ÇOCUKLUK DÜŞLERİMİZ: ELMA ŞEKERİ


Elma şekeri akla gelince hangimiz çocukluğu düşlemez, hangimizin gözlerinde o çocuk sevincinin ışığı parlamaz ki? Kıpkırmızı şekerle kaplı o elmanın, insanı sokak aralarında top koştururken mutlu kahkahalar attığımız günlere döndürebilme yeteneği var. İsmi bile gülümsetmeye yeter, yerken dudakları kırmızıya döndüren, kocaman boyutu yüzünden yanaklarımızı bile şekere bulayan bu tatlı icat, çubuğun üzerinde yenen şekerlemelerin büyük babası aslında.

image

Mis kokulu elmanın şekerle bütünleştiği bu tatlı şekerleme, çocukken sık sık yenmesin diye yapılması gereken fakat teşvik edici bir güce ihtiyaç duyduğumuz bazı şeylerin (ödev yapmak, yemeği bitirmek, pekiyi getirmek gibi) ödülü olarak hafızamıza işlenmiştir. Görüntüsüyle mutlu eder, tadıyla daha çok mutlu eder. Elma şekeri verdiğiniz küçük bir çocuğun yüzündeki gülümseme, içindeki mutluluğu anlatır, bu da sizi çok mutlu eder. Kısaca bir elma şekeri, çokça mutluluk demektir.

image

Leziz elmaların üzerini kaplayan şekerlemeler, yalnızca o elmayı değil, içinizde biriktirdiğiniz tüm olumsuzlukları da kaplıyor. Uğruna üzüldüğünüz şeyleri unutuyor, kendinizi bir anda mutluluk denizinde buluyorsunuz. Çünkü içinizdeki çocuk mutlu, hüzünleriniz onun kadar, sevinçleriniz de.

 


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş