Moda & Güzellik

Yağmur Çizmesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kış ve bahar mevsimlerinde yağış çoğu zaman problemdir. Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız, yolculuklarınızı oldukça zorlaştırır. Fakat her işin olduğu gibi yağmurlu günlerin de keyfini çıkarmanızı sağlayacak ürünler mevcut; yağmur çizmesi gibi… Yağmur altında yürümenin keyifli bir deneyime dönüşmesini sağlayan yağmur çizmesi, farklı modelleri ve renkleri ile kombinlerinize de özgün bir hava katar. Bu yazımızda yağmur çizmesi almadan önce dikkat etmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz.

Dışarda yağmur varken kahvenizi hazırlayıp cam önünde dışarıyı izlemek oldukça keyifli bir deneyimdir. Fakat işiniz varsa dışarı çıkmak sorun olabilir. Yağmur çizmesi, çamurlu ve sulu sokaklarda rahatça yürümenize yardımcı olur. Ayrıca çamurlu bahçelerde çalışırken  ya da doğada kamp yaparken de yağmur botu kullanabilirsiniz.

Yağmur Çizmesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yağmur çizmesi alırken dikkat edilmesi gerekenler
Yağmur çizmesi ile yağmurlu günlerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.
  • Adı üstünde yağmur çizmesi… Bu nedenle su geçirmezlik yağmur çizmesinin olmazsa olmaz şartı. Fakat öyle az biraz yağmurdan bahsetmiyoruz. Uzun süre yağmura maruz kaldığında ve su içinde yürüdüğünüzde de su geçirmemesi gerekir. Bu nedenle dikişleri sağlam, kalın ve su tutmayan malzemeden üretilen modelleri tercih etmeniz gerekir.
  • Yağmur çizmesinin kaymaması bir diğer önemli konudur. Bu nedenle taban kalınlığına ve tabanda kullanılan malzemeye dikkat etmek gerekir. Kaymaz tabana sahip modelleri tercih etmeniz yürüyüş sırasında daha rahat hissetmenizi sağlar. Kauçuk malzemeden üretilen tabanlar bu konuda en iyi seçenektir. Bir de tabi taban malzemesinin çok ağır olmaması gerekir. Hantal bir çizme, yağmurda yürümenizi oldukça zorlaştıracaktır.
  • Çizmede kullanılan malzemenin nefes alabilir olması oldukça önemlidir. Yağmurdan korunurken ayaklarınızın terlemesi hiçte hoş olmayan durumlar yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle anti-bakteriyel özellikli, mikroorganizma oluşumunu engelleyen çizmeleri tercih etmeniz faydalı olacaktır. Bu tarz çizmeler, ayak kokusunu önlediği gibi mantar vb. oluşumunun da önüne geçer.
  • Çizmenin içinde kullanılan malzemenin ayağınızı sıcak tutması gerekir. Yağmur yağışı sırasında havanın soğuk olması ve çok fazla suya maruz kalmak üşümenize neden olur. İçi yünlü veya kalın malzemeden üretilen çizmeler, ayaklarınızın üşümesinin önüne geçecektir.
  • He ayakkabıda olduğu gibi yağmur çizmesinde de ayağınızın rahat etmesi önemli bir unsurdur. İyi bir çizme ayak kemeri ve tabanını desteklemelidir. Taban astarının da ayağınızı rahat ettirerek destekte bulunması gerekir. Böylece uzun süre çizmeyi giyseniz bile ayak ağrısı yaşamaz ve rahat edersiniz.
  • Son olarak yağmur çizmesi boyu seçiminde genelde erkekler daha kısa kadınlar ise uzun modelleri tercih etmektedir. Hemen hemen her tür pantolon ve alt kıyafetle kombinlenen kısa yağmur çizmeleri renkli tasarımlarıyla kombinlerinize farklılık katar. Özellikle outdoor aktiviteler sırasında daha uzun modelleri tercih etmeniz, çamurlu alanlarda daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle boy seçimi yaparken çizmeyi nerede ve hangi amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir.

Yağmur Çizmesi Önerileri

Yukarıda çizme alırken dikkat etmeniz gerekenleri sıraladığımıza göre şimdi sıra geldi seçim yapmanızı kolaylaştıracak ürün tavsiyelerimize…

1-) Pembe Potin Yağmur Çizmesi

Pembe Potin yağmur çizmesi
Pembe Potin yağmur çizmesinin topuk boyu, 3 cm’dir.

İlk önerimiz fiyat/performans olarak oldukça iyi olmasının yanı sıra tasarımıyla da oldukça göz dolduran bir ürün. Pembe Potin siyah yağmur çizmesi, su geçirmez dış yüzeyi ve sıcak tutan iç astarıyla yağmurlu günlerde en iyi yardımcınız olacak. Farklı kıyafet kombinlerine renk katacak tarzıyla gündelik kullanım için uygun olduğu gibi farklı kombinlere de özgünlük katabilir.

2-) Rainbo Çizme

Rainbo yağmur çizmesi
Rainbo yağmur çizmesi ile gündelik kombinleriniz artık daha şık ve daha havalı!

Koyu renkleri sevenler Rainbo yağmur çizmesine bayılacak! PVC kaplama dış yüzeyi sayesinde su geçirmeyen çizme, termo taban yapısı ile ayaklarınızın rahat etmesini sağlar. İç kısmında kullanılan malzeme, soğuğa karşı da dayanıklıdır.

3-) Mojo Lemon Jelly Black

Mojo Lemon yağmur çizmesi
Mojo Lemon Jelly Black ile bahar ve kış aylarında yağmur artık dert değil, bir eğlence olacak.

Klasik tasarımı modern çizgilerle buluşturan Mojo Lemon Jelly Black, şıklığınıza şıklık katacak. Yağmur çizmelerinin sıradan görüntüsünden oldukça uzak olan çizme, dış yüzeyi ve nefes alabilen iç kısmı ile rahat etmenizi sağlar. Gün içerisinde uzun süre kullanımda dahi oldukça kullanışlıdır.

4-) İgor Trak Mate

İgor Trak yağmur çizmesi
Zarif, kullanışlı ve oldukça rahat; İgor Trak Mate.

Kısa ve şık bir yağmur çizmesi istiyorsanız, İgor Trak Mate tam olarak bekletinlerinizi karşılayacaktır. Yağmur çizmesi kategorisinden en iyi markalar arasında yer alan İgor, kaliteli ve oldukça uzun ömürlü modelleriyle ön plana çıkmaktadır. Hafif ve sağlam taban yapısı gündelik kullanımda oldukça rahat etmenizi sağlar. Su geçirmeyen dış yüzey ve sıcak tutan iç astar ile yağmurlu günleri rahatça atlatabilirsiniz.

5-) Chiara Bellini 

Chiara Bellini yağmur çizmesi

Kadın yağmur çizmeleri için son önerimiz Chiara Bellini yağmur botu. Kısa tasarımı ve parlak şık görüntüsüyle kombinlerinizin yıldız parçası olacak bot, uzun süre yağışa maruz kalsa da su geçirmez. İç kısmında kullanılan özel malzeme sayesinde ayaklarınızı sıcak tutar. Ayrıca hafif ve esnek taban, kaymaya karşı ekstra koruma sağlar. Böylece yağmurlu günlerde rahatça yürüyebilirsiniz.

6-) Renova Yağmur Botu

Renova bot
Rahat ve kullanışlı bir bota ihtiyacınız varsa Renova yağmur botuna göz atmanız faydalı olacaktır.

Taba rengi ve kauçuk tabanı ile oldukça kullanışlı olan Renova yağmur botu, gündelik kullanım için uygundur. Topuk yüksekliği ideal derecededir ve iç astarı ayaklarınızı sıcak tutar. Klasik görüntüsüne rağmen özel rengi birçok farklı kombinde kullanılmasını sağlamaktadır.

7-) Ayakkabı Modası Çocuk Çizmesi

Ayakkabı modası çocuk bot
Ayakkabı modası yağmur çizmesi ile çocuklar yağmurda özgürce koşturabilir.

Sırada çocuklar için yağmur çizmesi önerilerimiz var. Herkes bilir ki çocuklar nerede bir yağmur birikintisi görse içine atlar veya üzerinden koşarak geçer. Bu da normal ayakkabılarla yapılmaması gereken bir davranıştır. O nedenle kış ve bahar aylarında yağışlı günlerde yağmur çizmesi çocuklar için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Fiyat/performans olarak oldukça başarılı olan Ayakkabı Modası çocuk yağmur çizmesi, kız veya erkekler için kullanılabilir. Su geçirmez yapısı ve hafif olması nedeniyle çocukların rahat hareket etmesini sağlar.

8 -) İgor Splash Nautico Çocuk Çizmesi

İgor çocuk botu
Yağmur yağdığında gözünüz arkada kalmasın; İgor Splash Nautico çocuk çizmesi.

Son önerimiz yine çocuklarla ilgili; İgor Splash Nautico çocuk çizmesi. İçi yünlü olan çizme, suya karşı ekstra dayanıklıdır. Uzun süreler boyunca su ile temas etse de asla su geçirmez. Esnek, hafif ve rahat tabanı gün içerisinde çocukların ayaklarını rahat ettirecek şekilde dizayn edilmiştir.

Yağmur çizmesi başta olmak üzere tüm ayakkabı ve bot seçenekleri uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde! Hemen mobil uygulama veya web sayfasını ziyaret edin, indirimli fiyatları kaçırmayın!

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir