Hediye ÖnerileriSevgililer Günü

Erkeklere Özel Günlerde Alınabilecek Hediye Önerileri

Erkek sevgiliye hediye seçmek her zaman çok zor olmuştur. Hele ki üstüne üstlük uzun bir ilişkiniz varsa neredeyse erkekler için alınabilecek her hediyeyi özel günlerde ona zaten almışsınızdır. Merak etmeyin elbette ki sizlerinde aklına gelmeyen hediye fikirleri vardır. Bu yazımızda farklı alternatiflerle birçok hediye seçeneğini sizin için listeledik.

Doğum günü, sevgililer günü, yıl dönümü ve bunlar gibi birçok özel gün sevgilinize olan aşkınızı bir de aldığınız hediyeler ile göstermek için güzel fırsatlardır. Hele ki duygu yüklü, uğraşılmış, özenle seçilmiş ve hatta el emeğinizle hazırladığınız hediyeler karşı tarafa verdiğiniz değeri muazzam bir şekilde yansıtır. Tabii ki kişiye özel olarak tasarlanan hediye çeşitleri de karşı tarafa kendini çok özel hissettirdiği için muhteşem bir seçenek olabilir.

Hediye emek ister, uğraş ister. Sizin için basit olan bir düşünce karşı taraftaki için çok özel şeyler hissettirebilir. Hediye seçeceğiniz kişiyi çok iyi tanımak her zaman işe yaramayabilir. Önemli olan sizin hisleriniz ve yansıtma biçiminizdir. Hediyelerle sevgilinizi mutlu etmenin yolu çok para harcamaktan geçmez. Hediyelerinizde maneviyatı ön plana çıkarmanın en önemli ayrıntı olduğunun altını çizmek isteriz. Gelin sizler için derlediğimiz erkek arkadaşınıza ya da eşinize alabileceğiniz ve hatta oturup ellerinizle hazırlayabileceğiniz 20 hediye önerisine bakalım.

KİŞİYE ÖZEL HEDİYE ÖNERİLERİ

1- Kişiye Özel Kol Düğmesi

Erkekler için kol düğmesi her zaman anlamlı bir hediye olmuştur. Akla gelen ilk hediye çeşitlerinden biri olsa da asla klişe hediyeler kategorisinde yer almaz. Tam tersine hediye alacağınız kişinin şıklığına şıklık katarak onu çok mutlu edebilirsiniz. Kol düğmesi başlı başına hoş bir hediye fakat ek olarak bu güzel hediyeyi kişiye özel bir hale getirerek dahada anlamlandırabilirsiniz. Eminiz ki erkeklerin çoğu kol düğmelerinde kendi isminin baş harflerini görmekten büyük haz duyacaktır. Bu tarz jestler erkekleri her zaman etkiler.

2- Kişiye Özel Köstekli Saat

Köstekli saat dendiği zaman aklımıza dedelerimiz ve belki de dedelerimizden bizlere armağan olarak kalan saatler gelir. Bir erkeğe köstekli saat almanın ne kadar anlamlı bir hediye olduğu ve bu hediyenin karşı tarafa kendini ne kadar özel hissettireceği apaçık ortada. Tabii birde bu köstekli saatin üzerinde hediyenin sahibinin isminin yazılı olması artı bir puan. Kim bilir belki de senelerce saklanacak bu kıymetli hediye. Hatta günü geldiğinde üzerinde kimden hatıra kaldığının notu yazılı bir şekilde nesilden nesile hatıra olarak taşınacak.

3- Kişiye Özel Defter

Defter kullanışlı bir hediyedir ve basit gözükür. Ama ufacık bir ayrıntı o hediyenin anlamını anında birkaç kat yukarıya çıkarır. O ayrıntıda defterin üzerinde hediye edildiği kişinin adının soyadının yazması ya da mesleği ile ilgili bir ayrıntının yer almasıdır. Bu ayrıntı hediyeyi özelleştirmekle kalmaz, bir anda o defteri baş köşeye yerleştirmek için bile çok geçerli bir neden haline gelir. Sade ve şık tasarımlarla muhteşem defterler hazırlatarak sevdiklerinize kendilerini çok ama çok özel hissettirebilirsiniz.

4- Kişiye Özel Kalem Ve Çakmak

Bir yukarıdaki hediye önerisinin izinden devam ediyoruz amacımız bir erkeğin kullandığı günlük eşyalarını özelleştirerek anlam katmak. Hediyeler karşı tarafa özel hissettirir kendini bunda hem fikiriz fakat buradaki ayrıntı bu özel hediyelerle, kendini özel hissettirdiğiniz kişiler tarafından unutulmaz olmak, hep hatırlanmak. Şöyle ki bu bahsettiğimiz ürünler erkeklerin çoğunun günlük hayatta yanından ayırmadıkları ve sürekli olarak kullandıkları şeyler ve doğal olarak bunları hediye ettiğinizde karşı taraf bu hediyeyi alan kişiyi sürekli hatırlar. Zaten herkesin istediği de bu değil midir? Hatırlanmak… Kişiye özel olarak tasarlanmış kalem ve çakmak set halinde iyi bir tercih olacaktır. Dilersiniz bu kişiye özel ürünleri ister tek tek ister içlerinde kombin yaparak hem defter hem kalem hem çakmak vs. Daha kullanışlı bir hediye seti hazırlayabilirsiniz.

 
 

5- Kişiye Özel Gömlek

Hediye olarak kıyafet almak her zaman B planı olabilecek bir seçenektir. Hani deriz ya hiç birşey bulamazsam en kötü kıyafet bakarım. İşte bu ikinci olarak düşündüğünüz planınızı ilk planınız yapmak için çok hoş ve özel bir öneri. Gömleğin kol ve ön cebinin hemen üst kısmında hediyenin sahibinin isim ve soy isminin baş harflerinin yazması ne kadarda hoş değil mi? Karşı tarafın hoşuna gitmeme olasılığı sıfır ve yine karşı tarafa kendini çok özel hissettirme garantili bir hediye önerisi. Sizin onun için unutulmaz biri olacağınızdan artık bahsetmiyoruz bile.

Gömlek seçimi için “En İyi Gömlek Markaları” yazımıza göz atabilirsiniz.

6- Kara Kalem İle Çizilmiş Fotoğrafınızı Hediye Etmek

Fotoğraflar sayesinde anılarımız zihnimizde tekrar hayat bulur. Onları kaybettiğimizde dehşet bir korku kaplar içimizi bu yüzden bazılarımız fotoğraflarını bastırarak gerçek bir albüm yapar saklar. Bazılarımız da hafıza kartlarına yedekler durur. Kalıcı ve anılarınızı yaşatacak sıradanlıktan uzak bir hediye önerisi sunuyoruz. Çok kıymetli sanatçılarımız sizler için dilediğiniz fotoğrafı kara kelem ile çizilmiş muhteşem bir tabloya çevirebilir.

7- Fotoğrafınızı Pastaya Bastırmak

Doğum günlerinin olmazsa olmazı tabii ki pastadır. O pasta üflenecek, dilekler dilenecek, o anda fotoğraflar çekilecek, doğum günü sahibini mutlu etmek için her yol denenecek ve özellikle pasta seçimi en özen gösterilen kısım olacak. Doğum günlerinin birinci klişesi olan pastayı özelleştirip klişelikten çıkarıp üzerine seçtiğiniz en anlamlı, en özel fotoğrafı bastırarak sürpriz yapmak kesinlikle çok şaşırtıcı ve beklenmedik bir jest olacak.

EL YAPIMI HEDİYELİK ÖNERİLERİ

1- Örgü

Örgü örmeyi bilmeyenlerin öğrenmesi için güzel bir fırsat olacağını düşünerek sevdiğinize onun için el işi hediyeler hazırlamanızı öneriyoruz. Örgü bilmemeniz sizin için bir artı olabilir çünkü senin için öğrendim ve ilk kez senin için örgü ördüm ayrıntısı küçük ama çok tatlı olabilir. Kış aylarının en gerekli ve kullanışlı şeyleri atkı, bere, boyunluk ve kazaktır. Bunları satın aldığınızda pek bir esprisi olmayabilir. Kullanışlı, ihtiyaç karşılayan bir hediye fakat bunun yerine uğraşarak kendiniz ellerinizle örerseniz işte bu noktada anlam kazanır hediyeniz. Kesinlikle denemeye değer bir hediye önerisi.

2- Onun İçin Hazırladığınız Muhteşem Bir Masa

Sevginizi, verdiğiniz değeri karşı tarafa göstermenin en güzel yollarından biri onun sevdiği yemeklerden oluşan, özenilmiş, romantik bir yemek masası hazırlamaktır. Bu masa sadece güzel yemekler demek değildir. Aslında amaç onu ne kadar iyi tanıdığınızı göstermektir. Bu yüzden sevdiği yemekleri yaparsınız ve ona bunları bildiğinizi ve onu mutlu etmek için uğraştığınızı hissettirirsiniz. Bu masayı hazırlarken yaratıcılık tamamen size ait yapmanız gereken tek şey onun nelerden hoşlandığını ayırt edebilmek. Gerisi sizin hayal gücünüz. Belki mumlar belki kurutulmuş güllerle süslersiniz masanızı belki de masaya gülleri, mumları takip ederek ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Hatta küçük notlarda işin içine girebilir. Arka fonda çalan müzik listeside büyük önem taşır. Bizden söylemesi bundan daha özenilmiş, uğraşılmış hediye görülmemiştir.

3- Hazırladığınız Video

Fotoğraflarınızı birleştirerek, anılarınızı bir film şeridi gibi hazırlamaktan ziyade bizim önerimiz çekimi sizin üstlendiğiniz bir video hazırlamak tabii ki kapanış konuşmasını sizin yapmanız gerek bu en önemli ayrıntı. Öncelikle yapmanız gereken şey ona olan sevginizi yansıtan sizin hazırladığınız cümleleri hiç tanımadığınız ve yoldan çevirdiğiniz insanlara parça parça söyleterek kayıt altına almak. Onları birleştirip, düzenledikten sonra sizin konuşmanızı da en sona ekleyerek videoyu bitirebilirsiniz. Böylece tüm şehir ona olan sevginizi duymuş olacak ve siz bununla da kalmayıp o anları kayıt altına alıp ona hediye etmiş olacaksınız… Biraz uğraştırıcı kabul ediyoruz fakat onu mutlu etmek için buna değecektir.

4- Teraryum

Teraryum, cam fanusların içinde küçük bir yaşam kurmanızı sağlayan, bitki yetiştirebildiğiniz, bakımıda bir bu kadar kolay olan çok güzel dekor ürünleridir; bir diğer tabir ile mini bahçelerdir. Teraryumlar için gerekli olan malzemeleri alıp içerisine dilediğiniz bitki ve objeleri yerleştirerek kendi mini dünyanızı erkek sevgiliye hediye edebilirsiniz. Kendinizin hazırlamasındaki avantaj yerleştirdiğiniz objelerle anılarınızı orada canlandırabilme seçeneğinizdir. Fakat o kadar vaktim yok diyorsanız sizler için her konsepte uygun düşünülerek tasarlanmış teraryumlar satın alarak hediye edebilirsiniz. Bizim çiftler için önerimiz kesinlikle çok büyük anlam taşıdığını düşündüğümüz yaşlı çift teraryumlarıdır.

5- Kişiye Özel Puzzle

Puzzle sever bir erkek arkadaş veya eşe sahipseniz ve ona hediye olarak puzzle alma niyetindeyseniz sizler için güzel bir önerimiz var.  Puzzle hediye fikrini biraz daha özelleştirebilir birlikte çekilmiş bir fotoğrafınızı puzzle yaptırarak ona hediye edebilirsiniz.

6- Fotoğraf Albümü

Basılı olmayan fotoğrafların her zaman kaybolma olasılığı vardır. Fotoğraflarınızın hem kaybolma olasılığını ortadan kaldırabilir hem de güzel bir hediye hazırlayabilirsiniz. Fotoğraflarınızı bastırdıktan sonra güzel bir deftere yerleştirerek altına notlar ve çekildiği o günün tarihini yazarak çok güzel, anlamlı ve kalıcı bir hediye hazırlamış olursunuz.

7- Ellerinizle Yaptığınız Çerçeve

Erkek sevgiliye hediye olarak boyanmamış ahşap bir çerçeve, dilediğiniz renkte akrilik boya, su bazlı vernik, zımpara ve fırça almakla hediyenizin ilk adımını tamamlayabilirsiniz. Malzeme alma işleminin ardından çerçevenizi zımparalıyorsunuz sonra nemli bir bez yardımı ile pürüzsüz bir zemin haline getiriyorsunuz. Daha sonra boyanın ilk katını sürüyorsunuz kuruduktan sonra üzerine bir kat daha boya ile geçiyorsunuz. Eğer renk kendini tam göstermediyse bir kat daha boya sürebilirsiniz. Ve son olarak vernikleme işlemini tamamladıktan sonra kurumaya bırakmalısınız ve işte çerçeveniz hazır. Dilediğiniz gibi deniz kabukları vb. objeler kullanarakta süsleme işlemini tamamlayabilirsiniz her zaman ki gibi yaratıcılık yine tamamen sizlere ait. İçerisine dilediğiniz fotoğrafı yerleştirip paketledikten sonra hediyeniz karşı tarafa verilmek üzere hazır.

8- Kişiye  Özel Şarap Kadehi Ve Viski Bardağı

Klişeleşmiş bardak hediyelerinde başka bir boyut olan şarap kadehlerinin, viski bardaklarının kişiye özel olarak hazırlanması. Kesinlikle hoş ve yaratıcı bir hediye önerisi. Tabi birde bu bardakları yukarıdaki romantik, güzel bir masa hazırlama önerimizle birleştirirseniz kesinlikle tartışmasız muazzam bir hediye vermiş olacaksınız. Bardaklarınız da o günün anısına hatırlatıcı birer obje olma özelliği taşıyabilir.

 

ALTERNATİF HEDİYE ÖNERİLERİ

1- 2 Kişilik Bilet

Bu o zaman ki etkinlik takvimlerini takip ederek karar verebileceğiniz bir hediye çeşidi. Konserler, tiyatrolar, resim atölyeleri, festivaller… Seveceğini düşündüğünüz bir organizasyona iki adet bilet alarak sürpriz yapmanın kesinlikle erkek sevgiliye hediye olarak hoş bir öneri olduğunu düşünüyoruz. Buna ek olarak birlikte seyahat edebilecekseniz iki kişilik kısa sürelide olsa bir tatil planlaması karşı tarafı havalara uçuracaktır.

2- Onun İçin Bağış Yapmak

Erkek sevgiliye hediye olarak maneviyatının yoğun olduğu bir hediye önerisi. Gerek bir çok sosyal sorumluluk projesine, gerekse vakıflara her zaman yardımlarımızla destek olmamız gerekir. Bunu bir hediye haline dönüştürmek isterseniz, bağışta bulunduğunuz vakfın sertifikasını hediye edeceğiniz kişinin adına yaptırarak ona hediye edebilirsiniz ya da böyle kurumlardan para toplanması adına sattıkları ürünleri alabilirsiniz. Hediyelerinizi sıradan, hiç bir yardım amacı olmayan mağazalardan satın alarak, gereksiz para harcamaları yapmak yerine daha özel ve faydalı bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

3- En Sevdiği Çiçek

Çiçekler kokularıyla, renkleriyle ve hatta taşıdıkları anlamlarıyla hediye edilmek üzere her zaman hazırdır. Eğer karşınızdaki kişiyi çok iyi tanıyorsanız ona sevdiği çiçeğin güzel bir buket halini üzerine notlar yazarak hediye edebilirsiniz. Buna ek olarak, bazı çiçeklerin taşıdıkları anlamlar kendilerinden daha özel ve güzeldirler. Bu yüzden çiçek hediye etmek iyi bir seçenek olabilir hele ki iyi düşünülüp, iyi yerde kullanıldığı zaman. Bizim tavsiyemiz Lilyum çiçeğinden yapılmış güzel bir aranjman. Lilyum çiçeği güveni sembolize eder bu küçük ama hoş bilgiyi karşı tarafa iletmeniz hediyenize daha büyük bir anlam katacaktır.

4- Yenilebilir Çiçek

Hem güzel bir sürpriz olsun hemde ağzı tatlansın diyorsanız, sizin belirlediğiniz gün ve saat aralığında, belirlediğiniz adrese, üzerine eklettiğiniz not ile birlikte hediyenizi karşı tarafa gönderebilirsiniz. Beklenmedik anda gelen tatlı hediyeler hemen hemen herkesi mutlu etmiştir. Hele ki kutlanan doğum günleri için pastadan ziyade yenilebilir çiçekler daha hoş bir etki yaratabilir.

5- Antika

Erkek sevgiliye hediye olarak klasik hediyelerin dışında yer alan antika hediye önerileri. Kesinlikle hem değerli hemde çok anlamlı bir hediye olabilir. Öncelikle yine yapmanız gereken karşı tarafın zevklerini iyi analiz etmek. Mesela eğer fotoğraf aşığı biriyse hem antika hemde çalışır bir polaroid fotoğraf makinası hediye etmek karşı tarafı mutluluktan ağlatabilir. Antika hediyeler konusunda tartışmasız başrollerden biri kesinlikle pikaplardır. Gezin, antikacıları görün ve seçin hepsi bu kadar basit.

Erkek sevgiliye hediye edebileceğiniz tüm seçenekler Çiçeksepeti‘nde sizi bekliyor.

Diğer özel günler özelinde ilginizi çekebilecek bazı yazılarımız:

Sevgililer Günü Masa Tasarımı

El Yapımı Sevgililer Günü Hediyeleri

Sevgililer Günü Ev Dekorasyonu

Sevgililer Günü Evde Yemek Menüsü

Kahvaltıda Sevgiliniz İçin Hazırlayabileceğiniz Kalp Şekilli 10 Lezzet Fikri

Mükemmel Sevgili Nasıl Olunur? (Erkekler İçin 5 Altın Öneri)

Ülkelere Göre Sevgililer Günü Ritüelleri (Day of Love)

Yeni Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Arayanlara 5 Altın Öneri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir