BABYSHOWER ÇİÇEKLERİ


Bizde aslında sadece hastaneye ya da eve çiçek gönderilir bebeğin gelişini kutlamak için. Belki bir de balon. Nazar boncuklu hem de. Ya da ‘gönderilir-di’.

‘-di’ diyorum çünkü artık yeni bir trend var! Baby shower!

Yok bu ifadenin Türkçesi! Aradım, aradım bulamadım. O yüzden İngilizcesini kullanacağım; bilginize…

Baby Shower; bebek doğmadan önce verilen partiler anlamına geliyor. Anne adayına moral vermek adına hamileliğin 7. ayından sonra yapılan sürpriz bir organizasyon. Bebeğin gelişinin hediyelerle kutlanması olarak tarif edilebilir. Annenin bebek doğduktan sonra ihtiyacı olacak eşyaların hediye olarak getirilmesi bence çok kullanışlı bir fikir. Amerika ve Avrupa’da her anne adayı için düzenlenir bu parti; çok da popülerdir. Ülkemizde de son yıllarda oldukça revaçta.

Konsepte özel hediyelerin yanı sıra partinin dekorasyonu pastalardan ve tabii ki çiçeklerden oluşuyor. E baby shower da olsa yapılan partinin adı, yine nazar boncuklu bir dekorasyon olmazsa olmazlardan tabii!

Baby shower’ın şanına yakışır dekorasyon çiçekleri sıralamasında birinciliği PAPATYA kapıyor!

d1 d2

İkinci ise laleler, güller ve tabii ki orkideler!

DEKORASYON

İşte eğlence şimdi başlıyor!

Kapının dışına bir çiçek buketi asabilirsiniz. Ya da küçük bir yuvarlar çelenk. Renkler pembe beyaz ya da mavi beyaz. Merak etmeyin, çiçek mağazalarından her renk çiçek bulmak da mümkün. Bebeğin cinsiyetine göre artık. Davetlileriniz kapıdan girmeden önce çiçeklerle karşılansın!

Yuvayı diş kuş yapar; yapmış bile hatta!

d3 d4

Sıra yemeklerde! Önce ikramın konseptini belirleyelim. Açık büfe ya da masa servisi… Seçiminiz açık büfe ise hazırladığınız açık büfedeki her tabağın etrafını papatya çemberleri ile süsleyebilirsiniz. Ya da açık büfe masasının kenarında kocaman bir vazo içinde kocaman orkideler…

d5 d6

Eğer açık büfe değil de masa servisi ise istediğiniz, o zaman masanın ortasına büyük bir kase, içine su ve içine de çiçekler koyabilirisiniz. Beyaz gonca güller mesela… Ya da her tabağın yanındaki peçetenin üzerine birer papatya… Hatta peçeteleri katlayarak cepli hale getirebilir ve çiçekleri içine bile yerleştirebilirsiniz.

Eğer beklenen bebek kızsa; masanızda sergilemek üzere pembe güller, karanfiller ve birkaç tane de bebek nefesi çiçeği ile muhteşem bir buket elde edebilirsiniz. Bebek erkekse, papatyaları kullanabilirsiniz. Hatta isterseniz mavi renkli güllerden de faydalanabilirsiniz.

d8 d7

HEDİYE:

Birçok baby shower hediyesi, bebek kıyafeti, biberon ve aksesuarların yanı sıra anneyi bir çiçekle kutlamak istiyorsanız fikrinizi tebrik ediyoruz! Anneler her zaman sever çiçekleri. Ama nazar boncuklu olmasında dikkat edin. Yanına da bir not: ‘Karnındaki çiçekten daha güzel değil ama…

d9 d10


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş