UNUTULAN YIL DÖNÜMÜ NASIL KURTARILIR


Kadınların aralarında en çok yakındıkları ve üzüldükleri konulardan biri partnerlerinin özel günler hakkındaki düşüncesizliği ile alakalıdır.

Unutulan doğum günü ve yıl dönümü öncelikli olarak sevgililer günü ve yıl başı gibi özel zamanlar da özellikle kadınların hatırlanmak istedikleri günlerdendir. Bir çok erkek bu günleri genellikle hediye almak zorunda olunan bir gün olarak nitelendirir ve çoğunlukla hediye bekleyen taraf kadınken hediye alan taraf da erkek olur.

Oysa ki bu günlerin önemi hatırlamak ve hatırlanmaktır. Özellikle de eşinizden başka herkesin kutladığı bir hale gelmişse kalp kırıcı boyutlara çıkabilen bu günleri anmak için, bazen bir tatlı söz bazen bir buket çiçek yeterlidir.

İş yoğunluğundan, koşuşturmaktan veya herhangi bir sebepten bugünün yıl dönümü olduğunu unutmuş olabilirsiniz. Bu durumda yapılacak 2 şey var. 

1.Yol bu durumu kabullenip, özür dileyip itiraf etmektir. (Bunu yapmayı siz yine de bir buket çiçek eşiliğinde tercih edin)

2.Yol ise bir çıkış yolu bulup kıvırmaktır. Yani aslında tüm gün unutmuş rolü yapıp sürprizi sonradan yapacakmış imajı ile günü toparlamaktır.

Bu yazımızın konusu ise 2. seçenekle alakalı.

Unutulan yıl dönümü nasıl toparlanır?

  • İlklerinizi hatırlatın

İlk yemek yediğiniz yer, ilk karşılaştığınız yer gibi sizin için ilkleri olan bir mekan seçin ve akşam için orada romantik bir yemek planlayın. Eğer rezervasyon konusunda sıkıntı çekiyorsanız durumun vahimliğini bir yetkiliye anlatarak sınırlarınızı zorlayın.

balonlar

 

 

  • Anılarını canlandırın

Sevdiğiniz birine verebileceğiniz en özel hediye anılarınızdır. O eve gelmeden bir kaç saat önce eve gidip, ona anılarınızı sunabileceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz. Bunun için biraz fotoğraf ve biraz balon yeterli olacaktır.

 

 

  • Müzik, yemek ve romantizm

Mutlaka size özel bir şarkınız vardır.  Yine eve birkaç saat daha erken giderek hazırlayabileceğiniz hoş bir masa ve müzik eşliğinde sevdiğinizi bekleyebilirsiniz. Üstelik yemekleri hazırlamaya çalışmanın stresiyle de boğuşmanıza gerek yok. Civardan güzel yemek yapan bir yerlerden sipariş edip, kendi servisinizi yapabilirsiniz. Eşiniz tabii ki bunları hazırlamadığınızı anlayacaktır ancak önemli olan düşünmeniz olduğu için dile getirme lüzumu bile görmeyecektir.

 

  • Küçük ve romantik detaylar

Evin çeşitli yerlerine onu gülümsetecek detaylar ekleyebilir, küçük romantik dokunuşlarla gülümsemesine sebep olabilirsiniz. 

 


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş