Kim Demiş “Babaya Çiçek Alınmaz!” Diye?


2
2 points

Babalar Günü yaklaşıyor. Her özel günde başrolde olan çiçekler bu anlamlı günde de yine ön planda. Birçok kişi bu fikirden vazgeçti ancak siz hala erkeğe çiçek alınmaz diye düşünüyorsanız, bu yazının sonunda fikrinizi değiştirecek çiçeği seçmiş olabilirsiniz.

Geçtiğimiz Anneler Günü’nde annelerimizi en güzel çiçeklerle mutlu ettik. Peşinden gelen Babalar Günü için ise şimdiden düşünmeye başladık “Babama Babalar Günü’nde ne hediye alsam?” diye.

kırmızı güller ve erkek
Görsel Kaynak: kado plus

Aslında hediye babaya hediye seçeneği çok. Ama bu sene biraz farklı bir tercih yapmak istiyorsanız ve gömlek, kol düğmesi, parfüm gibi klasik Babalar Günü hediyeleri babanızın dolabını çoktan doldurduysa işte size en güzel ve klasik alternatif: Çiçek.

Babaya çiçek mi alınırmış?’” dediğinizi duyar gibi olduk. Babaya çiçek alınmaz diye bir kural kaide yok; aslında babalar da çiçek sever. Mis kokulu ve renkli bir canlı neden sevilmesin ki sahiden? Önemli olan, ona hangi çiçekleri gönderebileceğiniz… Babaya gönderilecek çiçekleri bu yazımızda sizin için bir araya getirdik. Bu yazıyı okuduktan sonra fark edeceksiniz ki aslında sizin babanıza da hitap eden bir çiçek illa ki var.

Babalar Günü Çiçekleri

Babaya hediye önerileri verilirken çiçekler hak ettiği kadar yer bulamıyor. Bunun sebebi ise çiçeklerin kadınlara daha çok yakıştırılması. Oysaki çiçekler herkesi mutlu eder. Klasik çiçekler ile başlayalım. Mesela lilyumlar. Sadeliği ve güzelliğiyle göz kamaştıran lilyumlar aynı zamanda sonsuz sevginin ve bağlılığın da birer sembolüdür. Babanıza, onu ne kadar çok sevdiğinizi beyaz lilyumlar ile anlatabilirsiniz. Beyaz çiçeklerden devam etmek gerekirse beyaz güller de babalar için doğru tercihtir. Çünkü baba adayı veya taze baba eşe kırmızı gül gönderilebilir; ama babaya yakışacak en güzel çiçek beyaz güllerdir.

babalar günü
Görsel Kaynak: Hope1032

Beyaz güller ile hazırlanmış bir aranjman ile babanızı mutlu etmek inanın hiç zor değil. İşin içine biraz renk katmak istiyorsanız renk renk gerberalar ile hazırlanmış özel bir aranjmanla babanızın Babalar Günü’ne neşe katabilirsiniz. Ya da babanıza tüm emeklerinden ve desteğinden dolayı teşekkür etmek istiyorsanız karanfiller ile hazırlanmış özel bir aranjman gönderebilir, güzel dileklerinizi eşsiz bir şekilde babanıza iletebilirsiniz. Daha ciddi bir çiçek göndermek isteyenler saksıda bir orkide de tercih edebilir. En şık çiçeklerden olması ile bilinen orkidelere feminen çiçekler olarak yaklaşmak pek doğru olmayacaktır.

Eğer klasik bir buketten daha farklı seçenekleri incelemek istiyorsanız sukulent ve kaktüs çeşitlerine yönelebilirsiniz. Çiçeksiz yapıda olan sukulent ve kaktüsler aynı zamanda bakımları kolay yeşil bitkiler olmaları sebebi ile çiçeklerle çok ilgili olmayan kişilerin bile kolayca bakabileceği türden bitkilerdir.

Sans getirmek istediğiniz babanıza şans bambusu göndermeye ne dersiniz? Aynı succulentler ve kaktüsler gibi sade, yeşil bitkiler olaması sebebi ile erkekler için tercih ederken akıllarda soru işareti bırakmayan bir bitki türü olan bambu, farklı saksılar ve tasarımlar ile Babalar Günü hediyesi olarak değerlendirilmeyi sizce de hak etmiyor mu?

Kendine özel bir bahçesi olsun çok isteyen ancak emeklilik için hala genç olan babalar için minyatür bahçeler sipariş edebilirsiniz. Minyatür dediysek gerçekten minyatür. Yani sandalyesini çekip de keyif yapamaz ama masasının üzerine koyup her baktığında huzur dolabilir.

Dilerseniz minik bir tabelada babanızın adının da yazdığı, farklı tasarımlar şeklinde hazırlanan kişiye özel bahçe çeşitleri Babalar Günü’nün sevilen çiçek tasarımlarından olacağa benziyor.

Çeşitli çiçeklerin farklı kaplar içerisinde bir araya gelmesi ile oluşturulan teraryumlar da çok şık çiçek tasarımları arasında yer alıyor. Üstelik o kadar çok çeşidi var ki babanızı yansıttığına inandığınız bir teraryum tasarımı bulmak hiç de zor değil.

Farklı ilgi alanları olan kişiler için de birbirinden farklı teraryum tasarımları bulunuyor. Mesela futbol ile ilgilenen bir baba için futbol temalı bir teraryum bulabilmeniz mümkün.

teraryum

Koca bir çınar olan babanıza belki bir çınar hediye edemezsiniz ama bir adeta kocaman, köklü bir ağaç gibi görünen bonsai çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Farklı saksılarda farklı türden ağaçların minyatür olarak yetiştirilmesi ile hazırlanan bonsailer, babanız için son derece uygun olan çiçekler arasında.

Eğer bu çiçeklerden hiçbiri benim babama uygun değil diyor ve bu konuda ısrar ediyorsanız, babanızın asla geri çeviremeyeceği bir çiçek aranjmanı önerebiliriz. Kek buketleri! Babalar Günü Bonnyfood çeşitleri ile babanıza bol kekli, bol kurabiyeli ve çikolatalı bir yenilebilir buket hediye edebilirsiniz. Eeee kim demiş erkekler çiçek sevmez diye? Her erkeğin seveceği bir çiçek vardır. Sadece doğru olanı bulmak önemli.

Peki çiçek siparişi nasıl verilir? Özel günlerdeki en büyük yardımcınız olan Çiçek Sepeti, babaya hediye konusunda da sizin yanınızda. Her bütçeye uygun çiçek fiyatları ile yüzlerce aranjman seçeneği sunan Çiçek Sepeti’nden buraya tıklayarak dakikalar içerisinde online çiçek siparişinizi verebilirsiniz.

Hayatınız boyunca hep yanınızda olan, sevgisini ve desteğini esirgemeyen biricik babanıza bu Babalar Günü’nde farklı bir sürpriz yapın, onu en güzel çiçeklerle gülümsetmenin mutluluğunu yaşayın.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!