Hediye Önerileri

Anlamı “Seni Seviyorum” Olan Davranışlar

Sevdiğiniz kişiye kolayca onu sevdiğinizi söyleyemeyen biriyseniz ya da bazen seni seviyorumlar yetersiz kalıyorsa, “Seni seviyorum” yerine geçen davranışlara göz atmaya ne dersiniz?

Bir insanı sevmekten çok, bazen onu sevdiğini söylemek daha da zordur. Kimi insan “Naber” der gibi “Seni seviyorum” demekten çekinmez, kimi insan ise kıvranır, acı çeker ama yine de bu iki kelimeyi söyleyemez. Evet, belki seni seviyorum cümlesini çok sık söylemek onu sıradan bir cümleden çok sıradan bir duygu haline getirir ama hiç söylememek de neymiş canım!

Karşınızdaki insana ne yapıp edip yine de içinizdeki sevgi sözcüklerini söyleyemiyorsanız, bilmeniz gereken tek şey; sevgiyi yansıtmanın tek yolu sözcükler değildir. Seni seviyorum demenin alternatif yolları da vardır elbette. Hatta bazen bir bakış, bazense bir eylem bu cümleden çok daha etkili olabilir. Yeter ki sevdiğiniz insanı sevginizden mahrum bırakmayın ve onu kafasında sürekli soru işaretleri ile düşünmeye terk etmeyin!

Peki ne yaparsam leb demeden leblebiyi anlar diyorsanız, gelin birlikte göz atalım! Ancak “Seni seviyorum” yerine geçen davranışlar uygulanmadan önce bilmeniz gereken altın kural “empati” duygusunu içinizde barındırmanızdır.

1 – Ona notlar yazın
not kağıdı
Görsel: Pexels

Ona notlar yazın ve evin her yerine yapıştırın. Ne demişler, söz uçar yazı kalır! Ayrıca duygularını ifade etmekte zorlanan bir kişi için yazmak en etkili yoldur. Madem onu sevdiğinizi söyleyemiyorsunuz ya da karşınızdaki kişi birazcık duymaya doyamıyor; o zaman siz de minik sürprizler yapmak için kolları sıvayın. Renkli renkli küçük not kağıtlarına söylemek isteyip de söyleyemediğiniz tüm güzel duyguları kısa kısa yazın ve onları odanın farklı köşelerine, çantasına, sık sık kullandığı bir çekmeceye; kısaca aklınıza gelen her yere sıkıştırın.

Çalıştığı masanın üzerine bırakın mesela, yorucu bir güne başlamadan önce neşelenmesini sağlayın ya da laptopunun içerisine yerleştirin. kapağı açtığı anda başlasın mğkemmel günü. kıyafetlerinin arasına, dolaba yerleştirdiğiniz uçan bir balonun üzerine yazın onu sevdiğinizi. Yarı uykulu açtığında dolabını içinde çıksın romantik mesajınız.

2 – Uyurken Başını Okşayın
sarılan sevgililer
Görsel: Your Tango

Uyku hali çok başa bir ruha büründürür insanı. En güçlü kadınlar veya erkekler, uyku arasında bir bebek kadar masum ve savunmasız görünür. Sevgilinizin saçını okşayarak uyutun, eğer ondan önce uyandıysanız saçlarını okşayarak, burnundan öperek uyandırın. Birini uyuyorken sevmek, uyumak yerine onu izlemek en içten “seni seviyorum” deme yollarından biridir. Sevdiğiniz uyku halinde bunu görmese ile hissedecek, kendini daha güvende ve mutlu hissedecektir. Zaten insanlar uyurken kendini dış dünyaya tamamen kapamaz. Dolayısıyla sevdiğiniz kişi uyurken yaptıklarınıza dikkat edin deriz :) O tatlı tatlı uyurken onu önce biraz izleyin. Beyin frekanslarınız emin olun sizden önce buluşacak! Uyusa bile sizin varlığınızı farkında olan sevgilinizin başını sevgiyle okşayın. Hatta o uyanıkken söyleyemediğiniz ne varsa o an fısıldayın. Şanslıysanız uyandığında tüm olanları rüyasında gördüğünü sanacak, aksi takdirde o esnada uyanıp uyumuş numarası yapmaya devam eden ve sevginizi sömüren sevimli mi sevimli bir sevgiliniz var demektir :)!

3 – Onu yüceltin
el ele tutuşan sevgililer
Görsel: Shutterstock
Biri ile birlikte olduğunuz zaman onun hayatına da dahil olursunuz ve birçok şeyi 2 kişilik yaşamaya başlarsınız. Onun üzüntüsü sizin de üzüntünüz olur, aynı şekilde onun mutluluğu sizi belki de ondan daha çok neşelendirir. Onun başarıları sizin başarılarınız gibi olur bir süreden sonra. Onunla iftihar etmeye başlarsınız. Kimi insan vardır karşısındakini azaltır, kimi insan vardır karşısındakini yüceltir. Büyük başarılarında, küçük ama onu çok mutlu eden marifetlerinde; yaptığı yemekleri yediğinizde dahi ona daima ne kadar başarılı biri olduğunu hatırlatın. Onu her daim yüceltin ve yanında olduğunuzu hissettirin. Bu hem onu çok daha başarılı bir insan yapacak, hem de onun başarılarıyla sizin gururlanan bir insan olduğunuzu hatırlayarak sevginizi yüreğinde hissetmesine neden olacaktır.
4 – Birlikte yemek yapın
birlikte yemek yapan sevgililer
Görsel: Youtube

Birlikte bir an paylaşmak, sevgililer için oldukça önemlidir. Bu anlar özellikle bir üretim içeriyorsa durum çok daha ciddileşir. Mesela birlikte yemek yapmak. Birlikte yemek yapmak, bir şeyler üretmek ve üretilen şeyi birlikte yemek, seni seviyorum demek değildir de nedir? bunun bir başka yolu ise sevdiğinize yemek yapmaktır. İşten yorgun argın gelen sevgilinizi, bugün hiçbir şeye dokunma diyerek dinlenmeye gönderin ve ona lezzetli bir makarna yapın! Evet, çok büyük şeyler yapmak zorunda değilsiniz. Sevgiliniz sizden Çökertme Kebabı beklemiyor elbette. Önemli olan onun için bir şeyler hazırlamanız.

5 – Ona kitap okuyun
kitap okuyan çift
Görsel: The Art of Charm

Onunla romantik bir yere gidin. Bu bir park olabilir, sakin ve şirin bir cafe olabilir ya da evdeki en rahat koltuğunuz olabilir. Üzerine bir battaniye örtün ve ona bir şiir ya da hikaye okuyun. İçinde kendini bulacağı, ağzınızdan çıkan kelimeleri seyredeceği bir şeyler okuyun… Mesela Küçük Prens okuyun ona ya da bir Cemal Süreya şiiri okuyun. Bu belki başta onun veya sizin için biraz gülünç bir eylem gibi dursa da çok az süre sonra kendinizi kaptıracağınıza emin olabilirsiniz. en iyi arkadaşlarımız olan kitaplar, aşıkların da birbirlerini ifade edebilmeleri için en özel aracılarıdır çünkü.

Sevgilinize bir kitap hediye etmek istiyor ancak bunun için seçim yapmakta zorlanıyorsanız Sevgiliye Hediye Edilebilecek Kitaplar yazımızı mutlaka incelemenizi öneririz.

Seni seviyorum 2 kelime ve 11 harfin birleşiminden meydana gelen, ancak anlamı kapladığı yerden çok daha büyük olan bir söz dizimidir. Sevdiklerinize fırsat bulduğunuz her an onları ne kadar sevdiğiniz söylemek, onların bunu ne kadar iyi bildiklerinden emin olmak son derece önemlidir. Ancak bazen sözcükler hislerimizi yeterince anlatamaz. Bazen de biz utanırız bu iki sözcüğü söylemeye. Bu yazımızda anlamı “seni seviyorum” olan davranışları anlattık. Ancak siz yine de bunu sözcüklerinizle de ifade etmeyi ihmal etmeyin, bizden söylemesi  :)

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir