Hediye Önerileri

Sevgiyi Kalpten Anlatan Seni Seviyorum Çünkü Sözleri

İnsanoğlunun aksini denese bile başaramadığı bir şeydir sevmemek. Çünkü bizler sevmek için doğarız. Hayatımız boyunca hep birilerini severiz… Farklı farklı severiz ama ömür boyu gerçekleştiririz bu duygusal eylemi.

anne ve bebek
Görsel: Bergens Tidende

Evet hep sevme eylemi içerisinde oluruz. Dünyaya geldiğimizde ilk annemizi görür severiz, o mis gibi anne kokusunu içimize çekeriz. Sonra babamızı severiz… Baba sevgisini ve güvenini ömür boyu yanımızda hissederiz. Ardından kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı severiz… Kardeş ve arkadaş sevgisi bize paylaşmayı ve yardımseverliği öğretir.

Geleceğimize ışık tutan öğretmenlerimizi severiz, bir ömür minnettar oluruz bu kutsal mesleğin kahramanı olan öğretmenlere. Aşık oluruz… Sevgiliyi herkesten, her şeyden çok, tutkuyla severiz.

Bazen bize hiç benzemeyen bir canlıyı severiz; adı bazen pamuk olur bazen boncuk. Bazen kedidir köpektir bazen de kuş ya da kaplumbağa.

kedi sevmek
Görsel: popsugar

Sebepsizce severiz. Bizi sevmediklerinde kalbimiz kırılsa da bazen yine de sevmekten vazgeçmeyiz. Çünkü sevgi aslında nedensiz gerçekleştirilebilen bir eylemdir. Ama biz sevgimizin nedenlerini hep karşımızdakilerin iyi özelliklerine, hissettiklerimize yükleriz.

Sevdiğimiz için bir sebep göstermek isteriz. Buradan gelir kaşın, gözün güzelliği. Sevgimize bir tip kılıf giydirmek için ararız nedenleri.

Bu yazımızda sizler için sevgi nedenlerine yer vereceğiz. En romantik, en duygusal ve sevgi dolu anlarda sevdiklerinizin kulağına, kalbine fısıldayın diye. Yeter ki sevdiklerimiz bilsin onları ne kadar sevdiğimizi, biraz olsun tercüman olsun kelimeler hislerimize.

  • Birini severken onun yanında kendimiz olabiliyorsak eğer, sevmenin en büyük sebebi bu olur bazen. Böyle zamanlarda hislerinizi şöyle ifade edebilirsiniz;

“Seni seviyorum çünkü varlığın beni mutlu ediyor. Ben, ben olduğumu en çok senin yanında anlıyorum. Biz olurken beni kaybetmediğim için, beni en doğal halimle sevdiğin için seviyorum seni.”

  • Bazen de hayatınız boyunca eksik olan bir yanınız tamamlanır. Sanki tüm mutlu anlarınızda bir boşluk varmış da tamamlanmış gibi olur. Artık onsuz bir an bile geçirömezsiniz. Her an bedenlerinizin yan yana olması demek değilidir bu. Bunun anlamı kalbinizde her an onun olduğunu hissetmenizdir.

“Seni seviyorum çünkü her saniyemde sen varsın. Seni düşünmeden tek adım dahi atmıyorum ve başardığım her zaferde içindeki gücünü hissediyorum.”

  • Bazen tüm olumsuzlar bir anda gelir. Daha kötüsü olamaz derken hep daha kötüsü olur. Ancak o vardır yanınızda. Her zaman, her koşulda…

“Seni Seviyorum; çünkü seni her düşündüğümde beni gülümsetiyorsun. Hele sen gülünce… İşte o zaman dünya uçsuz bucaksız bir çiçek bahçesi gibi, kundaktaki bir bebeğin gülümsemesi gibi oluyor. Sen gülünce dünya dönmekten yorulup birkaç dakika duruyor sanki, zaman duruyor. Sen gülünce bütün melekler yer yüzüne iniyor, inancım tazeleniyor…”

sevgililer
Görsel: Giphy
  • Bazıları da uzak ilişkilerin tarafları olurlar. İstemeden olur bu ayrılıklar ama bu hafifletmez özlemi. Ama çok seviyorsan eğer özlemek de güzeldir. Özlenen ne kadar özelse özlemek de bir o kadar güzeldir.

“Seni seviyorum çünkü bütün güzellikler senden pay almış gibi geliyor bana. Yanımda olmadığın anlardaki boşluğu doldurmak için daha çok seviyorum seni. Birlikte geçirdiğimiz her saniyeyi yüz yılmış gibi yaşıyorum. En güzel sensin ve en güzeli biziz. Buna inanıyorum, daha çok seviyorum. Daha çok özleyeceğimi bile bile daha çok sevmekten vazgeçmiyorum…”

  • Bazen kavga edersiniz, hatta bazen onu artık sevmediğinizi söylersiniz. Ancak buna diliniz inansa kulaklarınız inanmaz. Kulaklarınız ikna olsa kalbiniz kabul etmez. Her mevsimi yaşarsınız onunla. Her mevsim ona döner sonunda.

“Seni seviyorum çünkü seninleyken her mevsim yaz değil. Her şeyin yolunda gitmesini sevmiyorum. Seni seviyorum. Seninle kavga etmeyi de seviyorum, sana sarılıp ağlamayı da. Aşkından saçmalamayı da seviyorum, suçlu bir çocuk gibi af dilemeyi de. Seninle alakalı bütün detayları çok seviyorum.”

  • Bazen de vazgeçersiniz. Kararlı adımlarla ilerler, onu hayatınızdan çıkarırsınız. Ancak dünya döndükçe geri dönersiniz sanki. Onu bir kez görmeniz yeter de artar bütün yaşananları unutmaya.

“Seni seviyorum çünkü sende başka yol yok. Okuduğum her şiirde şair sana aşık, her kitap sana yazılmış, bütün filmlerdeki aktörler sana aşık sanki. Yürüdüğün yolları bile kıskanırken nasıl senden ayrı kalabilirim?

sarılmak
Görsel: Tenor GIF Keyboard
  • Bazen de o kişi can yoldaşınız olur. Arkadaştan öte; dert ortağınız olur. Tüm zorluklara karşı göğüs geren, size en çok kızan ama sizi en çok seven. O kişiler başka aileden gelen kardeşlerinizdir. Size kardeş olmak için aynı kanı taşımanın şart olmadığına inandırırlar.

“Seni seviyorum çünkü eğer sen olmasaydın gerçekten hayatımın bomboş olacağından şüphem yok. Her zaman yanımda varlığını hissettirdiğin için sana minnettarım. Allah’a ne kadar şükretsem az kalır yollarımızı kesiştirdiği için…”

  • En büyük aşk anne ve baba aşkıdır çoğu zaman. Şanslıdır mutlu bir yuvada büyüyen çocuklar. Birbirlerini sevmese de evlatlarını seven anne ve babalardan gelen evlatlar da şanslıdır.

“Seni seviyorum anne çünkü benim gün ışığımsın. En büyük şükür sebebimsin. Hiç seçme şansım olmadı belki ama eğer dünyaya bir daha gelsem ve bir seçme şansım olsa yine seni seçerim, yine en çok seni severdim.”

“Seni seviyorum baba çünkü sadece var olman bile başlı başına bir mutluluk kaynağı benim için. Benimle birlikte büyüyen ama aslında hiç büyümeyen canım babam. Ne kadar ciddi de durmaya çalışsan, pamuk kalbin her zaman ele veriyor seni. Seni daima çok seveceğim…”

Hadi siz de onu neden sevdiğinizi en güzel şekilde ifade edin,  sizi sevmek için bir nedeni daha olsun. Eğer sevginizi sözcüklere dökemeyenlerdenseniz, sizi buraya alalım -> Anlamı “Seni Seviyorum” Olan Davranışlar

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir