlayıcısı ve özellikle “özür dilerim” demenin en masum halini ya da “geçmiş olsun” demenin en içten duygularını yansıtan bir çiçektir. Üstelik, eğer geçmiş olsun demek istediğiniz bir sevdiğiniz içinse lisyantus kokulu mu derdinden sizi kurtarır.

Ürüne gitmek için tıklayın!

Mor lisyantus, özellikle arkadaşlarınıza ve ailenize gönderebileceğiniz, yıl dönümlerinde ve hatta durduk yere içinizden geldiğinde onları mutlu edebileceğiniz son derece asil ve pozitif enerjinizi yansıtan bir hediye olacaktır.

Ürüne gitmek için tıklayın!

Pembe lisyantus ise sevdiklerinizin mutluluğuna ortak olabileceğiniz yeni iş başlangıçları,  doğum günleri gibi durumlarda en iyi çiçek alternatifinizdir. Sevdiklerinize mutluluğunu paylaşıyorum demenin en güzel yoludur. 

Ürüne gitmek için tıklayın!

Eğer siz de sevdiklerinizi lisyantuslarla mutlu etmek ya da gülümsemeye ihtiyacınız olduğu bir anda karşınızda lisyantusları görmek istiyorsanız, aynı gün içerisinde teslim edilecek  en güzel lisyantus aranjmanlarına hemen göz atın.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir