Trend

Sarı Saçlıların Kurtarıcısı Mor Şampuan Nasıl Kullanır?

Sarı saç; çok sevilen ve çok istenen saçlardan biridir. Yepyeni bir görünüme kavuşmak isteyenlerin ilk tercihi sarı saçtır. Ama sarı saçın bakımı biraz zordur. Çevresel etkenler sebebiyle saçlar soluk bir renk alır, rengi sarıdan turuncuya döner… İşte bu tip sorunlardan kurtulmak için mor şampuan, en güzel çözümlerden biridir! Sarı saç bakımının yıldızlarından biri olan mor şampuan nasıl kullanılır? İşte tüm detaylar…

Mor şampuan ne işe yarar
Silver Şampuan Çeşitleri ile Saçlarınızı En İyi Rengine Ulaştırın!

Açık renkli saçlar içim kullanabileceğiniz mor şampuan, saçınızın renginin daha canlı görünmesini sağlar. Sarı, platin, beyaz ve gri tonlarda saçlara sahipseniz siz de mor şampuan çeşitlerini kullanarak saçlarınızın daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Hala mor şampuanı denemediyseniz ya da aklınıza takılan sorular varsa, detaylar yazıda sizi bekliyor!

Mor Şampuan Nedir?

Özellikle kadınlar, farklı saç renklerini denemeyi sever. Kahverengiden sarı saça, sarıdan kızıla, küllü kumraldan platine… Her renkten her renge geçiş vardır! Ama sarı saç rengine geçen kişiler, renk tonunu korumakla ilgili sorun yaşar. İşte mor şampuan, bu tarz sorunlar yaşamanızı önleyebilecek kozmetik ürünleri arsında yer alır. Bu şampuanın içeriği; saç renginizdeki sıcaklığı kontrol etmenizi sağlarken sarı ve turuncu tonları da nötralize eder. Böylece saçınızda sevdiğiniz sarı, çok daha uzun süre aynı sarı olarak kalır! Silver şampuan ya da diğer adıyla mor şampuan kullanarak saçlarınızı çok daha uzun süre istediğiniz renkte kullanabilirsiniz.

Mor şampuan nedir, nasıl kullanılır
Mor Şampuan ile Saçlarınızın Rengini En İyi Hale Getirin!

Peki silver şampuan tam olarak ne işe yarar derseniz, şunları sayabiliriz:

  • Saç rengini eşitlemenizi sağlıyor. Saçlarınız tamamen sarı olsun ya da olmasın, mor şampuanlar ile saçlarınızdaki sarı tonlarını en iyi seviyeye getirebilirsiniz. Saçınızın doğal rengini bozmayan bu şampuan, ayrıca istenmeyen tonların oluşmasını engeller. Yine ayrıca düzleştirici, maşa ve saç kurutma makinesi gibi ürünlerin saçınıza verdiği zararı bu şampuanlar ile en aza indirgeyebilirsiniz.
  • Boyadan sonra saçta oluşan sıcak alt tonların oluşmasını önlüyor. Sarı saç, her yıkamadan sonra rengi biraz daha açılan bir saçtır. Zamanla renkte soluklaşma olur. Bu durum, saç boyasındaki mavi pigmentlerin sarı ve kırmızıya kıyasla daha hızlı solmasından kaynaklanır. Ama mor şampuanlar sayesinde, saçınızın kaybettiği mavi tonu saçınıza yeniden kazandırabilirsiniz. Böylece saçınızda turuncu tonların oluşumunu engelleyebilirsiniz.
  • Güzellik salonuna gitme sayınızı azaltıyor. Sarı saç kullanmak zordur. Sık sık rengin yenilenmesi, tonun düzeltilmesi gerekir. Bunu da evde tek başınıza yapamamanız mümkündür. Bu yüzden de sık sık kuaförlerin yolunu tutabilirsiniz. Ama mor şampuan kullanarak saçınızı daha uzun süre kullanabilirsiniz. Ayrıca bu şampuanlar saçınıza nemi hapsetmenizi de sağlar. Böylece saçlarınız çok daha uzun süre canlı görünür.

Şimdi geçelim, bir diğer soru olan “mor şampuanı nasıl kullanabilirim? “in cevabına!

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Silver şampuan çeşitlerini kullanmak, diğer şampuanlara göre biraz daha farklıdır. Bu ürünü her gün kullanmanız doğru değildir. Güçlü içeriği sayesinde silver şampuanın sık kullanımda saça zarar vermesi mümkündür. Bu yüzden genellikle haftada 2 gün mor şampuanı saçınıza uygularsanız istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Mor şampuan kullanım önerileri
Saçlarınızın Rengini Korumanız için Yapabileceğiniz Bakımlar

Silver şampuanın tam olarak nasıl kullanıldığına geçmeden önce bu şampuanın seçiminden de biraz bahsedelim:

  • Kullanmak istediğiniz mor şampuanın koyu renkli ve kıvamlı olmasına dikkat edebilirsiniz. Daha yüksek kaliteye sahip olan ürünlerin rengi şeffaf değil, opaktır.
  • Saçınızın rengine göre farklı bir formüle sahip mor şampuanı seçmeniz gerekebilir. Koyu tonlara sahip olan mor şampuanlar sık sık platin, gri ve gümüş saçlar için kullanıma uygundur. Doğal sarı saçlar için parlak mor şampuanlar kullanmak daha doğrudur.

Mor şampuanı saçınıza uygulamadan önce saçınızı tamamen ıslatmanız önemlidir. Böylece saçı yatıştırabilirsiniz. Ayrıca saç tellerini de genişletmiş olursunuz. Bu da, şampuanın daha iyi emilmesini sağlar.

  • Saçınız tamamen ıslakken şampuanı şampuanı saç köklerinden başlayarak uygulayabilirsiniz. Saçın rengi saç uçlarına doğru değişim gösterir. Bu yüzden bu noktalara daha çok dikkat edebilirsiniz.
  • Şampuanı saçınızdan hemen yıkamamanız önemli. Şampuanı saçınızda bir süre bekletmeniz gerekiyor. Bu bekleme süresi, saçınızın rengine ve saçınızın boyalı olup olmamasına göre değişiyor. Saçlarınız doğal satıysa, şampuanı saçınızda 2-3 dakika; saçınızı yakın zamanda boyattıysanız şampuanı 5-10 dakika; platin, gri veya gümüş renkli saçlarınız varsa şampuanı yaklaşık 30 dakika saçınızda bekletebilirsiniz.
  • Ve son olarak saçlarınızı soğuk su ile durulayarak saç kremi uygulamasını yapabilirsiniz.

Mor Şampuan Önerileri

1-) L’Oréal Paris Elseve Turunculaşma Karşıtı

L'Oréal Paris Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
Saçlarınızda İstenmeyen Tonların Oluşmasını Önleyecek L’Oréal Paris Elseve Turunculaşma Karşıtı Şampuan

Boyalı sarı saçlarınızda birkaç yıkamadan sonra renk değişimi fark ediyorsanız, istenmeyen sıcak tonları önleyen bu şampuanı kullanabilirsiniz. Elseve Turunculaşma Karşıtı Şampuan, mor renklendiriciler ve UV filtresi içeren formülü sayesinde karşıt tonları nötralize ediyor. Ve böylece saçlardaki istenmeyen turuncu, sarı renkteki yansımaların oluşmasını önlüyor. Bu şampuanı haftada 1 kere ıslak saçınıza uygulayıp 1-3 dakika masaj yapıp sonra saçınızı iyice durulayarak kullanabilirsiniz.

2-) John Frieda Violet Crush Sarı Saçlara Özel Menekşe Özlü Mor Şampuan

Boyalı, röfleli ve sarı saçlar için bir diğer iyi seçenek John Frieda’nın Menekşe Özlü Şampuanı! Bu şampuan, boya sonrası saçlarda istenmeyen sarı ve turuncu tonları ortadan kaldırmada etkili. Ayrıca saç rengini kademeli olarak açarak istenilen tona ulaşılmasını da sağlıyor. Boyalı, doğal veya ışıltılı sarı saçların ihtiyacı mor şampuan, menekşe özlü formülüyle özel bir bakım sunuyor. Üstelik güneş ışığına veya deniz tuzuna maruz kalan saçlarınızın rengini onarmanıza da yardımcı oluyor!

3-) Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı 250 ML
Saçlarınıza Bakım Yaparken Rengini Yenileyin: Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı

Mor şampuanlar arasında en iyi sonucu almanızı sağlayan bir diğer ürün ise Urban Care’den geliyor! Bu şampuan, mor renklendirici aktifler ve uv filtresi içeren özel formülü ile saçta oluşan istenmeyen turuncu tonları ve renk kayıplarını engellemeye yardımcı oluyor. Ayrıca saça ipeksi yumuşaklık veriyor. Bitkisel keratin içeren formülü ile saçın yeniden yapılanmasına da yardımcı oluyor!

İster boyalı olsun ister doğal; sarı saçların en iyi rengine ulaşması için siz de mor şampuanları kullanabilirsiniz. Çiçeksepeti‘nin geniş ürün çeşitliliği arasında en iyi mor şampuanları bulup kişisel bakım rutininize ekleyebilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazlarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir