TrendKişisel Bakım İpuçlarıModa & Güzellik

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta ellerinin ve tırnaklarının her zaman güzel görünmesini isteyenler için bazı özel uygulamalar vardır. Kalıcı oje uygulaması da bunların başında gelir. Gündelik hayatınızda sık sık oje yenileyecek, manikür yaptıracak fırsatınız yoksa kalıcı ojeler tam sizlik diyebiliriz! Soyulmayan, bozulmayan ve yormayan kalıcı oje yapımı ile ilgili her şey bu yazıda!

Ojelerin tırnakta kalma süresinin az olduğunu hepimiz biliyoruz. Uçlardan hızlıca soyulmaya başlayan ojelerin sürekli tazelenmesi gerekiyor. Ayrıca soyulu oje görüntüsü, kimseyi de mutlu etmiyor. Tabii her gün oje yenilemek, tazelemek pek mümkün değil. Bu yüzden kalıcı ojeler, en iyi çözümlerden biri. Tırnakta uzun süre yıpranmadan kalan ojeler, ayrıca tırnaklara da zarar vermiyor. Siz de sürekli ojesini yenilemek istemeyenlerdenseniz gelin, kalıcı oje yapımını ayrıntılı inceleyelim!

Kalıcı oje yapımı nasıl olur

Kalıcı Oje Yapımı

“Tırnaklara kalıcı oje nasıl yapılır?”, “Kalıcı oje nedir?”, “Kalıcı oje nasıl çıkar?”, “Tırnakta ne kadar kalır?”… Gibi, kalıcı oje ile ilgili pek çok soru var cevaplanması gereken! Gelin, yavaş yavaş ayrıntılara bakalım!

Kalıcı oje, klasik ojelere göre çoook daha uzun süre tırnaklarınızda kalan ojelerdir. Bu ojeler su ile temasta hemen tırnaklarınızdan ayrılmaz. Bu sayede çok daha uzun süre ellerinizin şık görünmesini sağlar. Bu ojeler özel cihazlar ve UV ışınları ile uygulandığı için kalıcılığı oldukça fazladır. Doğru bir bakım ile kalıcı ojeleri ellerinizde 2-3 hafta, ayaklarınızda yaklaşık 1 ay kullanabilirsiniz.

Kalıcı oje yapımı
Evde Kalıcı Oje Yapımı Nasıl Olur? Adım Adım Kalıcı Oje Yapımı

Deniz ve havuz tatilinden önce ya da normal zamanlarda tırnaklarınızla uğraşmak istemediğinizde kalıcı oje seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Şimdilerde oldukça trend olan bu uygulamayı dilerseniz güzellik salonlarında yaptırabilirsiniz. Ayrıca evde de kolayca kalıcı ojeyi tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Evde Kalıcı Oje Uygulaması

Diyelim ki kuaföre gidecek vaktiniz de yok ve kalıcı ojeyi evde denemek istiyorsunuz. İşte o zaman, birkaç ürün satın alarak bu uygulamayı evde kendiniz yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan kısaca şöyle:

Şimdi sıra, adım adım kalıcı oje uygulamasında!

  1. Kalıcı oje yapımına başlamadan önce tırnaklarınızı törpüleyebilirsiniz. Böylece ilk olarak tırnaklarınızı istediğiniz şekle getirmiş olursunuz. Kare, oval ya da badem şeklinde tırnaklarınızı şekillendirebilirsiniz. Tamamen, nasıl istediğinize bağlı! Ayrıca törpünün üst yüzeyi ile de tırnaklarınızı parlatabilirsiniz. Böylece tırnaklarınız şekilli ve pürüzsüz bir hal alır.
  2. Sıradaki adım, oje bazı uygulamak! Bu aşama, oldukça önemli. Kalıcı ojeyi tırnaklarınıza uygulamadan önce baz uygulayarak ojenin daha iyi tutmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ojenizin ekstra pürüzsüz görünmesi için de baz uygulamanız gerekir. Hem baz hem tırnak güçlendirici olarak farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
  3. Baz uygulamasını yaptıktan sonra, kalıcı ojeye geçmeden önce bir adım daha var: UV ile sabitleme! Baz ojeyi sürdükten sonra tırnaklarınızı 30 saniye kadar UV ışığı altında tutmanız gerekiyor. Bu sayede ojenin kalıcılığı artıyor. Bu gibi ışıkları nereden bulacağım diyorsanız, Çiçeksepeti’ne göz atabilirsiniz!
  4. Ve sona yaklaştık: Kalıcı ojeyi uygulama zamanı! Artık istediğiniz renk kalıcı ojeyi seçip tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. İsterseniz düz bir renk, isterseniz nail art, isterseniz rengarenk… Tamamen size kalmış!
  5. Şimdi gerçekten sondayız: Top Coat ile ojeyi sabitle! Bu aşama da bittikten sonra uzun bir süre tırnaklarınızla uğraşmak zorunda değilsiniz. :) Top coat, ojenin daha hızlı kurumasını sağlayan bir ürün. Ojenin kurumasını uzuuun uzun beklememek için top coat uygulaması yapabilirsiniz. Ojenin hızlıca kurumasını sağlayan bu ürün aynı zamanda ojenizin daha parlak görünmesini de sağlar. Yani bakımlı tırnakların en büyük sırlarından biri top coat diyebiliriz. Ve işte evde kalıcı oje uygulaması yapmak bu kadar kolay!

Kalıcı Oje Tırnaktan Nasıl Çıkar?

Yazımızı sonlandırmadan önce, çok merak edilen bir soruya daha cevap verelim: Kalıcı oje nasıl temizlenir, nasıl çıkar? Aslında endişelenecek hiçbir şey yok. Çünkü tahmin ettiğinizden daha kolay!

Kalıcı ojeyi tırnağınızdan iki şekilde çıkarabilirsiniz: Güçlü bir solüsyon oje çıkarıcı veya oje çıkarıcı cihaz. Çiçeksepeti’ndende de kolayca satın alabileceğiniz temizleme solüsyonu ile kalıcı ojeyi tırnağınızdan kolayca çıkarabilirsiniz. İkinci yöntem daha çok güzellik salonlarında tercih edilen bir yöntem olduğu için profesyoneller tarafından uygulanır. Güçlü bir solüsyon, işinizi görecek!

ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde tırnak bakımınız için ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz! Bakım kremleri, törpüler, manikür & pedikür ürünleri ve çok daha fazlası sizi bekliyor!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir