Öğretmenlere Özel Öğretmenler Günü Çiçekleri


1
1 point

Geçmişten dersler alarak geleceğin inşasında büyük bir görev üstlenen öğretmenler, her zaman şefkatli bakışlarıyla öğrencilerine bir şeyler katma azmi ile çalışır. Bu kutsal mesleğin onurlandırılması ve öğrencilerin öğretmenlerine teşekkür ederek onları mutlu etmesi adına kutlanan Öğretmenler Günü, tüm öğrencilerin heyecanla beklediği bir gündür. Bu özel gün tabii ki özel hediyelerle kutlanır; özel çiçekler gibi… Bu yazımızda “Öğretmenlere özel Öğretmenler Günü çiçekleri nelerdir?” sorusunu cevaplarken aynı zamanda çiçek seçerken nelere dikkat etmelisiniz anlatacağız.

Öğretmenler Günü’nde en çok tercih edilen hediye çiçeklerdir çünkü çiçekler, hem güzel görüntüleri hem de taşıdıkları özel anlamlar sayesinde herkesin beklentileri karşılayan muhteşem varlıklardır. Peki, bu özel günde öğretmenlere çiçek seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Şimdi gelin önce bu sorunun cevabına bakalım ve sonrasında birbirinden güzel önerilerimize geçelim.

Öğretmene Çiçek Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Öğretmenler Günü çiçekleri

Her çiçeğin kendine özgü bir anlamı vardır. Bütün çiçekler temelde sevgiyi ifade etse de rengi, türü ve verdiğiniz kişi ile aranızda olan ilişki çiçeklerin farklı anlamlara gelmesine neden olabilir. Örneğin kırmızı güller aşkın ve tutkunun temsilcisidir fakat öğretmeninize kırmızı gül vermeniz daha çok masum sevginizi sembolize eder ya da sarı güller özür dilemeyi simgelese de öğretmeninize verdiğinizde içten ve sıcak sevginizin yansıması olurlar.

Tüm bu nedenlerle çiçek anlamlarına bakarak bir çiçek seçmeniz oldukça yararlı olacaktır. Yeri geldiğinde bir anne gibi sevecen olan kadın öğretmeniniz için lilyumları tercih edebilir eğer öğretmeniniz erkek ise Poinsettia veya bonsai bitkilerini hediye edebilirsiniz. Farklı türlerin bir arada kullanıldığı buketler de oldukça şık bir seçim olurken seçtiğiniz buketin veya çiçeğin öğretmeninizi mahcup edecek kadar yüksek fiyatlı olmamasına özen göstermelisiniz.   

Öğretmenler Günü'nde sevdiklerinize çiçek hediyesi

Öğretmen olan yakınlarınıza Öğretmenler Günü için çiçek seçerken dikkat etmeniz gereken konular; seçtiğiniz çiçeğin aranızdaki bağı simgelemesi, çiçeği gönderdiğiniz yer ve zamanlamadır. Seçtiğiniz çiçeğin samimiyetinizi, hislerinizi ve duygularınızı anlatan renkte ve türde olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer bir saksı çiçeği tercih edecekseniz okul yerine eve göndermeniz taşıma sorununu ortadan kaldırmak adına uygun olacaktır. Fakat orkide gibi taşınabilir saksılardaki çiçekleri okula gönderebilirsiniz. Özellikle yeni öğretmen olan sevdiklerinize Öğretmenler Günü için çiçek göndermeniz onları oldukça motive eden bir sürpriz olacak ve her zaman yeri ayrı olacaktır.  

Öğretmen eşiniz veya sevgilinize çiçek gönderirken biraz daha romantik çiçekleri tercih edebilirsiniz. Güller, papatyalar, kasımpatılar, orkideler veya lilyumlar… Seçtiğiniz çiçeğin yanına özel notunuzu eklemeyi unutmamalı ve mümkünse çiçekleri akşam eve geldiğinde vermek yerine iş yeri olan okuluna göndermelisiniz.

Not: Önerilerimizden yola çıkarak farklı çiçekler görmek isterseniz ÇiçekSepeti‘ni ziyaret edebilir, hızlı teslimat seçeneğiyle sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Öğretmene çiçek seçerken dikkat etmeniz gerekenleri sıraladığımıza göre gelelim birbirinden güzel önerilerimize:

Öğretmenler Günü Çiçekleri
2 Dal Beyaz Orkide Çiçeği
2 dal beyaz orkide

Asaletin ve zarifliğin simgesi olan orkide, özel günleri kutlamak için en çok tercih edilen çiçeklerin başında gelir. Narinliğine rağmen oldukça dayanıklı olan ve uzun ömürlü olması nedeniyle güzelliğini kolay kolay yitirmeyen orkide çiçeği, Öğretmenler Günü özelinde öğretmeniniz, öğretmen olan tanıdıklarınız, eşiniz veya sevgiliniz için muhteşem bir hediye olacaktır.

Lilyum Aranjmanı – Paşabahçe Vazoda
Beyaz Lilyum aranjmanı

Lilyum çiçeği başlı başına güveni ifade ederken beyaz lilyumlar ise temizliği, saflığı ve masumluğu sembolize eder. Özellikle Anneler Günü’nde oldukça fazla tercih edilen lilyumlar sizi bir anne gibi koruyup, gözeten öğretmeniniz için harika bir hediye olacaktır. Paşabahçe vazoda mavi su eşliğinde sunulan 6 adet beyaz lilyum eminiz ki öğretmeninizin unutamayacağı bir hediye olarak hatıralarında daima yaşayacak.

Öğretmenler Günü Tebrikli Ponsetya Saksı Çiçeği (Atatürk Çiçeği)
Ponsetya çiçeği

Her çiçeğin özel bir anlamı vardır. Fakat Ponsetya çiçeği bizler için çok daha özel bir konumdadır çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ten ismini alan daha başka bir çiçek daha yoktur. Kökeni Meksika’ya dayanan bu göz alıcı çiçek, görüntüsü ile bakanları büyülerken Öğretmenler Günü hediyesi olarak oldukça anlamlı bir seçim olacaktır.

Sarı Papatya Aranjmanı
Sarı papatya

Sarı papatya aranjmanının muhteşem güzelliği ve zarifliği ile öğretmeninizin gönlünü fethedin. Sevinç, mutluluk ve dostluğu simgeleyen sarı papatyaları öğretmen olan sevdiklerinize Öğretmenler Günü hediyesi olarak göndererek her zaman yanlarında olduğunuzu hissettirebilirsiniz.

Kırmızı Antoryum (Anthurium)
Antoryum çiçeği

Öğretmeninize sizi hatırlatacak uzun ömürlü bir hediye vermek isterseniz kırmızı Antoryum (Anthurium) saksı çiçeği tam olarak aradığınız hediye olacaktır. Bol çiçekli tropikal havası ve dekoratif görüntüsü ile bu özel hediyeye birkaç kelimelik not ekleyerek öğretmeninizi çok daha mutlu edebilirsiniz.

Space Süs Narı Bonsai
Süs narı bonsai

Ana vatanı Afganistan ve İran olan süs narı bonsai, oldukça hoş görüntüsü ve farklı formuyla ilginç bir hediye arayanlar için birebir! Cam saksı içerisinde ahşap parçaları, kuru yosunlar, mil ve hidro ile süslenen Space süs narı bonsai bulunduğu ortamda tüm dikkatleri üstüne çekerken aynı zamanda farklı bir atmosfer oluşturmanın kapılarını ardına kadar açıyor.

Romano 7 Kırmızı Gül
Romano kırmızı gül

Özel gün kutlamalarının olmazsa olmazı ve herkesin her durum için ilk başvurduğu çiçek olan kırmızı gül, Öğretmenler Günü kutlamalarının da klasikleri arasındadır. Klasikten biraz çıkarak burlapa sarılı yeşillikler ve hypericum ile süslenmiş Romano kırmızı gül, öğretmen olan sevdiklerinizin yüzünde güller açtıracak türden bir hediye olacak.

Goldindia Chamaedorea
Goldindia Chamaedorea

Altın fil tasarımlı özel saksıda sunulan Chamaedorea – Bambu Palmiyesi, egzotik görünümlü ve hava temizleyici bir iç mekan bitkisidir. Öğretmenler Günü özelinde bu özel tasarımlı hediyeniz eminiz ki öğretmeninizin evinin en güzel köşesinde yer edinecek ve her zaman güzellikle hatırlanmanızı sağlayacaktır.

Trio Curve Serisi Buxus Bonsai Ve Kalanchoe
Buxus Bonsai Ve Kalanchoe

Özel tasarım Trio saksıda Curve Buxus Bonsai ve Kalanchoe çiçeği muhteşem bir görüntü sunuyor. Öğretmenler Günü’nde öğretmen olan sevdiklerinize, eşiniz veya sevgilinize ya da sevdiğiniz öğretmeninize bu özel hediyeyi vererek mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Beyaz Spatifilyum (Barış Çiçeği)

Öğretmeninizin evinde veya okuldaki masasında muhteşem görünecek bir tavsiyemiz var; Beyaz Spatifilyum (Barış Çiçeği). Bu özel çiçek yeşil, uzun yaprakları ve sivri beyaz çiçekleriyle muhteşem bir görüntü sunarken aynı zamanda bulunduğu ortama ferahlık katıyor.

Beyaz Papatyalar ve Turuncu Güller Çiçek Buketi
Beyaz Papatyalar ve Turuncu Güller Çiçek Buketi

Öğretmenler Günü klasiklerinin en güzel hali olan buket çiçekler, her zaman ve her durum için muhteşem hediyelerdir. Beyaz Papatyalar ve Turuncu Güller Çiçek Buketi, öğretmen olan sevdikleriniz, eşiniz, sevgiliniz veya size her zaman doğru yolu gösteren muhteşem öğretmeninize olan sevginizi göstermenin en güzel yolu olacaktır.

Öğretmenlere özel Öğretmenler Günü çiçekleri ve çok daha fazlası ÇiçekSepeti‘nde sizi bekliyor.

İlginizi çekebilecek diğer bazı yazılarımız:


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Umit

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.