Trend

Kadınları Mutlu Etmenin Püf Noktaları

Kadınları mutlu etmek sanıldığı kadar zor değildir ve çoğu kişinin sandığı gibi pahalı hediyeler almaktan geçmez. Kadınlar sevgiden ve ilgiden beslenir. Bunun farkında olan her erkekte gerek aldığı hediyelerle gerekse davranışlarıyla bir kadını nasıl mutlu etmesi gerektiğini çok iyi bilir. Bu yazımızda “Kadınları mutlu etmek zor, kadınları anlayamıyoruz, kadınlar memnuniyetsiz!” diyenler için kadınları mutlu etmenin püf noktalarını bir araya getirdik.

Bir kadını mutlu etmek demek, sizin de mutluluğunuz demektir. Çünkü bir kadın mutluysa karşısındakini kendisinden daha mutlu biri haline getirir. Kadına verdiğiniz değer, ilgi, güven, sadakat her konu aslında böyledir. Size fazlasını yaşatır. Peki, bir kadını nasıl mutlu edersiniz?

Kadınları Mutlu Etme Tüyoları

Kadınlar hangi hediyelerden mutlu olur, kadınlara nasıl davranılması gerekir? Tüm bu soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Mutsuz insanların olduğu bir dünya başarısızlık getirir. Ve bizler bunu asla istemiyoruz.

1- Pozitif Enerji

Kadınları mutlu etmek - pozitif enerji
Sadece kadınlar değil, herkes pozitif enerjiden etkilenir.

Kadınları mutlu etmenin yolu gerçekten bu iki kelime kadar basit; pozitif enerji! Aslında bu tabir biraz yanlış olabilir çünkü bu her insan için geçerli bir şeydir. Karşınızdaki insan ne kadar pozitif enerji ile doluysa o kadar mutluluk yayar. Her olaya iyi yönüyle bakmak olmazları oldurur. Karşı taraftaki insana inanç verir. Bir kadın inanmak ister, karşısındakinden bir olay ve durum karşısında çözüm bulmasını ister… Huzur ister, biriyle gülmek ister, yanında her şeyi unutup iki saniye önce yaşadığı sıkıntılara rağmen onunla bambaşka mutluluklar yaşamak ister… Kısacası iyi enerji ister! Bu nedenle negatif olmayın ve gülümsemenizi kimseden sakınmayın.

2- İlgi Göstermek

Kadınları mutlu etmek - ilgi gösterme
Birlikte yapabileceğiniz etkinlikler bulun!

Klasik gözükebilir fakat erkeklerin çok büyüttüğü bir şeydir ilgi. İlginin altında yatan şey önemsenmektir. Bir kadın tabii ki önemsenmek ister. Bu ona kendini önemli hissettirir. Birinin onu düşünmesi ona her zaman iyi gelir. Fakat ilgiden kasıt; her dakika mesaj atmak, aramak, sürekli hediye almak, sürekli dediklerini yapmak değildir. Örneğin; gününün nasıl geçtiğini sormak, onun hakkındaki olaylarla ilgilenmek, canı sıkkınsa nedenini sorgulamak ve sorunu çözmeye çalışmak, hastaysa iyileşmesi adına bir şeyler yapmak, ona zaman ayırmak, özlem varsa arada ve iki tarafın da durumu buna müsaitse ona sürpriz yaparak aniden yanına gidip onu görmek gibi şeylerden bahsediyoruz. Aslında baktığınız zaman ekstra bir durum yok! Tabii ki doğru zamanda alınan hediye her zaman özeldir. Bunu da unutmamanızı tavsiye ederiz.

3- Özgürlük Tanımak

Kadınları mutlu etmek - özgürlük
Her insan, kendine ait alanları olmasını ister.

Bir kadının mutlu olabilmesi için kendine ait özgür bir alanı olması şarttır. Kendini birinin esiri gibi hissetmek hem mutsuz ettiği gibi öz güvensiz de hissettirir. Bunlarda hayatında başarısızlık getirir. Ve sonuç mutsuz bir kadındır. Bu nedenle sevdiğiniz kişiye özgür olacağı alanları bırakın. Her zaman her şeyi birlikte yapmanız gerekmez. Örneğin; kendi arkadaşlarıyla bir şeyler yapmak istediğinde sürekli aramayın, mesaj atmayın. Bu ufacık durum bile iyi hissetmesini sağlayacaktır.

4- Empati Kurmak

Kadınları mutlu etmek - empati
Karışınızdaki insanın değerlerine saygı duymak ve onun penceresinden bakmak oldukça önemlidir.

Empati, her iki taraf için geçerli olan bir durumdur. Empati öyledir ki, tüm yaşanılan şeylerin akışını değiştirebilir. Ani verilen kararlar, söylenen sözler, sergilenen davranışlar bazen karşı tarafı incitir. İncitmek aza indirgenmiş bir tabir bile olabilir. Eğer bir şeyi yaparken 2 saniyeliğine de olsa kendinizi o kişinin yerine koyup düşünürseniz, her şey eskisinden daha güzel olacaktır. Kadınların incinmelerinin altında yatan en büyük sebep genellikle kimsenin kendilerini onların yerine koyup düşünmemesi ve ona göre davranmamasıdır. Yani bir kadını mutlu etmek, bir şeyi yapmadan önce empati kurmaktan geçer.

5- Güven Ve Sadakat Duymak

Kadınları mutlu etmek - güven
Güven, her ilişkinin temelinde olması gereken bir duygudur.

Bunu söylememize bile gerek yok fakat es geçmek hiç olmazdı. Çok kısa ve öz… Bir kadının karşılıklı bir şekilde duyulan sonsuz güven ve sadakatin karşısında mutsuzluğu söz konusu dahi olamaz. Bu kadar netiz bu konuda. O yüzden güven kıran hareketlerden kaçının ve her zaman dürüst olmaya çalışın. Eminiz ki dürüstlük eninde sonunda kazançlı çıkmanızı sağlayacaktır.

6- Romantizm

Kadınları mutlu etmek - romantizm
Romantizm, her aşkın ihtiyacı olan bir olgudur.

Romantizm anlayışı kişiden kişiye göre değişir. Kimi kadın çiçek sever, kimi mumlar eşliğinde bir yemek, kimi birlikte keyifli vakit geçirmek ister, kimine de sadece söylenen güzel sözler yeter… Bunların hepsi en sonunda bir ortak payda da buluşur ve her kadın kesinlikle mutlu olur. Bu nedenle beklenen olmaktan kaçının ve farklı zamanlarda sürprizler yapın. Tabii ki sizin için özel olan günleri atlamayı unutmayın! İyi düşünülmüş iki kişilik bir plan, kişiye özel tasarlanmış hediyeler, ona okuduğunuz bir şiir, armağan ettiğiniz bir şarkı ve buna benzer her türlü incelik bir kadını mutlu etmekle kalmaz havalara bile uçurabilir. Son olarak çiçek dünyasının büyüleyici güzelliğini her zaman kullanın. Çünkü çiçekler asla yalan söylemez…

7- İltifat Etmek

İltifat etmek
Güzel sözler, her zaman ve her an etkilidir.

Güzel sözler ve iyi bir iltifat, “Kadınlar nasıl mutlu olur?” sorusunun tartışmasız cevapları arasında yer alır. Kadınlar, erkekler için değil hemcinsleri için süslenirler ama gidip erkeklerin iltifatlarını ciddiye alırlar… İlginç ama gerçek buda onlara kendilerini iyi hissettirir. İltifat almak öz güveni arttırır. Kadınlara iltifat edin, mutlu olsunlar. Kural bu kadar basit. Özellikle aldığınız hediyeler de birkaç kelimelik de olsa not yazın. Bu hediyenin değerini artırdığı gibi mutluluk dozunu da yukarı çıkaracaktır.

8- Danışma ve Adil Davranma

Adil olmak
Sevgi, adil ve eşit olmaktan geçer.

Bir kadın her hangi bir konu hakkında fikri sorulmadığı zaman otomatik olarak “Karşı taraf benim düşüncelerimi önemsiyor, ben kesinlikle onun için değerli değilim.” psikolojisine girer. Fikrinin sorulmadığı şey gerçekten fark etmez. Bu bazen alacağınız bir şey hakkında olabilir bazen de birine nasıl davranmanız gerektiği hakkında ya da bir ikilem durumunda olabilir. Bu nedenle sevdiğiniz kişinin fikirlerine değer verin ve kararları birlikte alın.

Bir kadın eşitliğin olduğu ortamda en büyük mutluluğu yaşar. Maalesef, kadınlar hak ettikleri değeri genelde görmez. Eğer derdiniz bir kadını mutlu etmekse adil davranın. Yaptıklarını küçümsemeye kalkmak yerine başarısıyla gurur duyduğunuzu dile getirin. En önemlisi ise hatalarınız olduğunda özür dilemeyi bilin. Hatta özürleriniz minik jestler ile yapın ve olayları tatlıya bağlayın.

Kadınları mutlu edecek sürprizler için ihtiyacınız olan her şey Çiçeksepeti‘nde sizi bekliyor. Hemen mobil uygulama veya web sayfasını ziyaret edin, sevdiklerinizi mutlu edin.

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Zaten bir erkek eşine böyle güzel davranmalı.karşılık beklemeden eşinle ilgilenki bilene zaten onun Mutlu huzurlu olması seni mululuğundur aslında bizleride pozitif enerji yayan o güzel baştacı kadınlarımızdır?

  2. Bence bütün bunları yapıp mutsuz olanlarda var benim düşüncem tamamen kişinin karakter meselesidir

  3. Kadınlar çiçektir çiçek gibi ilgi gerektirir çok zarif ve kırılgandır her erkek bayan bayan ise erkeği sevsin sevgi herşeyi getirir sevgi mutluluktur birbirinizi kırmadan sevin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir