Moda & Güzellik

Son Zamanların Trendi Wag Maşa Nedir, Nasıl Kullanılır?

Saçların güzel görünmesi, tüm günün güzel geçmesini sağlar. Saçlarınızı istediğiniz gibi şekillendirmek için kullanabileceğiniz bazı saç şekillendirici kişisel bakım ürünleri vardır. Son zamanların trendi olan wag maşa çeşitleri de bu ürünlerden biridir. Siz de saçlarınıza doğal dalgalar vermek, gününüzün güzel geçmesini sağlamak için wag maşayı detaylı şekilde yazımızda keşfedebilirsiniz! 

Wag Maşa Nedir? Kullanım İpuçları

Wag Maşa Özellikleri

Saçlarınızı hızlı ve pratik şekillendirmek, özellikle iş ve okul günlerinde oldukça önemlidir. Fön makinesi, düzleştirici, maşa ve wag maşa gibi ürünler sayesinde saçlarınızı kolayca güzelleştirip güne iyi başlayabilirsiniz. Son zamanlarda herkes tarafından kullanılıp sevilen wag maşalar hem pratik oluşlarıyla hem de verdikleri sonuçlarla favoriler arasındadır. Sizin de tercihiniz daha çok doğal görünümlerden yanaysa wag maşalar ile istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. 

Saçlara romantik ve hacimli bir görünüm veren wag maşa, fonksiyonel özellikleriyle ön plana çıkar. Ürünün özellikleri markadan markaya değişse de bazı genel özellikleri şöyle sıralayabiliriz: 

 • Genel olarak wag maşalarda 2 ya da adet silindir plak bulunur. Bu plaklar sayesinde saçlarınıza yumuşak dalgalar verebilirsiniz.
 • Kimi wag maşaların LCD ekranı vardır. Bu sayede ürünü daha kolay şekilde kullanabilirsiniz.
 • Wag maşaların saça uyguladığı ısı da üründen ürüne değişir. Genellikle wag maşaların ısısı 100-300 derece arasında değişir. 
 • Bazı wag maşalarda otomatik kapanma özelliği vardır. Bu sayede makineyi açık unutsanız bile belli bir süre ürün kendiliğinden kapanır. 

Saç Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Wag Maşa Nasıl Kullanılır?

Wag maşa nasıl kullanılır
Saçlarınızı Sekillendirecek Trend Ürünler

Wag maşalar hem uzun saçlar hem kısa saçlar için kullanabileceğiniz ürünlerdir. İlk defa wag maşa kullanacak olanlar, mutlaka sabırlı olmalıdır. Doğru adımları takip ederek maşayı en iyi şekilde kullanabilirsiniz.

 • İlk olarak saçınıza uygun bir saç bakım kremini ya da yağını seçmeniz gerekir. Saçınıza maşa yapmadan önce saçınızı kremleyerek saçlarınızı maşaya hazırlayabilirsiniz. 
 • Wag maşayı saçınızın üst kısmından başlayarak alt kısmına doğru uygulayabilirsiniz. 
 • Saçınızda oluşmasını istediğiniz dalganın yoğunluğa uygun olarak daha kalın ya da ince tutamlar ile saçlarınızı şekillendirebilirsiniz. 
 • Wag maşanın kullanımı, klasik maşanın kullanımına yakındır. Saçınızı wag maşaya sarıp bir süre bekledikten sonra saçınızı tamamen açarak saçlarınızda istediğiniz şeklin oluşmasını sağlayabilirsiniz. 
 • Saçınızı dilediğiniz gibi şekillendirdikten sonra kalın fırçalı bir tarak ile saçlarınızdaki dalgaları yavaşça açarak daha hacimli bir görüntü oluşturabilirsiniz.
 • Son olarak saç dalgalarınızın gün içinde kolayca bozulmaması için saçlarınıza saç şekillendiricisi sürebilirsiniz. Böylece buklelerinizi belirginlerştirebilirsiniz. 
 • Daha kalın, yoğun bir dalga görünümü için üçlü wag maşa; daha ince ve az dalgalar için ikili wag maşa kullanabilirsiniz. 

Wag maşayı kullandıktan sonra saçlarınızı açık bırakabileceğiniz gibi en doğal ve şık atkuyruğu saçları da wag maşalar ile yapabilirsiniz. Hem uzun saçlar hem kısa saçlar için wag maşalar son derece kullanışlıdır. Saçların önünde, arkasında ufak ve pratik dalgalar yapmak için bu ürünü kolayca kullanabilirsiniz. 

Adını Sık Sık Duyduğumuz Curly Hair Method Nedir? Ürün Önerileri

Wag maşa ile hem günlük olarak kullanabileceğiniz hem de özel günlerde kullanabileceğiniz saçlar yapabilirsiniz. Düğünlerde, özel günlerde şık saçlar yapıp aksesuarlar ile de şekillendirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Yine kâküllerinizi de wag maşalar ile şekillendirebilirsiniz. 

Saç tipinize uygun kremleri seçtikten sonra bütçenize uygun wag maşa modellerini inceleyebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde saçlarınıza sihirli bir dokunuş yapıp gününüzü güzelleştirecek wag maşaları online olarak inceleyip satın alabilirsiniz! 

Evde Saç Bakımı İçin Öneriler

Brezilya Fönü Nedir? Evde Yapmanıza Yardımcı Öneriler

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir