Hediye ÖnerileriYıl Dönümü Hediyeleri

Unutulan Yıldönümünü Kurtarma Yolları

Kadınların aralarında en çok yakındıkları ve üzüldükleri konulardan biri partnerlerinin özel günler hakkındaki düşüncesizliği ile alakalıdır.

Hemen hemen herkes hatırlanmayı, özel günlerde sürprizlerle karşılanmayı, her şeyden önemlisi ne kadar sevildiğini bir kez daha görmek ister. Bilhassa normal zamanlarda partnerlerinden sevgi sözcükleri ve sürprizler göremeyen kadınlar için bu durum biraz daha önemlidir. Unutulduğu zaman kalp kıran günlerin başında doğum günü ve yıldönümü geliyor. Kendilerine özel bu günlerin yanında Sevgililer Günü ve yılbaşı gibi özel zamanlar da özellikle kadınların hatırlanmak istedikleri günlerden bazıları.

sürpriz
Görsel: You me and trends

Birçok erkek bu günleri genellikle hediye almak zorunda olunan bir gün olarak nitelendirir ve çoğunlukla hediye bekleyen taraf kadınken hediye alan taraf da erkek olur.

Oysa ki bu günlerin önemi hatırlamak ve hatırlanmaktır. Özellikle de eşinizden başka herkesin kutladığı bir hale gelmişse kalp kırıcı boyutlara çıkabilen bu günleri anmak için, bazen bir tatlı söz bazen bir buket çiçek yeterlidir.

İş yoğunluğundan, koşuşturmaktan veya herhangi bir sebepten bugünün yıldönümü olduğunu unutmuş olabilirsiniz. Bu durumda yapılacak 2 şey var. 

1.Yol bu durumu kabullenip, özür dileyip itiraf etmektir. (Bunu yapmayı siz yine de bir buket çiçek eşiliğinde tercih edin)

2.Yol ise bir çıkış yolu bulup kıvırmaktır. Yani aslında tüm gün unutmuş rolü yapıp sürprizi sonradan yapacakmış imajı ile günü toparlamaktır.

Bu yazımızın konusu ise 2. seçeneği tercih edenlerle alakalı ve onlara bu günü nasıl toparlayacakları konusunda yardımcı olacak! Evlilik yıldönümünü unuttum ne yapmalıyım diyenler ekan başına!

Unutulan yıl dönümü nasıl toparlanır?
  • İlklerinizi hatırlatın
ilk buluşma
Görsel: The Cheat Sheet

İlkler önemlidir, unutulmaz. Bu durumu kendiniz için bir romantik fırsata çevirebilirsiniz. Biraz düşünün, biraz eski fotoğrafları kurcalayın ve ilklerinizi ortaya çıkarın. Yıldönümünü unutan erkek için ilkler oldukça işe yarayacak kaçış noktaları olabilir.

İlk yemek yediğiniz yer, ilk karşılaştığınız yer gibi sizin için ilkleri olan bir mekan seçin ve akşam için orada romantik bir yemek planlayın. Eğer rezervasyon konusunda sıkıntı çekiyorsanız durumun vahimliğini bir yetkiliye anlatarak sınırlarınızı zorlayın.

Eğer evliyseniz düğün dans şarkınızı gönderin ve onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatın, gelin çiçeği içerisinde yer alan çiçeklerden bir buket gönderin. Tüm gün bunu planladığınıza ve bunu önemsediğinizi ona hissettirin.

– Evlilik Yıldönümü İçin Hangi Çiçekler Alınabilir?

  • Anılarını canlandırın
romantik çiftler
Görsel: Gif Image

Sevdiğiniz birine verebileceğiniz en özel hediye anılarınızdır. O eve gelmeden bir kaç saat önce eve gidip, ona anılarınızı sunabileceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz. Bunun için biraz fotoğraf ve biraz balon yeterli olacaktır.

Mumlar içerisinde hazırlanmış bir yemek masası ya da yemek önceki birkaç yudum içecek tadımlayıp, ona bir buket çiçek verebileceğiniz hoş bir ortam hazırlayın. Yatak odanıza çiçekler, fotoğraflar, balonlar ve sizin için anısı olan başka nesneler yerleştirin. Onun en sevdiği şarkı ile alın odaya.

Onun ile olan ilk buluşmanızda veya ilk karşılaştığınızda giydiği kıyafeti hazırlayın ve “Hadi gel, gidiyoruz!” diyerek romantik bir yere götürün.

  • Müzik, yemek ve romantizm
romantik akşam yemeği
Görsel: Pinterest

Mutlaka size özel bir şarkınız vardır.  Yine eve birkaç saat daha erken giderek hazırlayabileceğiniz hoş bir masa ve müzik eşliğinde sevdiğinizi bekleyebilirsiniz. Üstelik yemekleri hazırlamaya çalışmanın stresiyle de boğuşmanıza gerek yok. Civardan güzel yemek yapan bir yerlerden sipariş edip, kendi servisinizi yapabilirsiniz. Eşiniz tabii ki bunları hazırlamadığınızı anlayacaktır ancak önemli olan düşünmeniz olduğu için dile getirme lüzumu bile görmeyecektir.

Sadece erkeklerin değil, kadınların da kabine giden yollardandır yemek. Çünkü yemek masası içerisinde bir özen vardır. Yemeği kim yaparsa yapsın, masanın düzenlenmesi, sevgilinizin sandalyesini çekerek onun oturmasını beklemek gibi küçük detaylar çok şey ifade eder.

  • Küçük ve romantik detaylar
yatakta çiçekler
Görsel: Pinterest

Evin çeşitli yerlerine onu gülümsetecek detaylar ekleyebilir, küçük romantik dokunuşlarla gülümsemesine sebep olabilirsiniz. Mesela yastığının üzerine bir buket papatya bırakarak, günü gülümseyerek kapatmasını sağlayabilirsiniz. 

Eve girer girmez odaya gidene kadar geçeceği yerlerdeki duvarlara onunla olan fotoğrafarınızı yapıştırabilir, altlarına da o gün yaşanan bazı anılarınızı yazabilirsiniz. O günkü hislerinizi onunla paylaşabilirsiniz.

– İlk Yıldönümünde Alınabilecek Hediye Önerileri

  • Ona bir mektup yazın
aşk mektubu
Görsel: Love Panky

Ona en son ne zaman bir şeyler yazdınız? Hayır güzel sözler içeren bir mesajdan ya da post it ile aynaya yapıştırılan bir sevgi sözcüğünden bahsetmiyoruz. Yıllarca saklanarak, belki de torunlarınıza miras bırakılacak bir mektuptan söz ediyoruz.

Mektup, devri geride kalmış olsa da romatizmi asla geçmeyen bir objedir. Atılan bir mesaj ya da mail gibi zamanla dijital bir platformda kaybolmaya mahkum olmayan, her daim sevdiğinizin başucunda bulundurabileceği bir obje. Unuttuğunuz yıldönümü için kendinizi sessiz bir ortama alıp, sevdiğinizle olan anılarınızı gözünüzden geçirin. İçerisine birkaç fotoğraf bastırıp bırakın zarfın ve parfümünüzden bir fıs kadar sıkın kağıdın üzerine.

Bu yazımızda sizlere unuttuğunuz yıldönümünü kurtarmak için son dakika alınan pahalı hediyeler dışında öneriler sunmaya çalıştık. Çünkü yıldönümleri hediyelerin çok ötesinde günlerdir. Yıldönümlerinin bu kadar önemli olmasının sebebi, hayatınızın değişmesi ve bir daha asla eskisi gibi olmamasıdır. Yıldönümü kutlamak, sevdiğinize “Hayatıma yeniden hoş geldin, her senem seninle bir öncekinden çok daha güzel” demektir ve bu sözleri tek başına söyleyebilecek bir hediye yoktur. Sıcacık bir sarılma, içten sevgi sözcükleri, küçük bir hediye ve bir buket mis kokulu çiçek ile sevdiğinize, onu yıllar geçtikçe ne kadar çok sevdiğinizi hatırlatabilirsiniz.

 

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir