Hediye ÖnerileriBabalar Günü

Kim Demiş “Babaya Çiçek Alınmaz!” Diye?

Babalar Günü yaklaşıyor. Her özel günde başrolde olan çiçekler bu anlamlı günde de yine ön planda. olan hediyeler arasında yer almaktadır. Çünkü çiçekler, herkesi mutlu eder. Klişe bir durum olan “Erkeğe çiçek alınmaz” söylemi ise artık çok ama çok geride kaldı. Peki, hangi çiçekler Babalar Günü için daha ideal bir hediye olabilir? Bu yazımızda Babalar Günü çiçekleri hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Mayıs ayındaki Anneler Günü’nde annelerimizi en güzel çiçeklerle mutlu ettiğimize göre sıra geldi Babalar Günü hediyelerine. Eğer “Babama Babalar Günü’nde ne hediye alsam?” diye düşünüyorsanız, birbirinden güzel çiçekler en güzel hediyeler arasında yer almaktadır. Babalar Günü çiçekleri, gibi bir yaklaşım size uzak gelse de aslında çiçeklerin anlatmak istedikleriyle herkesi mutlu edeceğini düşünerek hareket etmeniz en güzel hediyeyi seçmenize yardımcı olacaktır.

Aslında hediye babaya hediye seçeneği çok. Ama bu sene biraz farklı bir tercih yapmak istiyorsanız, çiçekleri denemenizi tavsiye ederiz.

Babalar Günü hediyesi denildiğinde birçok kişinin aklına gömlek, kol düğmesi, parfüm gibi klasik Babalar Günü hediyeleri gelmektedir. Bu tarz hediyeleri yıllardır alıyorsanız, en güzel ve klasik alternatif: Çiçek.

İçinizden “Babaya çiçek mi alınırmış?’” dediğinizi duyar gibi olduk. Babaya çiçek alınmaz diye bir kural kaide yok; aslında babalar da çiçek sever. Mis kokulu ve renkli bir canlı neden sevilmesin ki? Önemli olan, ona hangi çiçekleri gönderebileceğiniz…

Babalar Günü Çiçekleri

Babaya hediye önerileri verilirken birçok öneride çiçekler hak ettiği kadar yer bulamıyor. Bunun sebebi ise çiçeklerin kadınlara daha çok yakıştırılması. Oysaki çiçekler herkesi mutlu eder…

1-) Lilyumlar

Babalar Günü çiçekleri - lilyumlar
Güzel ve sade bir hediye arayanlar, lilyum buketlerini tercih edebilir.

Klasik çiçekler ile başlayalım. Mesela lilyumlar… Sadeliği ve güzelliğiyle göz kamaştıran lilyumlar aynı zamanda sonsuz sevginin ve bağlılığın da birer sembolüdür. Babanıza, onu ne kadar çok sevdiğinizi beyaz lilyumlar ile anlatabilirsiniz. Örneğin; Heartfelt Thanks gibi özel tasarlanmış bir buket ile göndereceğiniz güzel bir not eminiz ki babanızın gününün muhteşem geçmesine vesile olacaktır.

2-) Beyaz Güller

Babalar Günü çiçekleri - beyaz güller
Saf sevginin sembollerinden olan beyaz güller, en içten dilekleri anlatmak için harika bir seçimdir.

Beyaz çiçeklerden devam etmek gerekirse beyaz güller de babalar için doğru tercihtir. Çünkü baba adayı veya taze baba eşe kırmızı gül gönderilebilir; ama babaya yakışacak en güzel çiçek beyaz güllerdir. Beyaz güller ile hazırlanmış bir aranjman ile babanızı mutlu etmek inanın hiç zor değil. İşin içine biraz renk katmak istiyorsanız renk renk gerberalar ile hazırlanmış özel bir aranjmanla babanızın Babalar Günü’ne neşe katabilirsiniz.

3-) Karanfiller

Babalar Günü çiçekleri - karanfiller
Karanfil, en güzel dilekleri iletmek için tercih edilen çiçekler arasında yer almaktadır.

Babanıza tüm emeklerinden ve desteğinden dolayı teşekkür etmek istiyorsanız, karanfiller ile hazırlanmış özel bir aranjman gönderebilirsiniz. Böylece güzel dileklerinizi eşsiz bir şekilde babanıza iletebilirsiniz. Karanfiller, görüntüsü kadar özel kokusuyla da harika bir hediye olacaktır. Üstelik bu hediyenizi kişiye özel tasarlanabilir saksı vb. ürünlerle daha da özgün bir hale getirebilirsiniz.

4-) Gerberalar

Babalar Günü çiçekleri - gerberalar
Masum ve sonsuz sevgiyi anlatmanın en güzel yollarından biri gerbaralardır.

Pek çok kültürde yer alan papatyalar ve gerberalar, masumiyeti ve narinliği temsil eder. Hediye olarak gerbera vermenin anlamı ise, saflık, masumiyet, sonsuz sevgi demektir. Beyaz, sarı, mor, turuncu gibi birçok renkten oluşan gerberalarla babanıza tatlı bir sürpriz yapabilirsiniz.

5-) Orkide

Babalar Günü çiçekleri - orkide
Zarif ve bir o kadar güzel orkideler, herkesi mutlu eden hediyeler arasında yer alır.

Daha ciddi bir çiçek göndermek isteyenler için önerimiz; saksıda orkide. En şık çiçeklerden olması ile bilinen orkidelere feminen çiçekler olarak yaklaşmak pek doğru olmayacaktır. Çünkü orkideler, bulundukları her yere güzellik getirmenin yanı sıra zarafet katar. Babanızın çalışma masasında sizden gelen güzel bir orkideyi sergilemesi oldukça hoş bir görüntü sunacaktır.

6-) Yenilebilir Çiçekler – Bonnyfood

Babalar Günü çiçekleri - bonnyfood
Nefis ve unutulmaz bir hediye; Bonnyfood.

Çiçek hediyesini farklı bir boyuta taşımak isteyenler için harika bir önerimiz var; Bonnyfood lezzetleri. Yeni tatlarla birbirinden özel lezzetler sunan Bonnyfood Gurme ürünleriyle babanıza unutamayacağı bir hediye verebilirsiniz. Oreo, Lotus bisküvi, Kitkat, Nutella gibi tatları trüf ve kakaolu keklerle buluşturan bu özel seri, günün oldukça güzel geçmesine vesile olacaktır. Üstelik kişiye özel saksı ve vazolarla Babalar Günü mesajınızı tatlı bir şekilde iletebilirsiniz.

7-) Sukulent ve Kaktüsler

Babalar Günü çiçekleri - sukulent
Özel tasarlanan sukulent bahçeleriyle harika bir hediye verebilirsiniz.

Eğer klasik bir buketten daha farklı seçenekleri incelemek istiyorsanız, sukulent ve kaktüs çeşitlerine yönelebilirsiniz. Çiçeksiz yapıda olan sukulent ve kaktüsler aynı zamanda bakımları kolay yeşil bitkiler olmaları sebebi ile çiçeklerle çok ilgili olmayan kişilerin bile kolayca bakabileceği türden bitkilerdir.

8-) Şans Bambusu

Şans bambusu
Farklı dekoratif tasarımlarla sunulan şans bambuları ile güzel bir hediye verebilirsiniz.

Şans getirmek istediğiniz babanıza şans bambusu göndermeye ne dersiniz? Aynı sukulent ve kaktüsler gibi sade ve bakımı kolay bir türdür. Babalar Günü hediyesi olarak değerlendirilmeyi sizce de hak etmiyor mu?

9-) Bonsai

Bonsai
Bonsai, özel tekniklerle ağaçların saksılar içinde budanarak, bodurlaştırarak, şekil verilerek yetiştirilmesi sanatıdır.

Koca bir çınar olan babanıza belki bir çınar hediye edemezsiniz. Ancak bir adeta kocaman, köklü bir ağaç gibi görünen bonsai çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Farklı saksılarda farklı türden ağaçların minyatür olarak yetiştirilmesi ile hazırlanan bonsailer, babanız için son derece uygun olan çiçekler arasındadır. Minik ağaç anlamına gelen bonsai, hem görüntüsü hem de felsefesi ile Babalar Günü için harika bir hediyedir.

10- Teraryum – Minyatür Bahçe

Teraryum
Çeşitli çiçeklerin farklı kaplar içerisinde bir araya gelmesi ile oluşturulan teraryumlar da çok şık çiçek tasarımları arasında yer alıyor.

Kendine özel bir bahçesi olsun çok isteyen ancak emeklilik için hala genç olan babalar için minyatür bahçeler sipariş edebilirsiniz. Yani sandalyesini çekip de keyif yapamaz ama masasının üzerine koyup her baktığında huzur dolabilir. Dilerseniz minik bir tabelada babanızın adının da yazdığı, farklı tasarımlar şeklinde hazırlanan kişiye özel bahçe çeşitleri ile güzel bir hediye verebilirsiniz.

Hayatınız boyunca hep yanınızda olan, sevgisini ve desteğini esirgemeyen biricik babanıza bu Babalar Günü’nde farklı bir sürpriz yapın! En güzel hediyeler için Çiçeksepeti’ni ziyaret edebilirsiniz.

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir