Trend

Scooter Nasıl Seçilir? En Güzel Scooter Tavsiyeleri

Scooter, büyük küçük herkesin keyifle kullandığı eğlenceli araçlardan biridir. Çocukların eğlenirken gelişimesine de yardımcı olan scooter mdoelleri, yetişkinler için de oldukça kullanışlı bir üründür. Scooter modelleri; yaş gruplarına, kullanım becerilerine, ürünün tekerlek sayısına göre ve daha pek çok farklı özelliğine göre değişiklik gösterir. Siz de kendiniz için ya da çocuklar için scooter almak istiyorsanız, scooter nasıl seçilir yazımıza göz atabilirsiniz!

Scooter modelleri; bir yerden bir yere kolayca gitmenizi sağlayan, trafikten kurtulmanıza yardımcı olan, çocukları eğlendiren araçlardır. Hem çocukların hem büyüklerin eğlenerek kullandığı bu ürünler arasından seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Elektrikli scooter, klasik scooter, üç tekerlekli scooter… Farklı özelliklere sahip olan scooter seçenekleri vardır. Peki bu scooterlar arasından seçim nasıl yapılır? İşte onun detayları yazımızda sizi bekliyor!

Çocuklar için Scooter Nasıl Seçilir?

Voit 218 Işıklı 3 Teker Scooter Turuncu
Çocuklara Uygun Scooter Seçimi, Voit 218 Işıklı 3 Teker Scooter Turuncu

Çocuklar için scooter seçimi yaparken çok dikkatli olmanız gerekir. Onun güvenliği ve scooter sürerken daha çok eğlenebilmesi için en doğru modeli seçmeniz önemlidir. Çocuklar için scooter modelleri arasından seçim yaparken şunlara dikkat edebilirsiniz:

 • İlk olarak çocuğunuzun yaşı son derece önemli. Çocukların kolayca scooter kullanabileceği yaş genellikle 2 yaş. Bu yüzden çocuğunuz için bir scooter seçimi yapacaksanız o 2 yaşına geldikten sonra yapmanız daha doğrudur.
 • Scooter seçiminde çocuğunuzun yaşına, boyuna ve kilosuna uygun scooter almanız da oldukça önemlidir.
 • 2-4 yaş arası çocuklar için 3 ya da 4 tekerlekli scooter modelleri daha uygundur. Bu yaştaki çocuklar denge kurmayı yeni yeni öğrendikleri için direkt iki tekerlekli scooter kullanamayabilirler. Ama eğer çocuğunuz denge konusunda çok iyiyse ya da onun erken yaşta denge konusunda daha iyi olmasını istiyorsanız iki tekerlekli modelleri de tercih edebilirsiniz. Bu noktada çocuk doktorunuza da danışabilirsiniz.
 • Çocuklar için scooter alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de koruyuculardır. Scooter ile birlikte mutlaka koruyucuları da almalısınız. Kask, bileklik, dizlik gibi ürünlerden oluşan setleri satın alarak çocuğunuzun sürüşünü güvenli şekilde tamamlamasını sağlayabilirsiniz.

İyi Bir Scooterda Hangi Özellikler Bulunur?

İster yetişkinler için ister çocuklar için bir scooter modeli arıyor olun; scooterların bazı özelliklere sahip olmasına dikkat etmeniz önemlidir.

 • İyi bir scooter, sağlam bir tutuşa sahip olmalıdır. Özellikle sonbaharda zemin kayganlaştığında scooter ile güvenli yolculuk yapmak çok daha önemli bir hale gelir. Her koşulda yere sağlam şekilde tutunacak bir scooter seçmeniz gereklidir.
 • Çocuklar için tasarlanan scooter modellerinde ayarlanabilir direksiyonlu seçenekler vardır. Bu seçenekler çocuklarınız için daha faydalıdır. Çünkü bu sayede boyu uzayan çocuğunuza sürekli yeni scooter almanız gerekmez.
 • Scooter modellerinde fren kontrol de en önemli kriterlerden biridir. Daha güvenli bir sürüş için mutlaka iyi bir fren sistemine sahip olan scooter modellerini seçmelisiniz. Hem yetişkinler için hem de çocuklar için iyi bir fren sistemine sahip olan scooter modeli seçmek önemlidir.
 • Araçların ağırlığı da seçim için bir kriterdir. Daha hafif bir scooter modeli tercih ettiğinizde hem çocuğunuzun hem de sizin, scooterı taşımanız çok daha kolay olur. Ayrıca katlayabileceğiniz scooter modellerini de seçebilirsiniz. Bu da ürünü kolayca taşımanızı sağlar.

Yetişkinler için Scooter Nasıl Seçilir?

Himo L2 Elektrikli Scooter
Yetişkinlere Uygun Scooter Seçimi, Himo L2 Elektrikli Scooter

Yetişkinler için scooter modelleri arasından seçim yapmak da aslında oldukça kolaydır. Bazı noktalara dikkat ettiğinizde en doğru aracı seçmiş olursunuz. Bunlar genel olarak şöyledir:

 • İlk olarak scooterın ağırlığının öneminden bahsedebiliriz yine. Scooter ne kadar hafif olursa onu taşımanız da o kadar kolay olur. Tabii aynı zamanda scooterınızın rüzgarda uçmayacak kadar da ağır olması gerekir.
 • Scooterların taşıma kapasitesi de yetişkinler için önemli bir kriterdir. Günümüzde, 100 kiloya kadar taşıma kapasitesi olan scooter seçenekleri mevcut. Kendi kilonuza uygun olarak scootr seçeneklerini satın alabilirsiniz.
 • Lastik boyu da scooter seçiminde önemli bir kriter. Scooterların lastikleri büyüdükçe sürüşleri de daha iyi olur. Bu yüzden çok küçük lastikli scooter modelleri yerine daha büyük lastikli olanları tercih edebilirsiniz.
 • Eğer klasik bir scooter yerine elektrikli scooter almak istiyorsanız aracın pil (batarya) gücüne ve motor gücüne de dikkat edebilirsiniz. 350 W güce sahip olan scooter modelleri ile oldukça rahat ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca güçlü pillere sahip olan scooter modellerini de tercih etmeniz önemli. Bu sayede scooter ile daha uzun mesafe gidebilirsiniz.

3 Tekerli, Sepetli Çocuk Scooter Modeli

3 Tekerlekli Frenli Sepetli Erkek Çocuk Scooter
2-7 Yaş Arası Çocuklar için Uygun 3 Tekerlekli Çocuk Scooter Modeli

Çocuklar için son derece uygun olan üç tekerli scooter, 50 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahip. Elde kolayca taşıyabileceğiniz, kolayca kurabileceğiniz scooter, çocuklar için de oldukça kolay bir kullanım sunuyor. 2-7 yaş arasındaki çocuklar için uygun olan scooter, ayak fren sistemine sahip. Yani ürünün kendi fren sestemi bulunmuyor; bunun yerine çocuklar ayaklarıyla scooterı durduruyor. Okul öncesi çocukların bedensel gelişimini sağlayan, onların sürüş becerisi kazanmasına yardımcı olan scooter modellerini keşfedebilirsiniz.

Dynamiz E-Scooter

Dynamıc E1 Escooter
Elektrikli Scooter Modelleri ile Ulaşımın Kolaylığını Keşfedin! Dynamic E1 Escooter

Taşıma kapasitesi 90 kilo olan scooter, 150 W motor gücüne sahiptir. Bu ürünü şehir içinde kolayca kullanabilirsiniz. Pratik bir şekilde yolculuk yapmanızı sağlayan scooterın yaklaşık ağırlığı da 9 kilodur. Bu sayede de scooterı kullanmadığınız zamanlarda kolayca taşımanız mümkündür.

Çiçeksepeti’nin geniş ürün çeşitliliği arasında hem çocuklar için hem de yetişkinler için farklı tarzlarda scooter çeşitlerini keşfedebilirsiniz. Farklı boylarda, farklı tarzlarda, çeşitli özelliklere sahip olan scooterlar sizi bekliyor!

Ayrıca ilginizi çeekcek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir