TeknolojiMalzeme & EkipmanSağlıklı YaşamTeknolojik Ürünler

Katı Meyve Sıkacağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Tavsiyeler

Şehir hayatının koşturmacası, iş yoğunluğu, stres derken vücudunuzun çoğu zaman bitkin düşer. Bunun sonucunda da sık sık hasta olursunuz. Bu durumun önüne geçmek ve yaşam kalitenizi artırmak için sık sık meyve tüketerek vitamin almanız gerekir. Fakat çoğu kişi meyve ve sebze tüketimi konusunda tembel davrandığı için bu adımı atlar. Neyse ki teknoloji burada da yardımınıza koşuyor ve meyve ile sebzeleri çok kısa sürede lezzetli içeceklere dönüştürmenizi sağlıyor. Katı meyve sıkacağı ile saniyeler içerisinde hem lezzetli hem besin değeri yüksek hem de sağlıklı içecekler hazırlayabilirsiniz. Bu yazımızda katı meyve sıkacağı almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken tüm konular bir araya getirdik!

Gün içerisinde içecek hazırlamak istediğinizde manuel olarak bir şeyleri bir araya getirmek oldukça vakit alır. Üstelik uğraşmanın yanı sıra etrafı kirletmeniz ve toparlamanız da oldukça zordur. Tüm bu adımları dakikalar içerisinde geçmeye ne dersiniz? Katı meyve sıkacağı ile içecek hazırlamak oldukça kolaydır. İçeceğinizi hazırladıktan sonra ise rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Meyve Sıkacağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Katı meyve sıkacağı nedir?
Lezzetli ve oldukça sağlıklı olan meyve suyunu düzenli tüketmeniz gerekmektedir.

Meye sıkacağı, meyve ve sebzelerin suyunu besin değerlerini kaybetmeden çıkarmanızı sağlayan bir alettir. Bütün olarak tüketmediğiniz meyveleri, taze sıkarak hızlıca tüketmenizi sağlar. Meyve ve sebzelerin posalarıyla elle uğraşmak zorunda kalmadan leziz içecekler hazırlayarak kendinizi ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Alkali bakımından oldukça zengin olan meyve suları, enerji seviyenizi yükseltir. Sindirim sisteminizi düzene sokar, daha canlı, temiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur ve zihninizi açar. Güne enerjik ve iyi başlamak için düzenli meyse suyu tüketmeniz oldukça faydalı olacaktır.  

Katı Meyve Sıkacağı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Katı meyve sıkacağı alırken nelere dikkat etmek gerekir?
Katı meyve sıkacağı almadan önce aşağıda yer alan konulara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.
  • Meyve sıkacağı alırken ilk dikkat edeceğiniz şey, motor gücüdür. Çünkü meyve sıkacakları motor gücü ne kadar yüksekse o kadar sorunsuz ve hızlı bir şekilde meyve suyu oluşturur. Ayrıca düşük motor gücü sunan modeller, çok sık kullanılması halinde kısa süre içerisinde arıza verebilir. Bu durumun önüne geçmek için yüksek motor gücü sunan modelleri tercih etmelisiniz.
  • Ne tür meyvelerden meyve suyu üretmek istediğinizi belirlemeniz faydalı olacaktır. Bazı meyve sıkacakları daha sert ve kabuklu meyveler için özel bıçaklar sunar. Bu sayede meyve suyu yapması kolaylaşır. Ürün açıklaması veya kılavuzunda yer alan meyve ve sebze türlerini incelemeniz bunun için faydalı olacaktır. Bıçakları çok sert ürünler için uygun olmayan meyve sıkacakları bu meyvelerde kullanıldığında arıza verebilir.
  • Meyve sıkacağının haznesi ve meyve suyu depolama alanı bir diğer önemli konudur. Art arda ne kadar meyve alacağı ve bundan ne kadar meyve suyu çıkaracağı gibi değerlere bakmanız faydalı olur. Eğer işletme tarzı yerler için meyve sıkacağı alıyorsanız, çalışma süresine de dikkat etmeniz gerekir. Ev tipi meyve sıkacakları belli sürede belli sayıda bardak meyve suyu çıkarabilir. İşletmeler için üretilen ürünler daha çok sayıda ürün ve daha uzun çalışma süresi sunar.
  • Çalışma modları veya çalışma derecesi, meyve sıkacağı için bir diğer önemli kriterdir. Meyve suyunuzun nasıl olacağına bu modlar sayesinde karar verebilirsiniz. Daha taneli veya daha akışkan gibi seçenekleri ayarlama modları ile elde etmeniz mümkündür.
  • Son olarak meyve sıkacağının parçalarının kolay temizlenebilir olması gerekir. Meyve suyunu yaptıktan sonra üzerinde posa ve kir tutan modelleri zamanla kullanmak istemeyebilirsiniz. O yüzden parçaların kir tutmaması, çabuk temizlenmesi ve mümkünse bulaşık makinesinde yıkanabilir olması gerekir.

Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyeleri

Yukarıda dikkat etmeniz gereken konuları sıraladığımıza göre birkaç ürün tavsiyesi ile işinizi daha kolaylaştıralım…

1-) Philips HR1836/00 Viva Collection

Philips Katı meyve sıkacağı
Her gün kendinizi sağlıklı ev yapımı meyve suyu keyfiyle ödüllendirin; Philips HR1836/00 Viva Collection.

Tek seferde 1,5 litreye kadar meyve suyu sıkabilen Philips HR1836/00 Viva Collection, oldukça kullanışlı bir üründür. Tasarımsal olarak siyah ve grinin muhteşem uyumunu sunar. 500 Watt motor gücü sayesinde oldukça hızlı meyve sıkan model, ; QuickClean teknolojisi ile çok kolay temizlenmektedir.

2-) Tefal Easy Fruit

Tefal Katı meyve sıkacağı
Tefal Easy Fruit, meyve sıkmayı keyifli hale getirir.

Oldukça güçlü bir ürünler devam ediyoruz; Tefal Easy Fruit. 800 Watt motor gücüne sahip olan meyve sıkacağı, paslanmaz çelik gövdesi ile uzun kullanım ömrü sunar. 1,2 litre meyve suyu haznesi bulunan modelin 2 litre posa haznesi ve 7,5 cm meyve besleme ağzı bulunmaktadır. Güvenlik için kilitleme mandalı, sessiz çalışma, köpük engelleme ve hız kademesi ayarı diğer öne çıkan özellikleridir.

3-) Karaca Maxvit 1501

Karaca Katı meyve sıkacağı
Lezzetli ve sağlıklı meyve suları için Karaca Maxvit size yeter.

Tek seferde 2 litre meyve suyu hazırlama imkanı sunan Karaca Maxvit, geniş aileler için oldukça ideal bir ürün. 1500 Watt motor gücü sayesinde sorunsuz uzun süre çalışan model, 7,5 cm besleme girişine sahiptir. Zirkonyum bıçaklar ve filtre asla paslanmaz ve kolay temizlenebilir özelliktedir.

4-) Kiwi KJ 1904 

Kiwi KJ 1904
Şık, sade ve oldukça kullanışlı; Kiwi KJ-1903.

Sırada tam bir fiyat/performans ürünü olan Kiwi KJ-1903 modeli var. 600 Watt motor gücü sayesinde 2 litreye kadar meyve suyu sıkabilen ürün, 2 farklı hızla çalışma ayarı sunar. Geniş besleme ağzı sayesinde tüm meyveleri rahatlıkla içine atabilirsiniz. Paslanmaz çelik mikro delikli ızgara filtre, damlama önleme fonksiyonu ve güvenlik kolu ise diğer öne çıkan özellikleridir.

5-) Arzum Meyvix

Arzum Meyvix
Arzum Meyvix, rahat ve hızlı kullanım sunar.

Son önerimiz ise Arzum Meyvix. 1000 Watt gücü sayesinde oldukça rahat her türlü meyve ve sebzeden meyve suyu üretebilen cihaz, 1,5 litre meyve suyu sürahisine sahiptir. 2 litre kapasiteli posa haznesi, 2 kademeli hız ayarı, köpük ayırıcı ve güvenlik mandalı ise diğer öne çıkan özellikleridir.

Katı meyve sıkacağı başta olmak üzere tüm küçük ev aletlerini uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir