Anneler GünüHediye Önerileri

Anneler Günü İçin Hangi Çiçek Alınır? Anneye Çiçek Seçme Rehberi

Anneler Günü için hangi çiçekler alınır? Anneye çiçek seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Merak ettiğiniz her şeyi sizler için derledik.

Dünyanın en kutsal varlıkları, annelerimize bize verdikleri emek için ne kadar teşekkür etsek az. Yılın her günü mutlu edilmeyi hak eden annelerimize Anneler Günü’nde kendileri kadar güzel çiçekler göndererek gülümsemelerine yardımcı olabiliriz. Peki bu çiçekler nasıl seçilmeli? Gelin biraz derinlere inelim ve annelerimize en uygun çiçekleri nasıl seçebiliriz öğrenelim.

Karşılıksız sevgilerinin bedeli elbette hediyeler ve çiçekler değildir. Annelerimiz bizden sıcacık bir sarılma beklerler. Onları ne kadar sevdiğimizi dile getirmemiz hoşlarına gider. Bunun için Anneler Günü benzersiz bir fırsattır.

anne
Görsel Kaynak: Baby Gates Down

Anneler günü tarihi 1900’lü yıllara dayanıyor. Anna Jarvis isimli bir genç kadının annesini kaybettikten sonraki üzüntüsünü yaşadığı süreçte yaşadıklarından yola çıkarak, annelerin yaşarken daha çok değer görmesine yönelik başlattığı bir çalışma sonucu resmi olarak kutlanılan bir gün Anneler Günü. Anneler Günü tarihçesi, Anna Jarvis’in hikayesi ve merak ettiğiniz her şeyi Anneler Günü Hakkında Merak Edilenler ve Hediye Önerileri yazımızda bulabilirsiniz.

Doğduğumuz günden bu yana sıcacık sevgisini ve eşsiz kokusunu her an yanımızda hissettiğimiz annelerimize sevgimizi her fırsatta dile getiriyor, onların varlığıyla mutlu oluyoruz. Ama Anneler Günü hepimiz için çok daha özeldir.

“Anneler Günü hediyesi ne olabilir?” diye düşünmeye başladığımız şu günlerde ise aklımıza çiçekler gelir.

güller
Görsel: tumblr

Anneler Günü Çiçekleri (Anneye Hangi Çiçek Alınır?)

Anneler Günü için sevgili annenize gönderebileceğiniz, ona olan sevginizi en güzel şekilde dile getirecek canlı saksı çiçekleri, vazoda çiçekler, çiçek aranjmanları ve en güzel çiçek önerilerini sizin için bir araya getirdik. Bununla birlikte daha fazla çiçek modeli için “Anneler Günü Çiçekleri” kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Lilyum / Zambak

Anneye zambak
Görsel: taiwanese american history

Anne gibi zarif ve narindir Lilyum çiçeği… Saflığı ve masumiyeti simgeleyen bu eşsiz güzellikteki çiçekler. Sevgiyi en güzel haliyle dile getirir, Anneye lilyum göndermek Anneler Günü için iyi bir çiçek seçimidir. Hem tek başlarına hem de başka çiçeklerle aranje edildiklerinde benzersiz aranjmanlar meydana getirirler.

En taze lilyum aranjmanlarına Çiçeksepeti’nden ulaşabilirsiniz.

Güllerin anlamı en açık ve net ifadesi ile sevgidir. Her rengi ayrı mana taşısa da ortak noktaları sevgidir. Bazen teşekkür ederler bazen mutluluk dilerler. Annenizin en sevdiği renkte olan güllerden tercih edebilirsiniz.

Romantizm ve tutkunun klasikleşmiş simgesi kırmızı güller, anneye gönderildiğinde sonsuz sevgiyi ima ederler. Temizlik ve sadeliğin temsilcisi beyaz rengi, güllerde tüm masumiyetinizle, saf, duru hislerinizle annenize seslenmenizi sağlayacak. Bunun yanı sıra en sıcak duyguları ifade eden sarı güller de anneye gönderilebilecek çiçeklerdendir. 

Birbirinden güzel anneye gül aranjmanlarını Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.

orkide
Görsel: wallpaper safari

Orkide

Tıpkı annelerimiz gibi eşsizdir orkide… Güzelliğiyle herkesin kalbini çalmıştır ve her zaman asilliğin, zarafetin, şıklığın temsilcisi olmuştur.

Anlamı da değeri de paha biçilemez. Herkesten ve her şeyden değerli olan anneye orkide hediye ederek onu Anneler Günü’nde dünyalar kadar mutlu edebilirsiniz.

Birbirinden özel orkide seçeneklerine anneye orkide kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Karanfil

Karanfiller, Anneler Günü’nün temsili çiçekleridir. Bazı ülkelerde Anneler Günü’nün simgesi olarak kullanılır. Bitmeyen sevgilerin timsali karanfillerden saf sevgiyi temsil eden beyaz karanfiller, anneniz için mutluluk verici bir sürpriz olabilir.

Rengarenk karanfil aranjmanlarına buraya tıklayarak ulaşabilir ve anneniz için duygusal manası büyük bir çiçek seçebilirsiniz.

Papatya/Gerbera

Anneler Günü Papatya
Görsel: http://deafministries.com

En samimi çiçeklerdir papatyalar. Doğanın en saf renkleri; beyaz, sarı ve yeşili bünyesinde taşır. Gösterişten uzak ve mutluluk verici çiçeklerdir. Papatya dendiği zaman akla ilk sarı ve beyaz papatyalar gelir. Bir de gerberalar vardır. Aynı aileden gelen, büyük kardeşlerdir gerberalar. Papatya görünümünde ancak daha büyük ve daha gösterişli çiçeklerdir.

Anneleriniz için mis kokulu papatyalar veya gösterişli gerberalar seçmek için anneye papatya kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Mevsim Çiçekleri

Bahar, çiçeklerin en renkli ve en çeşitli olduğu mevsimdir. Anneler Günü’nün bahara denk gelmesi ile renk renk çeşitli çiçekler annelerimize özel hazırlanır. Anne kadar doğal, anne kadar sevgi dolu frezya, şebboy, lisyantus, gerbera, nergis, karanfil ve hüsnüyusuf çiçekleri ile Anneler Günü’nü kutlamak gibisi yok.

Her zaman taze kesme çiçekler kullanılan Anneler Günü mevsim çiçekleri için Çiçeksepeti’ni tercih edebilirsiniz.

Saksı Çiçekleri

Eğer gönderdiğiniz çiçekler solmasın, aylarca hatta yıllarca annenizin gözünün önünde durup ona neşe versin istiyorsanız, salon çiçeklerinden bir tercih yapabilirsiniz.

Saksı çiçekleri arasında en çok gönderilen çiçeklerden biri orkidedir. Bunun haricinde yılda 2-3 defa çiçek açabilen ve beyaz çiçeği ile bir gelin gibi süzülen Barış çiçeği bir diğer adı ile Spathiphyllum, aynı zamanda hava temizleyici bir özelliğe sahiptir. Büyüleyici kırmızı çiçeği ile annenizin gerçek mi değil mi emin olamayacağı Antoryum, tutku dolu bir bitkidir. Kırmızı ve turuncu tonlarındaki çiçekleri ile bakımı kolay ve görünüşü güzel bir diğer saksı çiçeği de Guzmanya‘dır.

Bunların haricinde yeşil saksı bitkileri de tercih edebilirsiniz. En popüler saksı bitkilerini Dracena Massengena, Dieffenbachia, Schefflera, Yucca, Kraton,  Dracena Marginata ve Tropic Snow olarak sıralanabilir.

Annelerinize yıllarca dostluk edecek en güzel saksı çiçekleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Anneler Günü, biricik annenize teşekkür etmenin tam zamanı! Çiçeksepeti Anneler Günü Çiçek kategorisinde en güzel çiçekler en kıymetlimiz annelerimiz özenle hazırlandı. Yüzlerce çiçek, hediye ve yenilebilir çiçek arasından annenizi en çok mutlu edecek olanını Çiçeksepeti Anneler Günü hediye seçenekleri arasından seçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir