Trend

Rüyada Çiçek Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada çiçek görmek ne anlama geliyor, rüyada çiçekleri koklamak, çiçek bahçesinde dolaşmak, sevgilinize çiçek göndermek ne demek? Eminiz ki herkes rüyasında bir kerede olsa çiçekleri görmüş ve anlamını merak etmiştir. Bu yazımızda rüyada görülen çiçeklere dair bütün bilgileri sizler için derledik.

Rüyalar, fizyolojik açıdan uyku sırasındaki nöral (sinirsel) süreçlere bir tepki veya yanıt olarak tanımlanırken, psikolojik açıdan bilinçaltının yansımaları olarak nitelendirilir. Halk arasında bazı rüyaların, gelecek hakkında uyarı veya yardım amaçlı olarak haber içeren, mesajlar olduğu kabul edilmiştir.

Rüya tabiri ise varlığını yüzyıllardır sürdüren geleneksel eylemdir. Ancak rüyaların anlamları herkes için aynı değildir. Rüya tabir etmek kişiye ve zamana göre farklılık gösterir. Aynı zamanda rüyada görülen her ne ise, yorumlandığı şekilde gerçekleşeceğine inanılır.  Rüyalar hakkında genel bilgileri verdiğimize göre gelelim asıl konumuza; rüyada çiçek görmek ne anlama gelir?

Rüyada Çiçek görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada çiçek görmek farklı şekillerde yorumlanabilir, bu çiçeğin biçimine ve eyleme göre değişkenlik gösterir. Genel manada kısmet, zenginlik, evlilik, güzel haberler gibi yorumlanan çiçek, bakalım detaylarına inince ne anlamlara geliyormuş.

Rüyada çiçek görmek
Rüyada çiçek görmenin birçok farklı anlamı vardır.
Çiçek Buketi Görmek

Rüyada buket çiçek görmek, henüz evlenmemiş kadınlarda bir birliktelik, erkeklerde ise güzel haberlere delalet eder. Evli kişilerin rüyalarında gördüğü çiçek demeti ise misafir veya mutluluk verici olaylar, haberler olarak yorumlanır.

Çiçek Koparmak

Kişi rüyasında çiçek kopardığını görüyorsa, bu onun hayatında bazı aksaklıkların olabileceğini işaret eder. Kendi hataları yüzünden moral bozukluğu yaşayabileceğine, bu sebeple daha dikkatli hareket etmesi gerektiğine inanılır. Bu aslında bir uyarıdır ve bu nedenle bir takım bedensel rahatsızlıklar geçirebileceğini ve önlem alınması gerektiğini belirtir. Kişi rüyasında dalından çiçek koparıyorsa kişinin ilişkilerinde nazara gelebileceği söylenir. Çiçeklerin türlerine göre bu yorumlar şekillenebilmektedir. Rüyada gül koparmak, aşkı bulmakta sıkıntı çekmeyi işaret ederken; kurmuş gül koparmak bu zamana kadar yaşanan sıkıntılardan kurtulmak üzere olunduğu anlamına gelebilmektedir.

Çiçek Hediye Almak
Rüyada çiçek hediyesi almak
Rüyada çiçek hediyesi almanın anlamı evliliktir.

Rüyada görülen çiçek hediye almak genellikle evlilik simgesi olarak yorumlanır. Şayet rüyanızda sevdiğiniz bir kimseye çiçeği siz hediye ediyorsanız, gerçek hayatta o kişiyi etkilemek istediğiniz sonucuna varılabilir. Açıklanmak istenen ancak açıklanamayan duyguları işaret eder. 

Eğer evli bir erkek rüyasında başka bir kadına çiçek verdiğini görüyorsa, bu kişinin yaptığı bir takım davranışlarla evliliğinde yaşanabilecek kıskançlıkların önünü açtığını ve pişmanlık yaşayacağını haber verir. Şayet kişi kendi eşine çiçek veriyorsa bu aşklarının tazelendikçe yenilendiğini, her daim aşk dolu olduklarını işaret eder. 

Genel manada rüyada hediye vermek kişinin ince ruhunu yansıtırken verdiği hediyenin çiçek olması eli açıklığın yanında duygusal olarak da yoğunluğu simgeler.

Rüyanızda birisine gül verdiğinizi görüyorsanız, bu iyiliklere doğru giden bir yolda olduğunuzu işaret eder. Gülü veren kişi için de alan kişi için de maddi sıkıntıların sona ereceğine, maneviyatlarının artacağına ve daha huzurlu günler yaşayacaklarına dikkat çeker. – Beni Kaç Gül Kadar Seviyorsun?

Saksıda Yeşil Çiçek Görmek

Saksı çiçekleri rahatlatıcı etkiye sahiptir. Bu sebeple rüyada saksı çiçeği görmek ferahlık olarak yorumlanır. Kazancın artmasına ve şayet kişi bekar ise hayallerindeki gibi bir kişi ile birlikte yaşanacak izdivaca, evli olan kişilerde hayırlı evlada delalettir. Rüyada canlı yeşil çiçek görmek, kişinin ruhen huzurlu bir döneme gireceğine, psikolojik olarak bir rahatlama yaşayacağına, yeni ilgi alanları ile uğraşıp kendine daha iyi vakit ayıracağına işarettir.

Eğer yeşil çiçek, kişinin ailesi ile birlikte olduğu bir ortamda veya doğup büyüdüğü yerde ise bu, ev içerisindeki bağların kuvvetli olduğunu ve kişilerin bu bağdan güç aldığını simgeler. Eğer çiçek işyerinde ise, kişinin mesleğini severek icra ettiğine ve terfi alacağına yorumlanır. 

Rüyada yeşil canlı çiçek görmek, hayırlı olarak yorumlanırken eğer çiçek kurumuşsa bir ayrılığa yorumlanır. Ancak kuruyan çiçeğin koparıldığını görmek, hayatının yeniden düzene gireceğine ve mutlu günlerin yakında olduğuna işaret eder.

Eğer rüyada saksı almak görüldüyse bu ev değiştirmeye, ferah bir ortama kavuşmaya ve kutlama yapmaya yorumlanır.

Rüyada Çiçek Açtığını Görmek
Rüyada çiçek açması
Rüyada çiçek açtığını görmek yakınlarınızdan alacağınız haberlere işaret eder.

Rüyada çiçek açması genellikle akrabalara ve tanıdıklara yorumlanır. Onlar ile ilgili bir haber alınacağına ve mutlulukla sonuçlanacak bir takım olaylara yorumlanır. Çiçeğin açması yeniden hayat bulmak şeklinde de yorumlanabilir. Gelecek yeni haberlerle yeni bir döneme girmeyi simgeleyebilir. Açan çiçek nasıl umut dolu ise solan çiçek de bir o kadar umutsuzca yorumlanır. Rüyada solmuş çiçek görmenin anlamı gönül acısına işaret eder. Kişinin yaşadığı pişmanlıkların sızısını derinden hissettiğine, hüznüne dikkat çeker.

Rüyada Ağaç Görmek

Ağaç aileyi simgeler. Bu sebeple babalarımıza çınar yakıştırması yaparız. Rüyasında ağaç gören bir kimsenin ailesine olan özlemi ya da bir aile kurmaya olan özlemi ön plana çıkar. Yakın bir zamanda yuva kurup çoluk çocuğa kavuşmayı arzuladığı, bu yuvada mutlu günler geçireceği ifade edilir. 

Aynı zamanda rüyada görülen ağaç doğru kararları simgeler. Yani karşılaşılan yol ayrımlarında her halükarda hayırlı sonuçlanacak yola sapılacağını belirtir. Eğer ağaçta meyveler var ise bu bereketi simgeler ve mal varlığının artacağına işaret eder. Eğer tohumdan veya çekirdekten bir ağacın büyümesini rüyanızda gördüyseniz bu evladınızın veya gelecekte sahip olacağınız bir evladınızın hayırlı, yardımsever ve iyi yetişmiş bir kişi olacağına dikkat çeker.

Eğer rüyanızda ağaca çıkıyor iseniz iş yaşamınızda sizden yetki ve unvan olarak üst olan biri ile birlikte çalışma fırsatı bulacağınız anlamına gelir. Bu durum iş hayatında yükselmeniz olarak da yorumlanabilir.

Rüyada Çiçek Koklamak
Rüyada çiçek koklamak
Rüyada çiçek koklamak hayırları işaret eder.

Rüyada güzel kokulu çiçekler görmek yine hayra yorumlanır. Eğer çiçeklerin her biri farklı renkte ise farklı sebeplerle yaşanacak sevinçlerden bahsedilebilir. Çiçeği koklayan kimse için güzel olayların başlangıcı yorumu yapılır. Çiçek kokusuz ancak yine de güzel görünümlü ise rüya güzel günlerin çok da uzakta olmadığını işaret eder.

Yapay Çiçek Görmek

Eğer bir kimse rüyasında yapay çiçekler görüyorsa bu onun yanlış yerlerde mutluluğu aradığına yorulur. Çiçeklerin her zaman umut ve mutluluk anlamı vardır. Çünkü çiçekler tazeliği ve yeniden doğmayı temsil ederler. Ancak siz rüyanızda sahte çiçekler görürseniz bu yaşananların da sahte olabileceğini düşündürür.

Bu rüya, sahibine gözlerini açmasını ve etki altından çıkmasını işaret eder. Birlikteliklerinin ve dostlarının sınanmasını söyler. Kişinin güvenilir dostlar bulmakta zorlandığını belirtir. Eğer etrafındaki kişileri yeterince tartmaz ise menfaat sebepli arkadaşlıkların farkına varamayacağını vurgular.

Rüyada Çiçek Bahçesi Görmek
Rüyada çiçek bahçesi
Rüyada çiçek bahçesi içinde olmak parlak bir geleceğe işarettir.

Kişi rüyada kendini çiçek bahçesinde görüyorsa ya da bir çiçek bahçesi görüyorsa bu onun geleceğinin parlak olduğunu işaret eder. Kurduğu hayallerin, planlarının gerçekleşeceğini, umutlarının yeşereceğini ifade eder. Eğer kişi rüyasında bir bahçeye çiçek dikiyorsa bu onun bir yapı kurma isteğini simgeler. Yani bir yuva kurup çocuk sahibi olmak istediğini, geniş bir aile arzuladığını gösterir.

Elbette tüm bu tabirler birer yorum. İlk başta da dediğimiz gibi rüyanın anlamı, tabir edenin dediklerine göre değişebilir. Şayet siz iyi olaylara yorumlarsanız iyilikleri çekebilirsiniz.. Zaten çiçekler kadar güzel canlıların kötü bir habere işaret edebilmeleri mümkün mü? :) 

İlginizi çekebilecek diğer bazı yazılarımız:

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ruyamda arkadaşım bizi hastaneye götürüyor ve oradan başka iş toplantısına gidecek.yolda birisi durdurup siparişiniz diye çok güzel buket papatya verdi.oda üstündeki yazıyı saklamaya çaılışıyor.okumak bile istemedim ama çiçegi aldıgında gözüme altında yazan “Sarı çiçegime” yazıyı gördüm.orada kardeşim oldugu için belli etmemeye çalıştım.(çünkü kardeşim bilmiyor yakın arkadaşlıgımızı).oda kendini anlatmak istiyor ama bu şekilde “kendi paramızla yakalandık.kendi paramızla bozduk” kelimeleriyle.eve geldigimizde arabadan inerken benimle konuşmak istiyor ama ben onu itip “birdaha karşıma çıkma” diye gittim.
    Çok kötü birşey ya bu.gece gece insanın psikolojisi bozuluyor çok fena

  2. Annemin elinde bir saksı çiçeği banada sende al diyor bende bugün aldım aynı saksı çiçeği bunun ne anlama geliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir