TeknolojiTeknolojik Ürünler

Evde Tamir İşleri İçin Sahip Olmanız Gereken 12 Ürün

Evde bozulan, takılması gereken ya da düzenlenmesi gereken bir şey olduğunda bunu kendiniz yapmak ister misiniz? O zaman evde tamir işleri için ihtiyacınız olan ürünlerden bahsettiğimiz yazımızın devamına göz atmalısınız!

Evimiz, hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz ve konforlu, şık, rahat olmasını istediğimiz bir alandır. Evde takılması, düzenlenmesi veya tamir edilmesi gereken bir şeyler olduğunda genelde usta çağırıyor olabilirsiniz. Ama “Ben artık eve usta çağırmak istemiyorum, ben evimin ustası olmak istiyorum!” diyorsanız; doğru yerdesiniz. :) Özellikle Koronavirüs (Covid-19) sebebiyle evlerde daha fazla vakit geçirdiğimiz bu dönemlerde, evde çok daha fazla tamire ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Kurulması gereken kitaplıklar, tablo asmak için çakılması gereken çiviler, sallanan çekmeceler… Tüm bunları düzeltmek ve evinizde kendinizi usta gibi hissetmek isterseniz birkaç ürün ile bunu başarabilirsiniz!

Süpermarket ürünlerinden lezzet dolu BonnyFood çeşitlerine kadar aradığınız her şeyi bulabileceğiniz ÇiçekSepeti’nde evinizi tamir etmek için ihtiyacınız olan ürünler de var! Yapı Malzemeleri&Nalburiye kategorisinde bulabileceğiniz ve evinizde, oturduğunuz yerden hemen siparişini verebileceğiniz bu ürünler ile siz de kendi tamir işlerinizi yapabilirsiniz. şimdi gelin, bu tamir aletleri hangileri, hangi tamir aleti ne işe yarar hepsine daha yakından bakalım!

Tamir İşleri İçin Kullanılan Aletler

1-) Silikon Tabancası

Evde hem tamir işleri için hem de çeşitli hobiler için kullanabileceğiniz ürünlerden ilki silikon tabancaları. Ahşap, metal ve sıcağa dayanıklı plastik maddelerin yapıştırılmasına, birbirine tutturulmasına yardımcı olan silikon tabancaları oldukça pratik ürünler oldukları için sıklıkla tercih edilirler. Yukarıda saydığımız malzemeler dışında; kumaş, deri sentetik ve benzeri envanterleri de sabitleme ve süslemede kullanılan silikon tabancaları ile siz de evinizde usta olabilirsiniz!

2-) Şarjlı Matkap Seti

Şarjlı matkap lazım olur mu hiç? demeyin! Akülü vidalama veya daha bilindik ismiyle şarjlı matkap, evde bir şeyleri monte etmek istediğinizde en sık kullanacağınız ürünlerin başında gelir. Yeni alınmış bir karyola, bir kitaplık veya bir çiçeklik yapım aşamasındaysanız işlerinizi kolaylaştırmak için bir matkap tercih edebilirsiniz. Hem işlerin yapım süresini kısaltan hem de sizi yormayan akülü vidalama modelleri ile dilediğiniz gibi tamir işleri yapabilirsiniz! Staxx Pro Speed 24V 5Ah Darbeli Çift Akülü Şarjlı Setli Matkap gibi setler arasından dilediğiniz ürünü tercih ederek tamir işlerini kolaylaştırabilirsiniz!

3-) Güçlü Bir Yapıştırıcı

Yapıştırıcılar bir evin olmazsa olmazlarındandır. Kırılan bir şeyleri yapıştırmak için ya da bir şeyi oluştururken parçaları birbirine tutturmak için yapıştırıcı kullanmanız gerekebilir. Buradaki önemli nokta, seçtiğiniz yapıştırıcının iyi bir yapıştırıcı olması ve parçaların hemen dağılmasına müsaade etmemesidir. Bu şartları yerine getiren bir yapıştırıcı alet çantanızda bulunduğu sürece dilediğiniz her şeyi yapıştırabilirsiniz. Ayrıca evde adeta bir usta gibi gezebilirsiniz! :)

4-) Şerit Metre

Bir şerit metre de tabii ki ustaların ve evde kendi işlerini yapmak isteyen usta ruhlu insanların vazgeçilmezidir. Alacağınız herhangi bir ev eşyasını evin neresinde konumlandıracağınızı ölçüp biçmeniz gerekir. Belki hayallerinizdeki koltuk sizin beklediğinizden uzun, çok istediğiniz o kitaplık istediğinizden kısa olabilir. Bu tarz sürprizler yaşamamak için Şerit Metreleri kullanabilir, her şeyi doğru boyutta satın alabilirsiniz!

5-) İngiliz Anahtarı Seti

İngiliz anahtarı veya somun anahtarı, cisimleri (bağlantı yerlerini) döndürmek, gevşetmek, sıkmak ve kavramak için kullanılan; bunu yaparken de mekanik bir avantaj sağlayan bir araçtır. Her vidaya ve somuna uyum sağlayabilen İngiliz anahtarı, evdeki birçok istemi yapabilmeniz için ihtiyaç duyacağınız tek araçtır. Yapısı sağlam olan bu ürün, çok yer kaplamaz, etkili ve pratik bir kullanıma sahiptir. Siz de alet çantanızın içine bir İngiliz anahtarını mutlaka eklemelisiniz!

6-) Çelik Döküm Çekiç

Tamir işlerinin en temel direklerinden biri de kuşkusuz çekiçlerdir. Çekiçler; duvara bir şey asmak istediğinizde bir çiviyi duvara çakmanıza, herhangi bir yerden çivileri sökmenize ya da bir şeyleri inceltmek istediğinizde size yardımcı olur. Siz de dilediğiniz boyutta ve renkte bir çekiç seçerek alet çantanıza ekleyebilirsiniz. Ve ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz!

7-) Alet Çantası

Çeşitli tamir ürünleri aldıktan sonra hem onların kaybolmaması hem de derli toplu durmaları için şık bir Alet Çantası almanız doğru bir tercih olacaktır. Tüm tamir aletlerinizi bir arada tutmaya yetecek büyüklükteki bir alet çantası sayesinde işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Unutmayın; bir usta her zaman alet çantasıyla birlikte gezer! :)

8- ) Tornavida Seti

Ve sırada, dilediğiniz her şeyi söküp takmanızı sağlayacak bir Tornavida Seti  var! İster farklı yıldız uçlara ihtiyacınız olsun ister farklı düz uçlara; tornavida setleri sayesinde dilediğiniz her şeyi açabilirsiniz! Vida takma ve sökme, sıkma ve gevşetme gibi tamir işlerini yaparken tornavidaları kullanabilirsiniz. Böylece evdeki işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Genellikle uç ve orta kısmı metal malzemeden, sap kısmı (tutma kolaylığı için) plastikten yapılan tornavidaların set halinde olduğu ürünleri tercih ederek ihtiyacınız olan ürünü hemen kullanabilme şansını yakalarsınız.

9-) Pense

Sırada, zorlu görevlerin kurtarıcısı Pense çeşitleri var! Peseler; bir şeyleri sıkmak, germek, kıvırmak, sıkıca tutmak veya kesmek gibi farklı işleri kendi başlarına halledebilirler. Çift taraflı kaldıraç mantığı ile çalışan pense çeşitleri, ağız kısmında büyük bir güç oluşturur. Bu yüzden normalde yapamayacağınız kadar zor işleri penseler sayesinde kolayca halledebilirsiniz. Alet çantanız içinde bulunan 1 adet pense her zaman kurtarıcıdır!

10-) İş Eldiveni

Tamirin söz konusu olduğu her yerde korunma ürünleri de mutlaka gerekir. Yapıştırıcı kullanırken ürünleri daha iyi kavramanız gerektiğinde veya herhangi bir tamir işlemi yaparken koruyucu eldiven kullanmak oldukça önemlidir. Aşınmaya karşı dirençli, çabuk yıpranmayan, ıslak çalışma ortamlarına uyum sağlayabilen eldiven çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Böylece siz de tamir işlerinizi kolayca yapabilirsiniz!

11-) Lehim Kalemi

Sıradaki tamir aleti, metal kullanarak bir şeyleri tutturmanızı sağlayan Lehim Kalemi! Lehimleme işlemi esnasında birleştirilmesi gereken parçalar bir araya getirilerek parçaların uçları yüksek sıcaklığa erişmiş olan lehim alaşımı ile birbirine tutturulur. Ve bu cisimler soğuduklarında metaller birbirine yapışır. Böylece dilediğiniz tamir işlemini yapmış olursunuz! Farklı bir yapıştırma/birleştirme tekniği olarak veya yapıştırıcı ile birbirini tutmayan ürünleri bir araya getirmek için siz de lehim aletini (havya) kullanabilirsiniz.

12-) Alet Çantası Seti

Ve geldik listemizin son ürününe! Ben bu ürünleri tek tek almakla uğraşmak istemiyorum diyenler için de mükemmel bir önerimiz var: Çetin 132 Parça 40 Çeşit Alet Çantası Seti – Takım Çantası! İhtiyacınız olanı ve çok daha fazlasını bir alet çantası içinde size sunan bu setleri tercih ederek tek tek farklı ürünleri arama işinden sıyrılabilirsiniz. Çekiçten fırçaya, vidalardan falçataya kadar çok çeşitli ürünlerin bir arada olduğu tamir çantası setleri keşfedebilirsiniz. Bu ürünler ile evinizdeki tüm tamir işlerini kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca kendinizi adeta bir usta gibi hissedebilirsiniz!

Evinizi güzelleştirebileceğiniz, evinizdeki tamir işlerini yapabilmenizi sağlayacak tüm ürünler ÇiçekSepeti’nde VarVar! İster sevdiklerinizi mutlu etmek için isterseniz kendi ihtiyaçlarınızı karşılamak için aradığınız her şeyi ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Çiçek çeşitlerinden hobi ürünlerine, moda ürünlerinden ev&yaşam ürünlerine kadar binlerce ürün sizi ve sevdiklerinizi bekliyor!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir