Trend

Piknikte Nelere İhtiyaç Olur? Kullanışlı Piknik Malzemeleri

Piknik yapmak, hafta sonlarına keyif katan etkinliklerden biridir. Bu etkinliği çok daha konforlu ve keyifli geçirmek için bazı ürünlere ihtiyacınız vardır. Sevdiklerinizle birlikte hafta sonunun keyfini çıkarırken kullanabileceğiniz, kullanışlı piknik malzemeleri, yazımızda sizi bekliyor!

Doğa ile iç içe olmayı sevenler için piknikler ve doğa yürüyüşleri vazgeçilmezdir. Sevdiklerinizle bir arada olmak, doğanın tadını çıkarmak isterseniz hafta sonları pikniğe giderek keyifle vakit geçirebilirsiniz. Piknik için uzun uzun hazırlıklarla uğraşmanız, mangal yakmanız gerekmez. Aslında bir termosa çay ya da kahve alıp yanınıza biraz da atıştırmalık alırsanız huzur dolu bir piknik yapabilirsiniz. Piknik yaparken ihtiyacınız olan temel ürünleri yazımızın devamında bulabilirsiniz!

Piknik Yaparken Kullanabileceğiniz Piknik Malzemeleri

Piknikte kullanacaklarınızı piknik öncesi malzemeler ve piknikten sonrası için malzemeler olarak ikiye ayırabiliriz. Piknik öncesinde, piknikte yiyeceğiniz şeyleri hazırlamanız gerekir. Ayrıca masa ve sandalye, tabak, kaşık gibi malzemeler gibi temel piknik ürünlerini hazırlayabilirsiniz. Piknik bittikten sonra ise genelde temizlik ürünlerine ihtiyacınız olacaktır. Çöp poşeti, streç film, kapaklı saklama kutuları gibi ürünleri yanınıza alarak doğayı her zaman temiz bırakabilirsiniz.

1-) Piknik Sepeti

Piknik malzemeleri
Keyifli ve Konforlu Piknik Yapmak için Gerekli Malzemeler, Thermo Bag Termoslu Piknik Sepeti

Piknik sepeti, piknik denince akla ilk gelen ürünlerden biridir. Pikniğe götüreceğiniz yiyecekleri muhafaza etmek için piknik sepetlerini kullanabilirsiniz. Hem yiyeceklerinizi kolayca taşımanız hem de onları dış etkilerden korumanız için piknik sepetleri idealdir. Piknik ekibinin kalabalıklığına göre farklı boyutlarda çantaları seçebilirsiniz. Ayrıca tabak, bardak ve kaşık-çatalları bağlayabileceğiniz farklı tarzda piknik sepetleri de vardır. Yiyecekleri saklama kaplarına yerleştirdikten sonra piknik sepetinizde kolayca depolayabilirsiniz!

2-) Katlanır Masa – Sandalye Takımı

Piknik alanlarında olmazsa olmazlar arasında masa ve sandalyeler vardır. Kimi piknik alanı kendinden masa ve sandalyeye sahiptir. Ama kimi piknik alanları sadece alabildiğine yeşilliktir. Ayrıca çok güzel havalarda piknik alanlarında boş masa ve sandalye bulmak da zor olur. Bu yüzden kendi katlanır masa ve sandalyenize sahip olmanız önemlidir. Ayrıca kendi masa ve sandalyeniz ile dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman piknik yapma imkanınız da olur. Özellikle katlanır tarzdaki masa ve sandalyeleri tercih edebilirsiniz. Böylece daha pratik şekilde kurulum işlemlerini yapabilirsiniz. Bu tarz masa ve sandalyeleri ayrıca kamplar için de kullanabilirsiniz!

3-) Tabak, Kaşık, Çatal Seti

Pikniklerde tabii ki tabak, çata ve kaşıklar kullanmanız da önemlidir. Evinizdeki yemek takımlarınızı pikniğe götürmek, çok mantıklı değil diyebiliriz. Çünkü piknik esnasında daha hafif şeyler kullanmak gerekir. Ayrıca en sevdiğiniz tabakların piknikte kırılması da hoş olmaz. Bu yüzden mümkün mertebe, yeniden kullanabileceğiniz ama kırılmayacak tarzdaki tabak ve bardakları tercih edebilirsiniz. Pikniğe götüreceğiniz yemekleri cam saklama kapları arasından seçebilirsiniz.

4-) Piknik Örtüsü

Piknik malzemeleri
Doğada Vakit Geçirirken Neler Kullanabilirsiniz? Piknik Örtüsü

Piknik örtüleri de pikniklerde kurtarıcı olan ürünlerdendir. Masalar her zaman istediğiniz kadar temiz olmayabilir. Ya da masanızın daha güzel görünmesini isteyebilirsiniz. Böyle zamanlar için piknik örtüleri masanıza renk katar. Ayrıca masa yerine direkt olarak yerde bir şeyler yiyip içmek istediğinizde de piknik örtülerine ihtiyacınız olacaktır. Yere doğruca serebileceğiniz bu örtülerin üzerinde istediğiniz gibi yemek yiyebilirsiniz, çocuklarınızla oynayabilirsiniz ya da bir şeyler içebilirsiniz!

5-) Çay ve Kahve için Termos

COOKER CKR 2017 1.2 Lt Çelik Termos (sürahi) Kahverengi
Piknik Malzemeleri Nelerdir? Piknik Yaparken Kullanabileceğiniz Ürünler, Çelik Termos

Çay ve kahve, pikniğin olmazsa olmazıdır! Yemeğin üstüne bir bardak çay içmek, akşamüstü kahvesinden bir yudum almak… Pikniği tamamlayan anlardandır. Tabii bu içeceklerin daha lezzetli olması için sıcaklıklarının doğru olması gerekir. Eğer soğuk kahve demlediyseniz kahvenizin soğuk kalması için ya da sıcak bir çay içebilmek için termosları kullanabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınız için süt, meyve suyu gibi içecekler getirdiyseniz bunları da termoslarda koyabilirsiniz. Hem tekli, bardak termos çeşitlerini hem de büyük, herkese yetecek termos modellerini kullanabilirsiniz. Uzun Süre Sıcak Tutan Termos Önerileri yazımıza göz atarak en iyi termosu seçebilirsiniz! Ek olarak “En İyi Termos Markaları” sayfamıza da göz atabilirsiniz.

6-) Sıcak – Soğuk Tutucu Çanta

Yemekler bozulsa pikniğin tadı kaçar diyebiliriz. Ayrıca yorulduktan sonra soğuk bir su içmek de bir pikniği keyifli kılan şeylerden biridir. Bu yüzden bir soğuk çantasını da piknik malzemeleri arasında ekleyebilirsiniz. Buz gibi sular, sodalar, kolalar ya da bozulmamış tazecik yemekler için bu çantayı kullanabilirsiniz. Bu tarz çantaların içine ekstra buz da ekleyebilirsiniz. Böylece her şeyi daha uzun süre soğuk tutmanız mümkün olur!

7-) Eğlenmenizi Sağlayacak Ekipmanlar

Piknik malzemeleri
Piknik Yaparken İhtiyacınız Olan Ürünler, Voleybol Topu

Veee tabi ki oyun malzemeleri! Piknikte oynamayı sevdiğiniz oyunlar var mı? Mesela ip atlamak, voleybol oynamak, kağıt oyunları, futbol… Siz de en sevdiğiniz oyunla ilgili malzemeleri piknik malzemelerinizin arasında ekleyebilirsiniz. Böylece yemeğinizi yiyip çayınızı içtikten sonra sevdiklerinizle birlikte eğlenceli saatler geçirebilirsiniz!

Piknik için ihtiyacınız olan ürünler temel olarak böyle. Tüm bu ürünleri ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde online olarak keşfedebilirsiniz. Sizin piknikte işinize en çok yarayan malzeme hangisi? Yorumlarda buluşalım!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir