TeknolojiTeknolojik ÜrünlerTrend

Blender Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Blender Önerileri

Mutfak, doğru araç ve gereçlerin kullanımının oldukça önemli olduğu bir alandır. Yaptığınız yemeği daha kısa sürede ve pratik bir şekilde yapmanız için yardımcı ekipmanların gücünden faydalanmanız gerekir. Çırpma, karıştırma, doğrama gibi birçok işlemi el ile yapmaya kalktığınızda hem zaman hem de kas gücü olarak yetersiz kalabilirsiniz. Böylesi durumların önüne geçmek için tasarlanan blender, birçok kişinin mutfaktaki en büyük yardımcısı. Farklı özellik ve boyutlarda sunulan blender modelleri arasından seçim yapmak ise biraz karmaşık bir konu. Blender alırken dikkat etmeniz gerekenler ve ürün önerileri bu yazımızda sizi bekliyor.

Yemek yapmak her ne kadar oldukça eğlenceli bir alan olsa da günün sonunda zamandan tasarruf, önemli bir konu. Bu nedenle temel yemek yapma işlemlerini hızlı bir şekilde yapmanıza yardımcı olan blender, bir nevi kurtarıcı gibidir. Çırpma, karıştırma, doğrama, rendeleme vb. yemek için gerekli aşamaları hızlı bir şekilde yapmanızı sağlar. Hatta içecek hazırlamak veya tatlı yapmak için gereken malzemeleri de bir araya getirmeniz için seçenekler sunar. Peki, tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir blender almak için nelere dikkat etmelisiniz? Gelin birlikte bakalım…

Blender Seçiminin Püf Noktaları

Blender alırken dikkat edilmesi gerekenler
Farklı özellik ve tasarımlarla sunulan blender modelleri arasından seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmek gerekir.
  • Blender alırken ilk dikkat etmeniz gereken konu motor gücüdür. Daha hızlı ve pratik şekilde tüm isteklerinizi yerine getirecek modelin minimum 600 Watt gücünde olması gerekir. Bu durumun istisnası ise el blender modelleri ve daha spesifik işler için tasarlanan mini blender modelleridir.  
  • Motor gücünden sonra dikkat edilmesi gereken konu blender haznesidir. Plastik veya cam malzemeden üretilen haznenin hacmi oldukça önemli bir konudur. Kullanım miktarınızı ve ne derecede işler için blender ihtiyacınız olduğunu belirleyerek doğru hacimde hazneye sahip modeli seçebilirsiniz.
  • Blender modelleri genelde 2 veya 4 bıçağa sahiptir. Bıçakların üretildiği malzeme, keskinliği, dizilişi ve tasarımı blender kalitesini belirleyen kriterlerdir. Sıcak besinlerle kullanmayı düşündüğünüz blender modelinin şaftının metal olması avantajınıza olacaktır. Ayrıca şaftın hareket kabiliyeti de oldukça önemlidir.
  • Hız kademe ayarı dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur. Gıdaların rahat şekilde karışması veya parçalanması için blender modelinin farklı hız kademeleri olması pratikliği artırır.
  • Seçtiğiniz model, mutfakta hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlanmış olmalı. Bu yüzden temizlenmesinin de kolay olması gerekir. Parçalara ayrılan, hızlı sökülüp takılan ve kir tutmayan modelleri tercih etmeniz hijyen açısından faydalı olacaktır.
  • Blender modelleri farklı özelliklere sahip olduğundan kullanım alanları da farklılık gösterir. El blender modelleri daha çok çorba vb. ürünlerin karıştırmasında kullanılır. İçecek hazırlamak için tasarlanan smoothie blender modelleri ise soğuk içecekler hazırlamak için harika çözümler sunar. Hatta bu modellerin hazneleri özel tasarımları sayesinde istediğiniz her yere götürebileceğiniz şekildedir.
  • Son olarak seçtiğini blender modelinin bilinen ve servis ağı geniş olan bir marka tarafından üretilmiş olması gerekir. Olası bir arıza durumunda servis ağı geniş olan markalar, sorunu hızla çözecektir.

Blender Önerileri

Dikkat etmeniz gerekenleri sıraladığımıza göre sıra geldi ürün tavsiyelerimize…

1-) Arzum Ar1032 Shake’n Take

Arzum smoothie blender
Lezzetli içecekler için harika bir yardımcı; Arzum’un Shake’n Take.

İlk önerimiz Arzum’un Shake’n Take modeli. Meyve suyu veya smoothie hazırlamak için tasarlanan model, ergonomik tasarımıyla hızlıca içecek hazırlamanızı sağlıyor. 570 ml ve 400 ml iki farklı hazne seçeneği bulunan ürün, paslanmaz çelik bıçaklarıyla buzları da kırmanızı yardımcı olur. Pratik ve kullanışlı bir model arıyorsanız en çok tercih edilen modeller arasında yer aldığını da belirtelim.

Farklı marka ve modeller için smoothie blender sayfasına bakabilirsiniz.

2-) Fakir Mr. Chef Quadro Set

Fakir blender set
Mutfaktaki en iyi yardımıcınız; Fakir Mr Chef Quadro.

Küçük ev aletleri kategorisinde oldukça sevilen markalar arasında yer alan Fakir, Mr Chef Quadro seti ile oldukça başarılı bir ürün ortaya koyuyor. 1000 Watt motor gücüne sahip olan model, paslanmaz çelik blender ayağı ve çelik çırpıcı ile rahatlıkla tüm isteklerinizi yerine getirir. 900 ml kapasiteli ölçme kabı ihtiyaçlarınıza tam olarak cevap verecektir. Ayrıca soğuk kahve vb. içecekler için buz kırma özelliği de bulunmaktadır.  

3-) Tefal Perfect Mix High Speed 

Tefal Shake blender
Siz isteyin Tefal Perfectmiz gerçekleştirsin.

1200 Watt gücünde motora sahip olan Tefal Perfectmix, mutfakta ihtiyacınız olan birçok özelliği karşılayan bir modeldir. 6 adet paslanmaz çelik bıçak sayesinde birçok ürünü istediğiniz şekilde doğrar, karıştırır. Ek olarak smoothie yapmak için buz kırma özelliği bulunmaktadır. Auto Clean özelliği sayesinde kolay temizlenir. Donmuş ve sıcak besinlerin hazırlanmasında da oldukça başarılıdır.

4-) Emsan Pro-Multimax Rob 

Emsan Pro blender set
Kullanımı kolay, güçlü ve çok fonksiyonlu; Emsan Pro-Multimax Rob.

Fiyat/performans olarak oldukça başarılı bir ürün var sırada; Emsan Pro-Multimax Rob. 1000 Watt motor gücüne sahip model; 1,5 litre hazne, dilimle ve rendeleme için paslanmaz çelik diskler, paslanmaz çelik blender ayağı, turbo fonksiyonu, çorbaları tencere karıştırma özelliği ve iki mikser ucu özelliğine sahiptir. Ek olarak kolay temizleme için parçaları rahatça çıkmaktadır.

5-) Karaca Shaker Inox

Karaca shake blender
Harika içecekler hazırlamak için size Karaca Shake Inox yeter.

Karıştırma, buz kırma ve çok daha fazlası Karaca Shake Inox blender modelinde sizi bekliyor. 1,5 litre kapasiteli cam ölçme kabı sayesinde birçok ürünü istediğiniz şekilde içine atabileceğiniz model, 500 Watt gücündedir. Güvenlik kilidi, çelik bıçaklar, kademeli hız ayarı, pulse modu ise diğer öne çıkan özellikleridir.

6-) Vestel Tarçın 6000 Bd

Vestel Tarçın set
Fonksiyonel ve oldukça ergonomik; Vestel Tarçın blender set.

Çırpma, doğrama, rendeleme ve dilimleme gibi işlemler blender yardımcı arıyorsanız, Vestel Tarçın tam size göre! 1000 Watt motor gücüne sunan model, 1,5 litre doğrayıcı haznesi sunar. Ek olarak 900 ml ölçü kabı özelliklerine sahiptir. Bunun dışında çelik bıçaklar, ergonomik tasarım, sessiz çalışma ve turbo fonksiyonu da bulunmaktadır.

7-) Braun MultiQuick 7 MQ 785 Patisserie Plus

Braun MultiQuick
İhtiyacınız olan her şey Braun MultiQuick set içerisinde sizi bekliyor.

Öneri listemizin son sırasında tüm beklentilerinize cevap veren bir ürün var; Braun MultiQuick. Kıyma, doğrama, rendeleme, çırpma, yoğurma gibi tüm işlemleri yapan model, PowerBell teknolojisi sayesinde içecekleri oldukça rahat hazırlama imkanı sunar. Krema, sos veya krep hazırlamak için çırpıcı, hamur yoğurma aparatı, 1500 ml rendeleme haznesi, 350 ml rondo haznesi ve 600 ml ölçü kapı ise öne çıkan diğer özellikleridir.

En iyi markaların blender modellerini ÇiçekSepeti‘nde bulabilirsiniz. Hemen mobil uygulama veya web sayfasını ziyaret edin, fırsatları kaçırmayın!

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir