Anne & Bebek

Baston Bebek Arabası Tavsiyeleri ve Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aylardır yolunu beklediğiniz dünyalar tatlısı bebeğiniz dünyaya geldi ve günden güne büyüyor. Tabii ki o büyükçe ihtiyaçları da şekilleniyor ve değişiyor. İlk ayları için bebeğinizin rahat etmesini sağlayan standart bebek arabası zamanla taşıması, indirmesi, kaldırması zor bir alet haline gelir. Bu nedenle herkesin rahat edeceği baston bebek arası almak daha doğru gelebilir. Baston puset veya baston bebek arabası olarak bilinen pratik bebek arabaları hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bebeğiniz için bebek arabası almak istediğinizde standart bir bebek arabası mı yoksa baston puset mi almak konusunda kararsız kalabilirsiniz. Bu nedenle bu yazımızda baston bebek arabalarıyla ilgili merak edilen tüm soruları cevaplamaya çalışacağız.

Baston Puset Nedir?

Baston bebek arabası nedir?
Bebeğinizle çıktığınız gezintilerde baston bebek arabası oldukça yardımcı olur.

Baston bebek arabası, bebek arabalarının bir alt grubu olarak nitelendirilebilir. Klasik bebek arabalarına göre daha hafif ve pratik olan bu modeller, özellikle şehir hayatına daha uygun bir yapıya sahiptir. Yürüyüşe çıktığınızda, alışverişte veya gün içirişindeki gezilerde kolay katlanması ve hafif olması sayesinde baston bebek arabaları büyük avantaj sunmaktadır. Baston bebek arabalarının iki türü bulunmaktadır. Bunlardan ilki klasik baston bebek arabasıdır. Klasik model, hafif ve katlanır yapısı sayesinde oldukça pratiktir. Diğer model ise baston tipinde biraz daha büyük, standart bebek arabalarından ise biraz küçük olan hafif baston bebek arabalarıdır.

Baston Bebek Arabası Ne Zaman Kullanılır?

Baston puset modelleri, bebeğiniz 3 yaşından daha küçükken yani bebeklik döneminde kullanılır. 3 yaşından sonra ise bebeğinizin gelişimine göre baston puset kullanımını bırakabilirsiniz. Baston pusetler, diğer bebek arabalarına göre daha hafif ve kullanışlı olduğundan az yer kaplar. Katlanması oldukça kolaydır ve katlandığında oldukça az yer kaplar. Bu sayede araç ile yolculuğa çıkmanız gerektiğinde her boyuttaki bagaja rahatlıkla sığar. Sık seyahat eden ve gezmeyi seven bir aileyseniz, baston puset standart bebek arabalarına göre daha doğru bir seçim olacaktır.

Baston Puset Nasıl Seçilir?

Baston bebek arabası nasıl seçilir?
  • Baston bebek arabaları; doğumdan itibaren ve altıncı aydan itibaren kullanılan iki modelde sunulur. Doğumdan itibaren olan modellerde yatış kademesi özelliği de bulunmaktadır. Yatış kademesi, yolculuk sırasında uyuşu gelen bebeğinizin rahat bir şekilde uyuması için tasarlanmıştır. Bu nedenle seçim yaparken öncelikle doğumdan itibaren veya altıncı aydan itibaren kararını vermeniz gerekmektedir.
  • Baston bebek arabası alırken ilk dikkat etmeniz gereken konuların başında yeterli güvenlik önlemleridir. Güvenlik konusunda Avrupa Birliği tarafından belirlenen ve Türkiye’de de geçerliliği olan TS EN 1888 standardı oldukça önemlidir. TS EN 1888 sertifikası olmayan modelleri kesinlikle tercih etmemelisiniz.
  • Baston puset tercih etmenizin en önemli nedeni, bebek arabasına göre daha hafif olmasıdır. Modellere göre ağırlık değişkenlik gösterse de 4,5-8 kg arasında baston bebek arabaları bulabilirsiniz. Alacağınız ürünün açıklama kısmında ağırlığını bulabilirsiniz. Fakat hafifliğin yanı sıra dayanıklılık da oldukça önemlidir. Bu nedenle sağlam malzemeden üretilen hafif modeller en iyisidir.
  • Bebekler, oldukça hareketli olduğundan baston puset içerisinde rahat etmelerini sağlamak gerekir. Yatış kademeleri sunan modelleri tercih ederek bebeğiniz için en uygun pozisyonu rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.
  • Bebek arabası tente olmadan olmaz. Güneşin zararlı ışınlarından bebeğinizi korumak için ayarlanabilir tente oldukça önemlidir. Ayarlama dışında tentenin SPF dereceli olması gerekir. Güneş koruyuculu kumaştan üretilen tente, bebeğinizi rahatça gezdirmenize olanak tanır.
  • Son olarak baston bebek arabasının ergonomisine bakmanız önemlidir. Terlemeyi önleyen kumaştan üretilen modeller hem bebeğinizin cildine zarar vermez hem de rahat etmesini sağlar. Bunun dışında katlanma fonksiyonları, tekerlek kilitleme sistemleri ve diğer tüm aparatların rahat çalıştırılabilir konumda olmasına dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Baston Bebek Arabası Tavsiyeleri

Dikkat etmeniz gereken konuları sıraladığımıza göre sıra geldi ürün tavsiyelerimize… En iyi markaların baston bebek arabası modellerini uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

1-) Babyhope Baston Bebek Arabası

 Babyhope Baston Bebek Arabası
Babyhope baston puset, kırçıllı kumaş yapısı sayesinde bebeğinizi terletmez.

Doğumdan itibaren kullanılabilme özelliği bulunan Babyhope baston bebek arabası, çok pozisyonlu kemerle ayarlanma imkanı sunar. Bu sayede bebeğinizi en doğru ve rahat pozisyonda güvenle sabit tutabilirsiniz.  360°Dönebilen 4×7” ön ve arka tekerlekler, tam kapanan tente, 6,8 kg puset ağırlığı ve 15 kg taşıma kapasitesi ise öne çıkan diğer özellikleridir.

2-) Chicco London Up BB 

Chicco London Up BB
Bebeğiniz için en iyisiniz seçin; Chicco London Up BB.  

Anne&bebek kategorisinin en çok tercih edilen markaları arasında yer alan Chicco, güvenli ürünleriyle ön plana çıkar. London Up BB modeli de baston bebek arabası arayanlar için ideal seçenekler arasında yer almaktadır. 4 pozisyonda yatma seçeneği, ön barlı tente, özel tasarım yağmurlu ve 15 kg taşıma kapasitesi ürünün öne çıkan özellikleridir.

3-) Aldeba Tam Yatar Baston Bebek Arabası 

Aldeba Tam Yatar Baston Bebek Arabası
Rahat ve oldukça konforlu; Aldeba baston puset.

Sırada fiyat/performans olarak oldukça iyi bir ürün olan Aldeba baston bebek arabası var. 4 kademe ayarı sunan ürün, 5 nokta emniyet kemeri ile bebeğinizi korur. Tam kapanır tente, tek elle taşınabilir tasarım, %100 organik keten kumaş ve 36 kg taşıma kapasitesi öne çıkan diğer özellikleridir.

4-) Dukaddo Grande

Dukaddo Grande
Şık ve pratik; Dukaddo Grande.

0-36 ay arasındaki bebeklerin kullanımı için tasarlanan Dukaddo Grande, maksimum 15 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Çıkabilen ön koruma barı, ayarlanabilen sırt desteği, özel tasarım tente ve kolay katlanma diğer öne çıkan özellikleridir.

5-) Maclaren Quest Arc 

Maclaren Quest Arc
Rahatlığı başka bir seviyede deneylimleyin; Maclaren Quest Arc.

Bebeğiniz ve sizin için konfor sunan Maclaren Quest Arc, oldukça hafif olması sayesinde işinizi oldukça kolaylaştırır. Sadece 6,1 kg ağırlığındaki model, 25 kg taşıma kapasitesi sunar. Özel tasarlanmış tentesi kademeli olarak açılır ve zararlı ışınlara karşı 50 faktör koruma sağlar. Tek ayakla kontrol edilen frenler, terletmeyen özel kumaş ve pratik katlanma diğer öne çıkan özellikleridir.

Tüm Anne & Bebek ürünlerini uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Hemen mobil uygulama veya web sayfasınız ziyaret edin, fırsatları kaçırmayın!

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir