Kendin Yap (DIY)

Evde Taş Boyama Etkinliği

Yazın tatildeyken deniz kenarından topladığınız taşları değerlendirmenin artık vakti gelmedi mi? İster çocuklarınızla isterseniz de bireysel olarak taş boyama etkinliği gerçekleştirerek hem keyifli vakit geçirebilir hem de ortaya hayran bırakacak eserler çıkartabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey; bolca taş ve rengarenk boyalar. Farklı ve eğlenceli taş boyama örneklerine geçmeden önce dilerseniz kokulu taş ve taşlarla kaktüs yapımı yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Taş Boyama Örnekleri

Resim konusunda fazlaca yetenekliyseniz taşların üzerine görenlerde hayranlık uyandıracak çok etkileyici çizimler yapabilirsiniz. Ancak taş boyama yapmak için mutlaka çok yetenekli olmak zorunda değilsiniz. Basit desenler ya da küçük püf noktalarıyla oldukça şık ve sevimli taş boyama örneklerine de imza atabilirsiniz.

Yılbaşı Konseptinde Taş Boyama

Yeni yılı evinizde sevdiklerinizle beraber karşılamayı düşündüğünüz akşamlarda evinizdeki çeşitli noktalarda ve yemek masasında yılbaşı konseptli ürünler bulunmasından hoşlanıyorsanız yeni yıl konseptli taş boyama örneklerini mutlaka incelemelisiniz. Düşük bütçeyle çok sayıda eğlenceli boyamalar yapabilirsiniz. Üstelik taşlara Noel Baba, kardanadam ya da çam ağacı görünümü kazandırmak, zannettiğiniz kadar zor olmuyor.

Mandala Taş Boyama

Son yılların popüler aktivitelerinden mandala; taşlarda da kendine yer buluyor. Mandala desenli taş boyama gerçekleştirmek için öncelikle çok sayıda farklı renkte akrilik boya edinmelisiniz. Ardından bir desen belirleyip onu bir şablon üzerinde denemenizde fayda var. Hatta işinizi kolaylaştırması adına kurşun kalemle taşın üzerine şablonunuzu çizebilirsiniz. Mandala desenleriyle taş boyamak çok şık ürünler ortaya koymanızı sağlarken aynı zamanda bir hayli rahatlatıcı bir aktiviteye dönüşüyor.

Basit Motiflerle Taş Boyama

Eğer boyama konusunda çok yetenekli olduğunuzu düşünmüyorsanız ya da çocuklarınızla gerçekleştireceğiniz aktiviteler için basit desenler arıyorsanız gökkuşağı ve benzeri motiflere yönelebilirsiniz. Elinizde yeterince farklı renkte boya olduğu sürece güneş, gökkuşağı, kuş, kelebek, ağaç ve çöp adam gibi kolay desenler çizerek keyifli boyamalar yapabilirsiniz.

Çocuklarla Taş Boyama Etkinliği

Taş boyama etkinliğini çocuklarınızla gerçekleştireceğiniz zaman işin içine biraz daha eğlence katmak için farklı malzemelerden yararlanabilirsiniz. Kırtasiye ve tuhafiyelerde kolayca bulunabilen plastik gözlerden alıp taşların üzerine yapıştırabilir ve çocuklarınızın taşların üzerine sevimli canavar boyamaları yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Hayvan Figürlü Taş Boyama

Taş boyama konusunda yeterince yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız taşların üzerine farklı hayvan resimleri yapabilirsiniz. Özellikle kedi boyamaları yapılmış olan taşlar, evlerde dekoratif obje olarak sıkça kendine yer buluyor.

Sloganlı Taş Boyama

Resim çizmekten çekiniyorsanız, buna rağmen yine de taş boyama aktivitesini yapmak istiyorsanız taşların üzerine farklı sloganlar ya da harekete geçirici basit kelimeler yazma yoluna da gidebilirsiniz. Özellikle çalışma masasında bulunduracağınız bu taşlarla her yeni gün motivasyonunuzu biraz daha tazeleyebilirsiniz.

Taş Boyama ile ilgili Merak Edilenler

  • Taş Boyama Yaparken Hangi Malzemeler Kullanılır?

Taş boyama yapmak için kalın ve ince uçlu fırçalara, akrilik boya ya da taş boyasına, asetat kalemlerine ve verniğe ihtiyaç duyuluyor.

  • Boyama Yapılacak Taş Neye Göre Seçilir?

Taş boyama yapmak için seçeneğiniz taşı deniz kıyısından ya da nehir kenarından bulabilirsiniz. Özellikle taşın yüzeyinin mümkün olduğunca yassı, pürüzsüz ve mat olmasına dikkat etmelisiniz. 

  • Taş Boyamaya Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler Neler?

Taş boyama işlemi öncesinde, eğer taşları deniz kenarından topladıysanız bir leğenin içinde yıkamalı ve ardından kuruması için beklemelisiniz. Taşların hızlı kurumasını istiyorsanız saç kurutma makinesini kullanabilirsiniz.

  • Taş Boyama İşleminden Sonra Yapılması Gerekenler Neler?

İstediğiniz desende ve istediğiniz renklerle taşlarınızı boyadıktan sonra verniklemeniz gerekiyor. Her ne kadar bu adım zorunlu olmasa da taşların çok daha parlak görünmesini ve çok daha dayanıklı olmasını sağladığı için tercih ediliyor. Vernik olarak su bazlı vernik kullanabilirsiniz.

Sevdiklerinizi mutlu edecek farklı ve kullanışlı hediyeler arıyorsanız ciceksepeti.com’daki hediye alternatiflerine göz atabilir ve beğendiklerinizi hemen sipariş verebilirsiniz.

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir