TeknolojiTeknolojik Ürünler

Su Isıtıcısı (Kettle) Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve 10 Kettle Önerisi

Mutfakta yemek veya içecek hazırlarken kullandığınız bazı yardımcı ürünler vardır. Bu ürünlerin çoğunu kullanırken önemsiz birer detay gibi görebilirsiniz. Fakat bozulduğunda veya çalıştıramadığınız durumlarda ne kadar önemli olduklarını anlarsınız. Su ısıtıcısı ya da diğer adıyla “Kettle” işte tam olarak bu ürünler arasında yer alır. Su ısıtmak oldukça basit bir işlem gibi görünse de aslında tüm yemek ve içeceklerin temelinde yer alır. Ocakta tencere veya demlik ile ısıtmaya kalktığınızda size oldukça zaman kaybettirir. Su ısıtıcısı ise birkaç dakikada istediğiniz sıcaklıkta size sıcak su sağlar. Bu yazımızda her mutfakta olması gereken su ısıtıcısı hakkında bilgiler verecek ve ürün tavsiyelerinde bulunacağız.

Günümüzde kullanılan su ısıtıcısı modelleri, gelişen teknolojiyle birlikte artık istediğiniz derecede su verebiliyor. Hatta mobil uygulama üzerinden takip edebilme veya evde olmasanız bile sizin için sıcak suyu hazır etme gibi özellikler sunan modeller bile mevcut. Eğer yeni bir su ısıtıcısına ihtiyacınız var ve bu kadar marka arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız, tüm detayları anlatarak size yardımcı olmaya çalışacağız.

Su Isıtıcısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su ısıtıcısı alırken dikkat edilmesi gerekenler
Kettle modelleri, farklı markalar tarafından farklı özelliklerle üretilir.
  • Öncelikle su ısıtıcıları; cam, çelik ve plastik olmak üzere 3 ana malzemeden üretilir. Bu modeller arasında fiyat olarak en uygunu plastik modellerdir. Fakat daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir seçenek arıyorsanız cam veya çelik ürünleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.
  • Su ısıtıcısı, kablosuz kettle olarak da bilinir. Fakat bu hiç kablo yok demek değildir. Su kaynadıktan sonra alt tabandan bağımsız olan üst kısmı istediğiniz yere götürebilirsiniz. Burada alırken dikkat etmeniz gereken konu, alt tabanın malzeme kalitesi ve sunduğu kullanım kolaylığıdır. Üst kısım rahat alınabilir olmalı ve istediğinizde rahatça yerine geçmelidir.
  • Su ısıtıcısını kullanma nedeniniz zamandan tasarruf etmektir. Bu nedenle seçeceğiniz modelin suyu ne kadar sürede kaynatabildiği önemlidir. Ürünlerin hız bilgisini okuyarak tercih yapmanız, aldığınız ürünün performansı ile ilgili sorun yaşamanızın önüne geçecektir.
  • Su ısıtıcısının ağız kısmı geniş olmalıdır. Kapağını açmadan doldur boşalt imkanı sunması önemlidir. Ayrıca ağız kısmında bulunan kireç filtresinin kolay çıkması ve taban rezistansının kapalı olması da dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır.
  • Su ısıtıcının Watt gücü, suyu ne kadar sürede ısıtacağı hakkında bilgi verir. Genel olarak markalar 1850-2200 Watt arası ürünler sunmaktadır. 3000 Watt olan modeller de mevcuttur. Fakat 2200 Watt gücündeki model işinizi görecektir. Güç kısmı dışında su ısıtıcısının otomatik kapanma ve tehlike anında kendini kapatması önemlidir.
  • Kapasite, su ısıtıcısının tek seferde ne kadar su ısıtabileceğini gösterir. İhtiyaçlarınızı doğru belirleyerek seçim yapmanız önemlidir. 1,3 litre ve üzeri seçenekler evde kullanım için yeterli olacaktır.
  • Son olarak akıllı su ısıtıcısı olarak bilinen yeni nesil modellere de bakabilirsiniz. Bu tarz modeller, mobil uygulama üzerinden kullanım ve istediğiniz su derecesine göre su ısıtma seçenekleri sunar. Ayrıca evde olmasanız bile bağlantı kurarak içerisinde su varsa çalıştırmanız mümkündür.

Su Isıtıcısı Önerileri

Su ısıtıcısı almadan önce dikkat etmeniz gereken tüm konuları anlattık. Şimdi sıra geldi ürün tavsiyelerimize…

1-) Awox Mercan 

Awox Mercan su ısıtıcısı
Awox Mercan, kolay ve pratik kullanımı sayesinde işlerinizi hızlandırır.

Listemizin ilk sırasında tam olarak bir fiyat/performans ürünü olan Awox Mercan var. Gündelik kullanım için tasarlanan ürün, 1,7 litre kapasiteye sahiptir. Gösterge lambası, su kaynadığında otomatik kapanma, 3’lü emniyet sistemi, güvenlik kapak kilidi ve susuz çalışmama özellikleri bulunmaktadır. 2000 Watt gücünde olan cihazın paslanmaz rezistansı uzun süreli kullanım sunar.

2-) Kiwi KK-3323

Kiwi KK-3323 su ısıtıcısı
Sıcak su ihtiyacınızı Kiwi KK-3323 ile dakikalar içerisinde giderebilirsiniz.

Cam su ısıtıcısı Kiwi KK-3323, oldukça kullanışlı bir üründür. 2400 Watt gücündeki su ısıtıcısı, hızlı bir şekilde su ısıtır. 1,8 litre haznesi oldukça geniştir ve kireç önleyici teknoloji ile donatılmıştır. Çelik tabanı kullanım ömrünün uzun olmasını sağlar. Otomatik kapanma, susuz çalışmama ve ışıklı gösterge lambası özellikleri bulunmaktadır.

3-) Sinbo SK-7353

Sinbo SK-7353 su ısıtıcısı
Sinbo SK-7353 su ısıtıcı, mutfaktaki yaşamınızı kolaylaştırır.

Kullanımı oldukça pratik olan Sinbo SK-7353 su ısıtıcı, 360 derece dönen tabanıyla bulunduğu ortamda önemli bir kullanım kolaylığı sağlar. Gizli rezistans sayesinde uzun süre kullanım sunar ve paslanmaz çelik kaplama gövdesi kireç oluşumunu önler. Kireç filtresi sayesinde çeşme suyundan kaynaklanan kireçlenmenin önüne geçer. Otomatik kapanma ve güvenlik önlemleri cihazı uzun süre kullanmanıza yardımcı olur.

4-) Profilo PCK0276B

Profilo PCK0276B su ısıtıcısı
Yüksek performans, kolay kullanım; Profilo PCK0276B.

2200 Watt güç kapasitesi ve 1,7 litre kullanım hacmi sunan Profilo PCK0276B, tasarımı ile oldukça şık bir üründür. Gizli rezistans ve paslanmaz çelik zemin sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlar. Kireç filtresi elde yıkanabilen yapıdadır. Alt tabanı 360 derece döner ve kullanım kolaylığı sağlar. Aşırı ısı emniyeti ve otomatik kapanma özellikleri mevcuttur.

5-) Xiaomi Mi Smart 

Xiaomi Mi Smart su ısıtıcısı
Akıllı ve oldukça pratik; Xiaomi Mi Smart su ısıtıcısı.

Akıllı su ısıtıcı Xiaomi Mi, farklı ısı derecelerinde su ısıtmanızı sağlar. 40, 50, 70, 80, 80 derece seçenekleri arasından seçim yaparak istediğiniz ısıda su temin edebilirsiniz. Paslanmaz çelik gövdesi kireç oluşumun önüne geçer ve otomatik kapanma sayesinde güvenlidir. Mi Home uygulaması üzerinden ısıtıcınızı çalıştırabilir, sıcak suyu hazır bekletebilir veya durdurabilirsiniz. Tüm bunları yapabilmeniz için Bluetooth özelliği ile cihazınızı bağlamanız yeterlidir.

6-) Arzum AR 3012 Flora

Arzum AR 3012 Flora su ısıtıcısı
Arzum AR 3012 Flora, mutfağınıza renk katacak bir tasarıma sahiptir.

Rengi ve özel tasarımıyla oldukça şık görünen Arzum AR 3012 Flora, 2000 Watt gücündedir. Çelik rezistans sayesinde uzun ömürlü kullanım sunar. Otomatik kapanma ve emniyet sistemleri ile olası kazaların önüne geçer. 1 litre kullanım hacmi, hızlı ve pratik şekilde sıcak su ihtiyacınızı karşılamanızı sağlar.

7-) Fakir Goldie Rosie

Fakir Goldie Rosie su ısıtıcısı
Mutfağınızda Fakir Goldie Rosie varsa işleriniz daha kolaydır.

Demlik tarzı su ısıtıcıları beğeniyorsanız Fakir Goldie Rosie, tam size göre diyebiliriz. Mat çelik gövde ve 360 derece kullanım alanı sunan alt taban ile oldukça pratiktir. Ayrıca 1,7 litre kullanım kapasitesine sahiptir. Kireç önleyici filtresi yıkanır ve rahatlıkla yerine geri takılır. Aşırı ısı uyarısı, otomatik kapanma ve güvenlik kilitleri diğer öne çıkan özellikleri arasında yer almaktadır.

8 -) Tefal Digital Smart & Light 

 Tefal Digital Smart & Light kettle
Siz isteyin, Tefal Digital Smart & Light gerçekleştirsin.

Tefal Digital Smart & Light su ısıtıcısı, fonksiyonel yapısıyla ön plana çıkmaktadır. Farklı derece ayarları sayesinde istediğiniz derecede sıcak suyu dakikalar içerisinde temin edebilirsiniz. Derece ayarı dışında sıcak suyu istediğiniz derecede yarım saate kadar sıcak tutma ve siz istediğinizde tekrar ısıtma fonksiyonları bulunmaktadır. 1.7 litre kapasite, 360 derece alt taban, rahat çıkan ve yıkanan filtre, çelik gövde ve gizli rezistans cihazın diğer özellikleri arasında yer almaktadır.

9-) Russell Hobbs 21671-70 Retro

Russell Hobbs 21671-70 Retro kettle
Özgün ve oldukça özel bir model; Russell Hobbs 21671-70 Retro.

Retro tasarımları mutfağınızda kullanmayı seviyorsanız Russell Hobbs 21671-70, özel tasarımı ile sizi büyüleyecek. Retro gösterge ve tasarımı günümüz teknolojileriyle birleştiren ürün, %66’ya kadar enerji tasarrufu sağlamaktadır. Özel tasarlanan su dökme oluğu sayesinde oldukça pratiktir. 2400 Watt güç, su seviyesi göstergesi, hızlı kaynatma, otomatik kapanma ve 360 derece alt taban diğer öne çıkan özellikleridir.

10-) Smeg Pastel Mavi

Smeg Pastel Mavi kettle
Özel tasarım, rahat kullanım ve kaliteli malzeme; Smeg su ısıtıcısı.

Listemizin son sırasında Retro görüntüsü ve tasarımı ile oldukça şık bir ürün var; Smeg su ısıtıcısı. Özel olarak tasarlanan ağız yapısı sayesinde rahat kullanım sınan cihaz, 360 derece dönen gövdeye sahiptir. Otomatik kapanma, çelik rahat çıkan filtre, 1.7 litre kullanım kapasitesi ve 2400 Watt güç su ısıtıcısının ana özellikleri arasında yer alır.

Su ısıtıcısı ve diğer tüm elektronik ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti‘nde bulabilirsiniz. Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir