Kültür & Sanat

YooHoo ve Arkadaşları ile Nesli Tehlikede Olan Hayvan Türlerini Koruma Çalışmalarına Katkıda Bulunun

Dünyanın varoluşundan yaşadığımız şuana kadar, milyonlarca hayvan ve bitki türü var olmuş ve sonsuza dek kaybolmuştur.

Buna sebep yaşanan doğa olaylar, değişen iklimler ve dünya kadar insanoğludur. Ne yazık ki yeni tanıdığı her yerdeki en baskın tür olmayı ilke edinen insan, bu bölgelerin doğal yaşam alanlarını ve yerlilerini tahrip etmiştir.

Doğal bir döngü içerisinde varlığını sürdüren dünya bu yok olmalarla sarsılmakta ve her geçen günde sertleşen iklim değişiklikleri ile yüzleşmektedir.

Şehirleşme ile bu tahribin önü açıldıkça açılmış ve özellikle yanlış avlanma sonucunda birçok canlı türünün nesli bir daha geri dönmemek üzere sona ermiştir. İşin üzücü yanı ise birçok hayvanın soyu hala tükenme tehlikesi ile karşı karşıya! 

Yoohoo ve Arkadaşları artık Türkiye’de!

yoohoo_ve_arkadaslariNesli tükenme tehlikesinde olan hayvanlara karşı mücadele etmek, insanların soylarını tükettiği bu canlıları korumak bizlerin de boynunun borcu. Türkiye’de doğa koruma mücadelesinde ve sivil toplum kuruluşlarının profesyonelleşmesinde önemli ‘ilk’leri gerçekleştiren WWF-Türkiye ve Yoohoo ile birlikte siz de nesli tükenmek üzere olan dostlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Nasıl mı?

Koruma altına aldığınız her YooHoo ve Arkadaşı sayesinde WWF- Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) aracılığı ile, nesli tehlikede olan hayvan türlerini koruma çalışmalarına katkıda bulunarak sen de bir canlı türüne yardım edebilirsiniz.

Yoohoo ve arkadaşlarına sahip olup nesli tükenmekte olan hayvanlara destek olmak için linke tıklayın. ciceksepeti.com/yoohoo

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir