Trend

Kız İsteme Çiçeği Nasıl Olur?

Söz ve nişan merasimleri, aşıkların en önemli günleri arasında yer alır. Çiftlerin, evliliğe giden yolda attıkları ve birlikteliklerini herkese duyurdukları bu adım, oldukça önemlidir. Bu merasimlerin en önemli detaylarından biri de çiçeklerdir. Peki söz ve nişan için hangi çiçekleri tercih edebilirsiniz, gelin detaylara geçelim!

Kimileri için söz ve nişan merasimleri daha sakin geçerken kimileri daha kalabalık etkinleri tercih eder. Ama etkinlik nasıl olursa olsun bu merasimlerin bazı gelenekleri vardır. En önemli geleneklerden biri de erkek tarafının kız tarafına çiçek ve çikolata götürmesidir. Ama tabii ki bu çiçek ve çikolataların seçiminde bazı noktalara dikkat etmek gerekir. En güzel günlerinize eşlik edecek çiçekleri seçerken dikkat etmeniz gereken detaylara geçelim!

Söz ve Nişan Çiçekleri Seçimi

Söz ve nişanlar için çiçekler
Söz ve Nişan için Tercih Edebileceğiniz Çiçekler

Özel günlerde çiçek seçerken şunlara dikkat edebiirsiniz:

  • Bu özel gün için çiçekler arasından seçim yaparken sıklıkla beyaz, kırmızı, pembe ve somon rengindeki çiçekleri tercih edebilirsiniz.
  • Herkesin çok sevdiği çiçekler; güller, gerberalar ve zambaklardır.
  • İsteme ve nişanda daha küçük olan buketlerini ve vazo çiçeklerini tercih edebilirsiniz.  
  • Nişan çiçekleri aynı zamanda gelinin tamamlayıcı aksesuarı olabilir. Bu yüzden nişan çiçeğini seçerken oldukça fazla özen göstermelisiniz. Hangi el buketini alacağınıza karar verirken nişan konseptini, nişan elbisesini ve mevsimi göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • Eğer seçeceğiniz nişan çiçeği masalara konacaksa masaların yüksekliği, nişanın yapılacağı alanın açık ya da kapalı oluşu, alanın renkleri oldukça önemli kriterlere dikkat edebilirsiniz.
  • Eğer damat için yaka çiçeği de alıyorsanız çiçeklerin birbirine uygun olması adına damat çiçeğini de aynı şekilde seçmeniz önemlidir.
  • Tabii ki müstakbel nişanlınızın sevdiği çiçekleri tercih etmeniz size ekstra puan kazandıracaktır. :)

Bu detaylara dikkat ederek hayatınızın en güzel günlerini taçlandırabilirsiniz.

Güller

Aşk deyince akla ilk gelen çiçekler, güllerdir. Bu yüzden söz ve nişanların vazgeçilmez çiçekleri arasında da güller yer alır. Beyaz güller, kırmızı güller, turuncu güller… Müstakbel nişanlınızın sevkine göre en güzel gülleri seçebilirsiniz. Beyaz güller, biricik sevgilinize anlatmak istediğiniz tüm özel duyguları ifade etmenizi sağlar. Kırmızı güller, aşkın sembolüdür. Farklı renklerde, farklı sayılarda gül buketlerini inceleyip nişan gününüze aşk katabilirsiniz. Ayrıca hem buket olarak gülleri hem de vazoda gülleri tercih edebilirsiniz.

Papatyalar

Kimileri için en güzel çiçekler, papatyalardır. Doğanın güzelliğini sunan papatyalar, mutlu hissettirir. Eğer sözlünüzün en sevdiği çiçekler de papatyalar ise mutlaka papatya aranjmanlarını tercih etmelisiniz. Ayrıca güllerle, lilyumlarla ya da gerbera çiçekleriyle hazırlanmış karışık aranjmanları da tercih edebilirsiniz. Papatyalar tek başlarına çok gösterişli olmasalar da farklı çiçekler ile bir araya geldiklerinde çoşkulu bir aranajman halini alırlar. Bu yüzden karışık aranjmanlara öncelik verebilirsiniz.

Lilyumlar

Söz ve nişan için hangi çiçekleri
Özel Günler için Tercih Edebileceğiniz Özel Çiçekler, Kar Beyaz Gül ve Lilyum

Mis gibi kokusuyla, büyüleyici güzelliğiyle lilyumlar da söz ve nişanlara mutluluk katan çiçeklerdendir. Aşkınızın saf yansıması olarak, görüntüsüyle ve kokusuyla büyüleyen lilyumları tercih edebilirsiniz. Beyaz lilyumlar zarafeti, güveni ve masumiyeti temsil ettiği için söz ve nişanlara uygundur. Ama tabii ki farklı renklerde lilyumları ya da karışık aranjmanları da tercih edebilirsiniz. Ayrıca lilyumlar ile güllerden oluşan aranjmanlara da şans verebilirsiniz.

Gerberalar

Aşkın rengi hemen herkes için kırmızıdır. Her çiçeğe ayrı bir güzellik katar kırmızı. Coşkuludur. Kıpkırmızı gerberalar da söz ve nişanlarınız için tercih edebileceğiniz çiçeklerdendir bu yüzden. Şık bir vazo içerisinde hazırlanan bu buket, sevdiklerinizin gözlerinde kalpler oluşmasını sağlar diyebiliriz!

Ortancalar

Söz ve nişan için hangi çiçekleri
Farklı, Klasikten Uzak, Sade ViaBonte-Burst Of Hydrangea

Gösterişli yapraklarıyla ortancalar da en güzel söz ve nişan çiçeklerinden biridir. Doğanın güzelliğini evinize taşıyan ortancalar, beyaz rengiyle de masumluğu ifade eder. Klasik nişan çiçeklerinden farklı olacak bir çiçek arıyorsanız ve müstakbel nişanlınız da sizinle aynı fikirdeyse bu çiçekleri tercih edebilirsiniz. Farklı renklerde ortanca buketlerini ya da karışık aranjmanları da satın alabilirsiniz.

Siz de söz, nişan ve düğün merasimleriniz için ihtiyacınız olan tüm çiçekleri Çiçeksepeti‘nden online olarak kolayca satın alabilirsiniz. Çiçek buketleri, vazoda çiçekler, çelenkler ve çok daha fazlası sizi bekliyor!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir