TrendKişisel Bakım İpuçlarıModa & Güzellik

Protez Tırnak Nedir ve Modelleri Nelerdir? Manikürde Yeni Trend!

Herkes, tırnaklarının güzel ve bakımlı görünmesini ister. Güzel ve bakımlı görünen tırnaklar, herkesin hayalidir. Ama kimi zaman tırnaklarınız isteğiniz gibi uzamaz. Bu noktada, protez tırnak seçenekleri ile tırnaklarınızı yaptırarak ellerinizin daha bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz!

Tırnaklarınızın bakımlı ve güzel görünmesi için onlara en iyi şekilde bakmanız gerekir. Fakat tırnaklara sürekli bakımlı yapmak, günlük hayatın koşturmacası içinde her zaman çok mümkün değildir. Son dönemlerin trendi olan protez tırnaklar ile ilgili her şeyi yazımızın detaylarında bulabilirsiniz!

Protez Tırnak Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Günlük hayatın yoğunluğu içinde tırnaklarına çok fazla vakit ayıramayanlar için protez tırnaklar, oldukça popülerdir. Bu tırnaklar, tırnaklarınızın daha bakımlı, sağlıklı ve estetik görünmesini sağlar. Protez tırnakları daha uzun süre, kırılmadan kullanabilirsiniz. Ayrıca özel koruyucular ile güçlendirilen tırnaklar, estetik bir görünüme de kavuşur.

Protez tırnak uygulaması genellikle mağazalarda satılan takma tırnaklardan daha profesyonel, daha güzel görünen, kolay bir uygulamadır. El bakımına zaman ayırmayanlardansanız ya da tırnaklarınız çok çabuk kırılıyorsa siz de protez tırnaklar uygulamasını tercih edebilirsiniz. Protez tırnak uygulamasının 3 farklı türü vardır: Jel, akrilik ve dipping. Her bir protez tırnağın farklı özellikleri, avantajları ve dezavantajları bulunur.

1-) Akrilik Tırnak

Protez tırnak
Protez Tırnak Çeşitleri Nelerdir? Tırnak Bakımı ile İlgili Ayrıntılar!

Bu uygulama, özel bir toz ve sıvı ile yapılan uygulamalardandır. Daha çok kırılgan ve zayıf tırnaklar için tercih eden çoktur. Oldukça dayanıklıdır. İstediğiniz uzunlukta yaptırabilirsiniz. Sıvı ve tozu karıştırarak tırnağın boş kısımları dolduruluyor ve bu, tırnağın tümünü kaplıyor. Bu sayede bütün bir görünüm olur. Diğer protez tırnak çeşitlerine göre çok daha dayanıklıdır. Kolay kırılmaz ve ojelerin kalıcılığı da fazladır. Diğer protez tırnaklara göre biraz daha az bir doğal görünümü vardır. Çıkarması da diğer tırnaklara göre nispeten zordur. Doğru bakım ile 2*3 ay arası kullanımı mümkündür.

2-) Jel Tırnak (Poly Gel)

Protez tırnak uygulaması
Ellerinizin Daha Bakımlı Görünmesini Sağlayacak Protez Tırnak Modelleri

Bu protez tırnak uygulaması tırnakta doğal, temiz ve bakımlı bir görünüm sunar. Kırılgan tırnakların olanlardansa sağlam ve güçlü tırnaklara sahip olanlara uygulanan bir tekniktir. Gerçek tırnağın uzantısı değildir. Jel uygulama esnasında özel bir jel kullanılıp bu jel de özel ışınlar sayesinde kurutulduğu için avantajlıdır. Bu tırnakların dezavantajlarından biri, jelin tırnaktan çıkarken tırnak için biraz yıpratıcı olmasıdır. Bu olumsuz etkilerin olmaması için tırnakları ve elleri nemlendirmeniz önemlidir. İyi ve doğru bir bakımla jel protez tırnakları bir aydan fazla kullanabilirsiniz. Kalıcı oje özelliği sayesinde hem el hem ayak tırnaklarınız için bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

3-) Dipping Tırnak

Protez tırnak uygulaması nasıl yapılır
Protez Tırnaklar ile Elleriniz ve Tırnaklarınız Her Daim Bakımlı Görünsün!

Yöntem olarak akrilik protez tırnak uygulamasına benzer. Ama farklı olarak bu yöntem kokusuz ve mattır. Bu işlem sonucunda parlak değil mat bir tırnak görünümü elde edersiniz. Ayrıca bu işlem esnasında akrilik sıvı kullanılmaz. Akrilik toz pudra kullanarak özel takma tırnağa yapıştırma yapılıyor. Böylece mat, şık ve güzel görünümlü tırnaklara kavuşabiliyorsunuz!

Protez tırnakların uygulaması 45 dakika ile 2 saat arasında sürebiliyor. Profesyonel güzellik merkezlerinde yapılan bu uygulamanın aşamaları da aslında son derece kolay!

Protez tırnak uygulaması nasıl yapılır?

Basit birkaç adım sayesinde protez tırnak uygulaması yaptırabilirsiniz. Üç yöntemden üçü de aslında aynı aşamaları takip eder:

  • İlk olarak tırnağın üzerine özel koruyucu bir solüsyon sürülüyor. Bu solüsyon, tırnağı koruyan bir sıvı. Ayrıca protez tırnağın yapışmasına da yardımcı oluyor.
  • Daha sonra gerçek tırnağın uç kısmına protez tırnak yerleştiriliyor. Ve törpü yardımıyla tırnak, istenen şekle getiriliyor.
  • Tırnağın ucu dışında kalan bölge, akrilik ya da jel ile kaplanıyor.
  • Son olarak tırnak, bütün olarak pürüzsüzleştirilip parlatılıyor.

Yapımı oldukça kolay olan bu tırnakların çıkarılması da son derece basit. Yine özel ürünlerin, solüsyonların yardımı ile protez tırnak, gerçek tırnaktan ayrılıyor.

Siz de tırnaklarınızın bakımı için ihtiyacınız olan tüm ürünleri ÇiçekSepeti‘nin geniş ürün yelpazesinde online olarak keşfedebilirsiniz. El ve tırnak bakım kremleri, ojeler, tırnak cilaları, tırnak güçlendiricileri, takma tırnaklar… İhtiyacınız olan her şey sizi bekliyor!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir