“Seni Seviyorum” Yerine Geçen Davranışlar


Sevdiğiniz kişiye kolayca onu sevdiğinizi söyleyemeyen biriyseniz ya da bazen seni seviyorumlar yetersiz kalıyorsa, “Seni seviyorum” yerine geçen davranışlara göz atmaya ne dersiniz?

Bir insanı sevmekten çok, bazen onu sevdiğini söylemek daha da zordur. Kimi insan “Naber” der gibi “Seni seviyorum” demekten çekinmez, kimi insan ise kıvranır, acı çeker ama yine de bu iki kelimeyi söyleyemez. Evet, belki seni seviyorum cümlesini çok sık söylemek onu sıradan bir cümleden çok sıradan bir duygu haline getirir ama hiç söylememek de neymiş canım!

Karşınızdaki insana ne yapıp edip yine de içinizdeki sevgi sözcüklerini söyleyemiyorsanız, bilmeniz gereken tek şey; sevgiyi yansıtmanın tek yolu sözcükler değildir. Bazen bir bakış, bazense bir eylem bu cümleden çok daha etkili olabilir. Yeter ki sevdiğiniz insanı sevginizden mahrum bırakmayın ve onu kafasında sürekli soru işaretleri ile düşünmeye terk etmeyin!

Peki ne yaparsam leb demeden leblebiyi anlar diyorsanız, gelin birlikte göz atalım! Ancak “Seni seviyorum” yerine geçen davranışlar uygulanmadan önce bilmeniz gereken altın kural “empati” duygusunu içinizde barındırmanızdır.Notlar Yazın
Ne demişler, söz uçar yazı kalır! Ayrıca duygularını ifade etmekte zorlanan bir kişi için yazmak en etkili yoldur. Madem onu sevdiğinizi söyleyemiyorsunuz ya da karşınızdaki kişi birazcık duymaya doyamıyor; o zaman siz de minik sürprizler yapmak için kolları sıvayın. Renkli renkli küçük not kağıtlarına söylemek isteyip de söyleyemediğiniz tüm güzel duyguları kısa kısa yazın ve onları odanın farklı köşelerine, çantasına, sık sık kullandığı bir çekmeceye; kısaca aklınıza gelen her yere sıkıştırın.

Uyurken Başını Okşayın

İnsanlar uyurken kendini dış dünyaya tamamen kapamaz. Dolayısıyla sevdiğiniz kişi uyurken yaptıklarınıza dikkat edin deriz :)! O tatlı tatlı uyurken onu önce biraz izleyin. Beyin frekanslarınız emin olun sizden önce buluşacak! Uyusa bile sizin varlığınızı farkında olan sevgilinizin başını sevgiyle okşayın. Hatta o uyanıkken söyleyemediğiniz ne varsa o an fısıldayın. Şanslıysanız uyandığında tüm olanları rüyasında gördüğünü sanacak, aksi takdirde o esnada uyanıp uyumuş numarası yapmaya devam eden ve sevginizi sömüren sevimli mi sevimli bir sevgiliniz var demekir :)!

Onu Yüceltin

Kimi insan vardır karşısındakini azaltır, kimi insan vardır karşısındakini yüceltir. Büyük başarılarında, küçük ama onu çok mutlu eden marifetlerinde; yaptığı yemekleri yediğinizde dahi ona daima ne kadar başarılı biri olduğunu hatırlatın. Onu her daim yüceltin ve yanında olduğunuzu hissettirin. Bu hem onu çok daha başarılı bir insan yapacak, hem de onun başarılarıyla sizin gururlanan bir insan olduğunuzu hatırlayarak sevginizi yüreğinde hissetmesine neden olacaktır.

Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş