Hediye Önerileri

Düğünlere Gönderilebilecek Çiçekler ve Alternatifleri

Düğünlerde gönderilebilecek çiçekler aslında hiç de düşünüldüğü kadar sınırlı değil. Sevdiklerinize düğünleri için çiçek gönderirken değerlendirebileceğiniz çeşitli düğün çiçekleri ve çiçek alternatifleri yazımıza sizlerle!

gelin buketi
Görsel: Rosewood Pavilion

Bembeyaz bir masalın baş kahramanlarının “evet” dediği o büyülü ana şahit olmanın güzelliği bambaşkadır. Hele ki bu kahramanlar en sevdiklerimiz ise… Bin bir çeşit çiçek ile süslenmiş bir salon, gelinin bembeyaz zarafetini tamamlayan çok özel bir gelin buketi, muhteşem bir ambiyans…

En az gelinlik kadar önemlidir gelin buketi. Günlük hayatımızda nasıl çanta ile uyum sağlarsa kıyafetlerimiz, düğünde de gelin çiçeği gelinliğin çantasıdır bir bakıma. Gün boyu geline eşlik eder, ardından da başka bir genç kıza şans getirmesi için teslim edilir.

Gelin çiçeğinin atılmasının da ilginç bir hikayesi var aslında. Bu konudan bahsettiğimiz Gelinlerin Çiçek Atma Adeti Nereden Gelir? yazımıza göz atabilirsiniz.

– Aylara Göre Gelin Buketi Seçme Rehberi

gelin buketi
Görsel: Giphy

Gelin buketi ne kadar önemli olsa da yalnız değildir. Çiçekler ve düğünler birbirlerin tamamlayıcılarıdır. İki yakın arkadaş gibidirler. Çiçekler olmayan bir düğün düşünülemez. Yalnızca masalarda, gelinin buketinde ya da arabanın üzerinde değildir çiçekler; aynı zamanda konuktur.

Sevdiklerinizin mutluluğa adım attığı en mutlu günlerinde mutluluklarını paylaşmak paha biçilemez. Sizin desteğinize ihtiyaç duydukları bu özel günde onların yanlarında olamasanız bile göndereceğiniz güzel bir çiçekçelenk veya bu özel güne tasarlanmış kek sepeti ve kurabiye buketi, çiçeği burnunda çifti çok mutlu edecektir.

Düğüne hangi çiçek gönderilir?

çiçek sepeti

Düğün genelde beyaz rengin hakim olduğu bir organizasyondur. Temizliği, saflığı, doğallığı ve de gelini temsil eder beyaz. Bu sebeple düğünlere en çok yakışan çiçeklerden biri lilyumlardır.  Lilyumlar düğünler için sık tercih edilen ferforjeler, çelenkler için ideal çiçeklerdendir. Lilyumlara beyaz gerberalar ya da güller de eşlik edebilir. Bazen bir çelenkte, bazen bir çiçek sepetinde bazen de kocaman bir bukette lilyumları seyredebiliriz düğünlerde.

Çiçek Sepeti lilyum / zambak ürünleri için TIKLAYIN

antoryum

Düğünlerin gösterişli çiçeklerinden birini yaptırmak istiyorsanız o zaman işin içine biraz da tutkuyu dahil etmeniz gerekiyor. Evet, kırmızı çiçekler. Kırmızı güller ve antoryumlar, biraz önce bahsettiğimiz beyaz çiçeklerin daha tutkulu olmasını sağlayacak okunuşları sunuyor.

Elbette düğünlere sadece çelenkler gönderilmez. Sevdikleriniz için farklı çiçek aranjmanları da tercih edebilirsiniz. Ancak düğünlerin büyük organizasyonlar olduğunu unutmayın. Bu sebeple göndereceğiniz çiçeklerin de hacim olarak biraz büyük ve gösterişli olması gerekiyor. Düğünün yapılacağı mevsime göre lisyantus, lale gibi çeşitli mevsim çiçekleri tercih edebilirsiniz. Rengarenk gerberalar ile oluşturulmuş aranjmanlar ve çelenkler gönderebilir, düğüne renk katabilirsiniz.

Düğünde çiçek yerine başka ne gönderilebilir?

Yeni evlenen yakınlarınıza çiçek göndermek istemiyorsanız başka alternatifleriniz de bulunuyor. Gelin ve damat odasına gönderebileceğiniz çeşitli lezzetli sürprizler var. Bunlar, düğün koşuşturmacası içerisinde bazen bir su bile içemeyen çift için oldukça mutluluk verici hediyeler olan kek ve kurabiye sepetleri. Üzerinde gelin buketi, gelin-damat figürü gibi düğün ile alakalı motiflerin yer aldığı kurabiye ve keklerden oluşan düğün kek sepetleri ve kurabiye buketi alternatifleri ile sevdiklerinizin en mutlu günlerinde mutlu sürprizlerinizle onlara destek olabilirsiniz! Düğün ve törenlere gönderebileceğiniz birkaç tane lezzetli buketi birlikte inceleyelim.

gelin ve damat kek

Hem çiçek hem de kek buketi desek yanlış olmaz herhalde bu ürün için. Gelinlik ve damatlık şeklinde hazırlanan keklerin etrafını kırmızı çikolata kaplı ve gül şekli verilmiş kakaolu kekler donatmış. Bir yanda gelini temsil eden beyaz çikolata dolu kekler bir diğer yandan bitter çikolata ile tamamlanmış damatlık figürü. Bir puzzle parçası gibi her bir kek ve bütüne bakınca kendine aşık eder cinsten.

Oldukça büyük bir aranjman ve neredeyse butik düğünler için bir pasta sayılabilecek kadar da gösterişli. Sevdiklerinize gelin ve damat figürü ile hazırlanmış bu buketi gönderebileceğiniz gibi, dönem dönem yenilenen düğün temalı kek aranjmanlarını da Çiçek Sepeti’nin Yenilebilir Çiçekler kategorisinden takip edebilirsiniz.

çiftler için kek

Kutlama pastası şeklinde dizilmiş lezzetli kekler ile hazırlanmış bu aranjmanda kendi mumları da yer alıyor. Her bir kata farklı renkte bir çikolata kaplaması yerleşmiş. Frambuazlı, bitter ve beyaz çikolataya ek olarak isim yazılabilen 2 büyük kalp kurabiye ve bir de kırmızı kalp kurabiye yer alıyor.

Sevdikleriniz için düğün öncesi mini bir kutlama planlıyorsanız, bu aranjman sayesinde bilhassa gelin odasında oldukça sevilen biri olacağınızdan hiç şüphemiz yok.

smokin kek buketi
Ürüne gitmek için buraya tıklayın

Yakışıklı damada yakışıklı bir kek yakışır. Düğün öncesi heyecanı yaşayan dostlarınıza onları gülümsetecek bir sürpriz yapmak isterseniz oldukça karizmatik bir aranjman karşınızda! Kahverengi ve beyaz çikolata kaplı kekler ile hazırlanan damatlık şekilli kek aranjmanında her şey düşünülmüş. Öyle ki gömlek olarak tasarlanan beyaz çikolatalı keklerin üzerindeki düğme motifleri bile ayarlanmış.

çiftlere kek buketi

Evlenen yakınlarınızın isimlerinin baş harflerinin yer aldığı bu romantik kek aranjmanı da düğün öncesi gönderilebilecek sürprizlerden biri. Pembeler, kalpler ve çikolataların anlatamayacağı sevgi hitabı var mıdır ki zaten?

Siz de sevdiklerinizin düğünleri için onlara çiçekli veya lezzetli bir sürpriz yapabilir, günlerine neşe katabilirsiniz.

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir