SICAKTAN BUNALANLARA BUZ GİBİ MEYVE KOKTEYLLERİ


Yaz aylarının en büyük nimetleri şüphesiz meyveler. Rengarenk görüntüleri, enerjileri, keyif veren lezzetleriyle mevsimin simgeleri neşeli meyveler, katı olarak tüketilmenin yanı sıra, sıcaktan bunalanlara buz gibi sularıyla da hayat veriyor. Birbirleriyle uyumlu renkleri, birbirlerini tamamlayan tatları, gözlere şenlik renkleriyle bu lezzet abidelerinden yapılabilecek lezzet harikası kokteyllere göz atmak, sıcak yaz günlerinizi sağlıkla serinletmek istemez misiniz? İşte size birkaç öneri:

image

Karpuzlu Shake

Yazın en tatlı ve en sulu meyvesi karpuzla, tadı damaklara yayılacak muhteşem bir  kokteyl yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan, küp şeklinde doğranmış 2 dilim karpuz, buz parçaları ve vişneli dondurma. Karpuz parçalarını tamamen sıvı hale gelene kadar çırpıyorsunuz, buz parçaları ve vişneli dondurmayı da ekliyor, buz gibi servis yapıyorsunuz. Ne sıkıntı kalıyor, ne hararet!

Çilekli Süt

Çilek de bayıla bayıla yediğimiz o mis kokulu yaz meyvelerinden  biri. Katı olarak da gayet güzel tüketilen bu meyvenin suyu da çok lezzetli ve baştan çıkarıcı bir yaz içeceğine dönüşebiliyor. Bir miktar süt (2 bardak kadar), çilek (sevgi dozunuza göre ayarlayın), şeker ve istediğiniz kadar buz size yeter. Siz de bu malzemeleri bir güzel yorulana kadar çırpar, harika bir içecek elde eder, afiyetle de içersiniz.

image (1)

Karmakarışık

Bu kokteyl, lezzet abidesi tüm meyveleri bir araya getirdiğiniz ve sizi lezzetiyle bulutlara taşıyacak muhteşem bir kokteyl. Şurubu fesleğenle hazırlanan bu içeceğin malzemeleri mevsimin en lezzetli meyveleri. Ananas, şeftali, elma, muz ne isterseniz bu kokteyle malzeme yapabilirsiniz. Fesleğen, şeker ve suyun karışımından oluşan şurubu da içeceğinize ekleyip, (isteğe göre) soda da ilave ederseniz, ortaya ayaklarınızı yerden kesecek muhteşem bir içecek çıkacak!

cikolatali-cilek-muz-portakal-bahcesi

Ben meyvenin suyuna değil, kendisine hayranım diyorsanız şayet, o halde sizi kendisine aşık edecek bir meyve buketiyle baş başa bırakalım. Afiyet olsun!


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş