Hediye ÖnerileriKendin Yap (DIY)

Kavanozlarla Hazırlayabileceğiniz Romantik Hediyeler

Kavanozlar içerisinde bal, reçel gibi yiyeceklerin saklandığı, annelerin mutfakta bozukluklarını attığı ya da domates konserveleri için kullanılan nesneler değildir. Yani sadece bunlar değildir. Kavanozlar aslında çok romantik olabilecek hediyelerin de saklandığı nesnelerdir.

Nasıl yani? Olur mu öyle şey diyenleri ilerleyen dakikalarda yanıldıklarını görmeleri için yazımıza davet ediyoruz. Bu yazıda sizlere romantik sürprizler yaparken kavanozlardan nasıl faydalanabileceğinizi anlatacağız.

Öncelikle kavanozlar camdır ve cam çöpe gitmeyi hak etmeyen bir maddedir. Geri dönüşüme teşvik eden birçok etkinlik düzenlenmekte ve önemi vurgulamaktadır. Bu sebeple evdeki cam eşyaları çöpe atmak yerine değerlendirmeli; eğer kulanmayacak isek cam geri dönüşüm kutularına bırakmalıyız.

1 – Romantik Sonbahar Kavanozu
sonbahar yapraklı kavanoz
Görsel: sparkandchemistry

Sonbaharda toplanan kuru yaprakları kavanozların dışına şeffaf yapıştırıcı ile yapıştırıp, birkaç saman iplik ile süsleyerek şık ve romantik mumluklar elde edebilirsiniz. Yalnızca 5 dakikada yapacağınız buu mumluklar ile romantik yemek masalarınızı süslemek artık oldukça basit.

Bu mumlukları yaparken dikkat etmeniz gereken husus şu; yaprakları kavanozun dışına yapıştırmalısınız. İçerisine yapıştırırsanız mumun alevi ile tutuşabilir ve istenmeyen kazalar meydana gelebilir. Ayrıca mum yanıyor haldeyken kavanozu çıplak el ise tutmamanız önerililebilir.

2 – Mesajlı Kurabiye Kavanozu
şans kurabiyesi
Görsel: Cook Diary

Dilek kurabiyeleri hem hafif, hem lezzetli hem de eğlencelidir. İçerisindeki maniler merak edilir ve her defasında son bir tane daha yiyeceğim denilerek kavanozun dibi görülür. Sevdikleriniz için şans kurabiyeleri bir diğer adı ile dilek kurabiyelerini kendiniz de yapabilirsiniz. Üstelik içerisine kendi dilediğiniz mesajları yerleştirebilir, eğlenceli oyunlar hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu kurabiyeleri süslediğiniz bir kavanoz içerisinde sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Kavanozların üzerine sevdiklerinize özel çizimler veya baskılar yerleştirebilir, çeşitli srickerlar ile özelleştirebilirsiniz. Dilek kurabiyesi nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın!

3 – Fotoğraf Çerçevesi Kavanozlar
çerçeve kavanozlar
Görsel: Pinterest

Sevgilinizle en çok eğlendiğiniz ya da romantik bir an yaşadığınız zamanı hatırlayın. O anda çekilen bir fotoğraf, biraz kum biraz hasır ip biraz da deniz kabuğu… İşte karşınızda romantik bir çerçeve! Dilediğiniz fotoğrafı kullanarak, o fotoğrafa uygun süslemeler tercih edebilirsiniz. Mesela fotoğraf bir sahil fotoğrafı ise deniz kabukları ve deniz yıldızları ideal malzemelerken, eğer bahçe içerisinde geçiyorsa kuru çiçekler ve dallar kullanabilirsiniz ve sahil kumu yerine iri çakıl taşları tercih edebilirsiniz.

4 – Mesaj Taşıyan Kavanozlar

Bir kutu veya kavanoza 100 farklı dilde seni seviyorum yazarak sevdiğinize verebilirsiniz. Aynı zamanda içerisinde 365 tane güzel not yazdığınız bir kavanozu hediye ederek ona yılın her günü için ayrı bir cümle ile ilanı aşk edebilirsiniz.

seni seviyorum kıutusu
Ürüne gitmek için tıklayın.

Bu kavanozları evde kolayca hazırlayabileceğiniz gibi Çiçek Sepeti buna vakti olmayan sevenlere yardımcı oluyor. Kavanoz içine yazılabilecek türlü türlü mesajlar var elbette. Mesela onu seviyorsunuz, peki size sorsa, onu sevmeniz için 100 sebep sunabilir misiniz? Siz durun, bu romantik kavanoz onu sevmeniz için size tam 100 sebep söylesin! Üzerinde “Seni Seviyorum Çünkü” yazan kalpli küçük kırmızı kartlarla dolu kavanozla sevgiliniz tarihin en romantik hediyesini alabilir

5 – Lezzetli Kavanozlar
mesajlı kavanozlar
Ürüne gitmek için tıklayın.

Bir hazır kavanozlu hediye daha. Çiçek Sepeti’nin içini nostaljik şekerlemelerle doldurduğu kavanozlardan dilediğiniz konseptte olanı seçebilirsiniz. Yeni iş, geçmiş olsun, seni seviyorum konseptlerine göre şekillendirilen kavanoz tasarımları aynı zamanda mesleklere özel olarak da hazırlanabiliyor. Kavanozun içerisinde cinodan horoz şekere, patlayan şekerden leblebi tozuna birçok nostaljik abur cubur bulunuyor.

6 –  Çiçek Çerçevesi ve Saksı Kavanozlar
sukulent çerçevesi
Görsel: shanty-2-chic

Kavanozlarınızı saksı olarak kullanabilirsiniz. Bu zaten çok sık yapılan bir şey ancak şimdi anlatacağımız saksılar biraz başka. Birkaç malzeme, bolca emek ve biraz sabır ile içerisinde çeşitli çiçekler yetiştirebileceğiniz dekoratif bir saksı çerçeve yapabilirsiniz. Yukarıdaki görselde yer alan sukulent çerçevesinin yapımını detaylı olarak anlattığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

7 – Mumluk Kavanozlar
kavanoz mumluk
Görsel: pinterest

Farklı kağıtların sarıldığı kavanozlar ile bambaşka tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Romantik masaların aksesurlarından biri olacak bu mumlukların yapımı ise yine oldukça basit. Dilerseniz bir manzaradan, dilerseniz bir dergi veya gazeteden kendinize bir sayfa seçin. Ardından istediğiniz şekli kağıt üzerine çizin ve bir makas ya da maket bıçağı yardımcı ile kesin. Kestiğiniz şekli çıkarıp, kalan kısmını şeffaf bir tutkal ile kavanoza yapıştırın. Ardından tealight mumları içerisine yerleştirin. Sonrasında birkaç hasır ip ve boncuk… İşte bu kadar!

8 – Kar Küresi Kavanozu
kar küresi yapımı
Görsel: How to Recycle

Kar küresi denildiği anda siz de birden çocukluğunuza döndünüz mü? Taze poğaça kokusu geldi mi burnunuza sizin de? Çocukluğumuzun neşeli dekorlarından kar küreleri evdeki çeşitli malzemelerle yapılabiliyor. Dilerseniz evinizde kullanabileceğiniz, dilerseniz de sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bir kar küresini siz de kolaylıkla kavanozlar yardımcı ile yapabilirsiniz. Başka bir yazımızda bu ürünün yapımına mutlaka yer vereceğiz.

Kavanozlar yıllar yılı kalemlik, vazo, kumbara hatta takı kutusu olarak kullanıldı. Ancak bu yazımızda sizlere kavanozlarla yapabileceğiniz başka nesneleri anlatmak istedik. Koservelerden, zeytinlerden, çeşitli marmelat ve reçellerden kalan kavanozlar artık raflardan çıksın ve hayata karışsın dedik.

Evde bulunan malzemelerimizi kullanarak hem kullanmadığımız ürünleri değerlendirebilir hem de artık kullanmaktan sıkıldığımız eşyaları dönüştürebiliriz. Güzel bir dekor veya romantik hediyeler için illa büyük paralar harcamak gerekmiyor. Birkaç tane dekoratif kavanoz ve biraz şekerleme ile en romantik sürprizleri yapabilmek mümkün!

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir