Hediye Önerileri

Dünya Veteriner Hekimler Günü Özel Hediyeleri

Sevimli dostlarımız evcil hayvanlar başta olmak üzere tüm hayvan türlerinin sağlığı için çalışan veteriner hekimler, oldukça kutsal bir görevi yerine getimektedir. Çünkü kendini ifade edemeyen veya yaralandığında bakacak kimsesi olmayan tüm hayvanların yardımına koşarlar. Oldukça zor ama bir o kadar da güzel olan bu mesleğin onurlandırılması için her nisan ayının son cumartesi “Dünya Veteriner Hekimler Günü” olarak kutlanır. Siz de çevrenizde veteriner olan tanıdıklarınıza bu gün sayesinde güzel bir teşekkür hediyesi olarak mutlu olmalarına vesile olabilirsiniz.

Dünyanın her bir yerinde farklı hayvan türlerine yardım eden veteriner hekimler, günümüzde birçok hayvansever tarafından en çok ziyaret edilen kişilerdir. Herhangi bir hayvan türü hakkında bilgi almak, sorunu olan hayvanların sorununun çözümüne yardımcı olmak veya sevimli dostlarınızın rutin sağlık muayeneleri için veterinerler yardımcı olur. Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü (OIE) ve Dünya Veteriner Hekimler Birliği (WVA) tarafından belirlenen Dünya Veteriner Hekimler Günü, veterinerler için oldukça önemli bir gündür.

Dünya Veteriner Hekimler Günü Hediyeleri

Yakınlarınızı ve her zaman ziyaret ettiğiniz veteriner hekimleri ufakta olsa bir hediye ile mutlu edebilirsiniz.

1-) Kupa Bardak

Veteriner hekimler günü hediyesi - kupa bardak
Kupa bardak, sevimli ve tatlı bir hediye olacaktır.

Alacağınız hediyenin günün anlamına uygun ve kullanışlı olmasını istiyorsanız, kupa bardak oldukça iyi bir fikirdir. Kişiye özel olarak hazırlanan bardağı üstüne süblimasyon baskı yapılmaktadır. Bu sayede kolayca çıkmaz. Seramik malzemeden üretilen bardak, sağlık testlerinden geçmiş ve oldukça kullanışlıdır.

2-) Defter Kalem ve Anahtarlık Hediye Seti

Veteriner hekimler günü hediyesi - hediye seti
Kullanışlı tüm ürünler bu hediye setinde bir arada sunulmaktadır.

Tek bir hediye vermek yerine birden çok hediyeyle sevdiklerinizi mutlu etmek ister misiniz? Defter, anahtarlık ve kalemden oluşan veteriner hediye seti, oldukça güzel bir hediyedir. Kullanışlı  olmanın yanı sıra kişiye özel olarak hazırlanır. Bu sayede hediyeniz özgün ve unutulmaz olur.

3-) Defter – Çelik Termos – Kalem Hediye Seti

Veteriner hekimler günü hediyesi - termoslu set
Sevdiklerinizi daima sizi hatırlatacak bir hediye; çelik termos, kalem ve defter seti.

Hediye setleri ile önerilerimize devam ediyoruz. Sırada çelik termos, metal kalem ve defterden oluşan hediye seti var. Kişiye özel olarak hazırlanan tüm ürünler 1. Sınıf kalite malzemeden üretilmiştir. Çelik termos sayesinde sıcak ve soğuk içecekleri uzun süre istediğiniz ısıda tüketebilirsiniz.

4-) Kartvizitlik

Veteriner hekimler günü hediyesi - kartvizitlik
Şık ve oldukça eğlenceli bir hediye; 3D kartvizitlik.

Kartvizitlik, bir veteriner hekimin odasında olmazsa olmazlar arasında yer alır. Farklı tasarımlar ve özgün ürünleri seven veteriner hekimler için özel olarak tasarlanan kartvizitlik hediye edebilirsiniz. Ahşap MDF tabla üzerinde bulunan objeler ile oldukça hoş bir görüntü sunar. Üzerinde kalemlik, isimlik ve isme özel kartvizitlik bulunmaktadır.

5-) Minimalist Hediye Sepeti

minimalist hediye sepeti
Minimalist hediye seti tasarımıyla herkesi mutlu eder.

Son önerimiz oldukça şık ve kullanışlı ürünleri bir araya getiren minimalist hediye sepeti. Kişiye özel olarak hazırlanan ürünlerden oluşan set ile sevdiklerinizi mutlu etmeniz garanti. Set içerisinde kupa bardak, mouse pad, defter, saksı, anahtarlık ve kahveler bulunmaktadır.

Önerilerimiz dışında farklı hediyelik ürünleri veteriner hekim hediye sayfasında bulabilirsiniz.

Dünya Veteriner Hekimler Günü Tarihçesi

Hayvan sağlık kontrolü
Veteriner hekimler, sevimli dostlarımızın daima yanındadır.
  • Günümüzde nisan ayının son cumartesi günü kutlanan Dünya Veteriner Hekimler Günü, ilk olarak bu günde kutlanmamıştır. 1863 yılında Edinburgh Veteriner Koleji’nde görevli Profesör John Gamgee, Avrupa’nın çeşitli yerlerinde görev yapan Veteriner hekimleri bir toplantıya çağırmıştır. Toplantının amacı, epizootik hastalıklar ve olası önleyici tedbirlerin tartışılmasıdır. Aslında bir nevi kongre olan bu toplantı zamanla Dünya Veteriner Hekim Kongresi (World Veterinary Congress) haline gelmiştir.
  • Sonrasında 1906 yılında 8. Dünya Veteriner Hekimlik Kongresi’nde üyeler, kongreler arasında örgütsel bir bağlantı oluşturmayı amaçlayan Daimi Komite’yi kurmayı kararlaştırır. Fakat bir süre sonra üyeler uluslararası bir teşkilatlanma ve anayasaya ihtiyaç duyulduğunu fark eder. Bu nedenle 1959 yılında Madrid’de gerçekleştirilen bir sonraki Kongre’de Dünya Veteriner Hekimler Birliği (World Veterinary Association) kurulur.
  • Dünya Veteriner Hekimler Birliği; hayvan sağlığı ve refahının yanı sıra çevre ile halk sağlığına da odaklanan bir kuruluştur. 70’ten fazla ülkede üyesi bulunmaktadır ve dünyanın dört bir yanından ulusal veteriner hekimler birlikleri mevcuttur.
  • 2001’de Dünya Veteriner Hekimler Birliği, nisan ayının son cumartesi gününün Dünya Veteriner Hekimler Günü olarak kutlanması kararını alır. Bu günün amacı, veteriner hekimlik mesleğini teşvik etmektir. Ayrıca hayvan ve insan refahını, çevreyi, gıda güvenliğini korumaktır.
  • Türkiye’de Veteriner Hekimler Günü ilk olarak 28 Nisan 2001’de Türk Veteriner Hekimleri Birliği‘nin düzenlediği organizasyon ile kutlanmıştır.

Özel günler başta olmak üzere sevdiklerinizi mutlu edecek tüm hediyelik ürünler ÇiçekSepeti’nde! Hemen mobil uygulama veya web sayfasını ziyaret edin, fırsatları kaçırmayın!

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir