Kişisel Bakım İpuçlarıModa & GüzellikTrend

Saç Sosisi ile Saçları Şekillendirme Zamanı!

Saçlarınızı şekillendirmek için kullanabileceğiniz çeşitli ürünler vardır. Bu ürünlerden bazıları saçlarınıza ısı uygulayarak şekillendirme yaparken kimileri ısısız şekillendirme yapar. Saç şekillendirmek için kullanabileceğiniz son trendlerden biri de, saçlara ısı kullanmadan yumuşak bir dalga veren sosislerdir. Saçlarınızı sararak şekillendirmenizi sağlayacak saç sosisi çeşitlerini ve bu sosislerin kullanımını yazımızda hemen keşfedin!

Saçlarınızı ısısız nasıl şekillendirebilirsiniz? Saç sosisi nedir? Nasıl kullanılır? Bu ürünü kullanırken nelere dikkat etmelisiniz? Tüm bu soruların cevabını blog yazımızda bulabilirsiniz!

Saç Sosisi Nedir?

Saçlarınızı şekillendirmek için kullanabileceğiniz bu ürünün dış yüzeyi genellikle silikon ya da satendir. Ürünün iç kısmında ise süngerimsi bir yapı ve saçlarınızı şekillendirecek bir tel vardır. Tel yardımıyla saçlarınızı bigudi kullanır gibi şekillendirebilirsiniz.

Saç sosisi nedir, nasıl kullanılır
Saçlarınızı Isı Kullanmadan Nasıl Şekillendirebilirsiniz? Isısız Saç Şekillendirici Saç Sosisi Saten

Genellikle tek büyük bir parçadan oluşan ürün, saçlarınızın iki yanında bukleler oluşmasını sağlıyor. Kimi ürünler tek ve büyük bir parçadan oluşurken kimi ürünler de daha kısa parçalardan oluşur. Kendi saçlarınızın uzunluğuna göre ya da saç tipinize göre bu ürünlerden birini seçebilirsiniz. Çiçeksepeti’nde farklı tarzlardaki saç sosislerini online olarak inceleyip satın alabilirsiniz!

Saç Sosisi Nasıl Kullanılır?

Saçlarınızı şekillendirmek için kullanabileceğiniz bu sosisin kullanımı aslında oldukça kolay. Saçlarınızı güne iyi bir şekilde hazırlamak isterseniz akşam yatmadan önce saçlarınızı saç sosisi ile kolayca şekillendirebilirsiniz. Bunun için adım adım şekillendirme yöntemlerini uygulayabilirsiniz!

Saç sosisi
Saçlarınızı Şekillendirmek için Pudra Saten Isısız Saç Şekillendirici Saç Sosisi

1. Adım : Krem Uygulaması

Saçlarınızı şekillendirmeden önce şekillendirici krem uygulamanız oldukça önemli. Bu sayede dalgaları bozulmayan, gün boyu iyi görünmenizi sağlayacak bir tarz oluşturabilirsiniz. Saç sosisiyle saçlarınızı şekillendirmeden önce her zaman kullandığınız saç kreminizi saçlarınıza sürmelisiniz. Özellikle saç uçlarındaki elektriklenmeler için saç kremleri iyi bir çözümdür. Saçların daha kolay şekil alıp elektriklenmesini önleyen saç kremleri ile saçınızı nemlendirip tarak ile kremi eşit şekilde yayabilirsiniz.

2. Adım: Saçları Ayırma

Bir sonraki adımda saçlarınızı ortadan ikiye ayırmak var. Saç sosisini kullanmadan önce saçlarınızı ortadan ikiye ayırarak tarayabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızı açtığınızda saçlarınızda karışıklıklar olmaz.

3. Adım: Sosisi Sarma Zamanı!

Sıra, saç sosini sarmaya geldi! Saçlarınızı taradıktan sonra, sosisi başınızın tam üstünü ve ortasına, taç gibi takabilirsiniz. Bunu yaptığınız esnada ürünün iki uzun ucu saçınızın sağına ve soluna düşecek. İkiye ayırdığınız saçların bir kısmını sol taraftaki sosise, birini sağ taraftaki sosise sarabilirsiniz.

4. Adım: Sabitlemeden Olmaz!

Sardığınız saçlarınızı sabitlemeniz de tabii ki önemli. Bu aşamada saçlarınızı sabitlemeniz gerekiyor. Saçlarınızı uyumadan önce saracağınız için ve uyurken saçlarınız bozulabileceği için mandal toklarla ya da tel tokalarla saçlarınızı sabitleyebilirsiniz. Saçların uçlarına tel toka ve saçın üst kısmna bir mandal toka takmanız yeterli. Artık tüm gece saçlarınızın kıvır kıvır olmasını bekleyebilirsiniz! Dilerseniz gece boyunca saçlarınızın bozulmaması için saçınıza pamuklu bone de takabilirsiniz.

5. Adım: Yeni Saçlarınıza Hazır Mısınız?

Ve artık sıra geldi, yeni saçlarınızla tanışmaya! Saçlarınızı saç sosisinden ayırırken dikkatli olmanız önemli. Yoksa bütün çabanızın boşa gitmesi mümkün. Parmak uçlarınızla, hafifçe saçlarınızı sosisten ayırabilirsiniz. Daha sonra yine hafif hareketlerle bukleleri açarak saçlarınızın daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Son olarak saçlarınıza bukle belirginleştirici krem uygulayabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızdaki elektriklenmenin de oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Güne kıvırcık saçlarla başlamanızı sağlayacak saç sosisi, buklelerinizi belirginleştirecek ürünler ve saç şekillendirici pek çok ürün, Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde sizi bekliyor!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılaımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir