Trend

Yetişkinler için LEGO Dünyasına Giriş Rehberi (Nereden Başlanır?)

Günümüzde yetişkinler için tasarlanan en popüler oyuncaklardan biri legolardır. LEGO markası tarafından üretilen, yetişkinlerin dünyasına hitap eden bu ürünler, oldukça çeşitlidir. Çiçek buketlerinden arabalara, opera binasından film karakterlerine kadar pek çok farklı LEGO ürünü, yetişkinleri heyecanlandırır. Siz de heyecan verici LEGO dünyasını keşfetmek isterseniz LEGO dünyasına giriş rehberi yazımız tam size göre!

LEGO ile ilk kez karşılaşanlar ilk bakışta bunun bir çocuk oyuncağı olduğunu söyleyebilir. Ama içine biraz girdikçe, aslında legonun sadece çocuklar için olmadığını anlayabilirsiniz. Aksine büyüklerin de heyecanlı ve verimli saatler geçirmesi için legolar son derece yararlı oyuncaklardır. Ayrıca legoları bitirdiğinizde onu evde sergileyebilirsiniz! LEGO’ya başlarken önce çok fazla parçalı, ince ayrıntılı legolar yerine biraz daha basit ve kolay yapabileceğiniz parçaları seçebilirsiniz. Böylece lego yapmak sizin için bir görev gibi olmaz, eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Yetişkin Lego Önerileri

1-) Lego Creator Expert Çiçek Buketi

Lego creator expert, büyüklerin çok seveceği oyuncaklardan oluşuyor. 3000-6000 parça bulunan setleri arasında kendi zevkinize uygun oyuncaklar bulabilirsiniz. Çiçekler, Marvel ürünler, DC tasarımları, Vespa motorlar… Tüm bunlar ve daha fazlası creator ailesinde yetişkinleri bekliyor. LEGO Expert Çiçek Buketi de yetişkinlerin hayallerini süsleyen legolardan biri. Kutu, 756 parçadan oluşuyor. Finalde karşınızda güller, aslanağzı, gelincik, papatyalar, çıkıyor. Solmayan, bakım istemeyen, varlığıyla hep mutlu eden bu çiçek buketini kendiniz ya da sevdikleriniz için tercih edebilirsiniz. Stres atmanızı sağlayan, sizi rahatlatacak, bu harika deneyimi yaşayabilirsiniz. Şık bir vazoya çok yakışacağına eminiz! Ayrıca Botanik Koleksiyonunun diğer parçalarına da göz atabilirsiniz!

Evde Eğlenceli Vakit Geçirmenizi Sağlayacak Hobiler ve Hobi Ürünleri

2-) Lego Technic Porsche 911 RSR

LEGO dünyasına giriş rehberi
Yetişkinler için Hobi Dünyası, LEGO Technic 42096 Porsche 911 RSR

LEGO Technic, hem çocuklar hem yetişkinler için oluşturulan bazı setleri içeriyor. Bu sete kullanılan parçaların en önemli özellikleri arasında hareketli olmaları var. Yani çalışan pistonlu motor, direksiyon sistemi ve çalışan vinç kolu gibi mekanizmalar bu setlerde sizi bekliyor! Sıradaki LEGO araba tutkunları için! Her yaşta araba severler için çok çeşitli legolar bulunuyor. Hem klasik parçalar hem enfes filmlerden aklımızda kalan arabalar günümüzde LEGO ile ölümsüzleşiyor. Mesela Back to the Future filminde, filmin her şeyi olan o araba; harika tasarımıyla herkesi kendine hayran bırakan Porsche 911; Bugatti, Ferrari, Mercedes, Mustang ve çok daha fazlası!

Tüm bu oyuncaklar sayesinde eşsiz bir koleksiyon oluşturabilirsiniz. Porsche 911 LEGO, ‘Kuğu boynu’ ayaklı arka kanat, geniş arka difüzör ve özel yan aynalar gibi, aerodinamik verimliliği maksimuma çıkarmak üzere tasarlanmış dış detaylarıyla da sevenlerini büyülüyor. Ayrıca görünür, çalışan bir diferansiyele sahip. Üstüne bir de bağımsız süspansiyonları ve arka aksın önünde hareketli pistonları olan altı silindirli bir boxer tip motoru var! Siz de son derece gerçekçi bu LEGO ile hem sevdiklerinizi hem kendinizi mutlu edebilirsiniz!

Amigurumi Tekniği (Oyuncak Yapma Sanatı) ile Yapabileceğiniz Farklı Ürünler (DIY)

3-) Lego Ideas Central Perk

LEGO Ideas ürünleri, LEGO hayranlarının verdiği oylara göre ortaya çıkan ürünlerden oluşuyor. Filmlerden, dizilerden, çizgi filmlerden ilham alan LEGO tasarımları, yetişkinler ile buluşuyor! Peki, Friends hayranları burada mı? En çok sevilen LEGO Ideas modellerinden biri, Central Perk! Dizinin 25. yılına özel olarak tasarlanan bu lego, dizide en çok gördüğümüz yerlerden biri olan kafenin tasarımı. Ross, Rachel, Chandler, Monica, Joey ve Phoebe ile takılırken diziyi izlediğiniz ilk günlerdeki gibi hissedebilirsiniz! Bu set, pek çok nostaljik öge ile dolu diyebiliriz. Garsonluk yapan Rachel, pizza dilimi ile Joey, kahvesi ve muffini ile Monica, kasada Gunter… Siz de bu set ile hayatınıza mutluluk katabilirsiniz! Ayrıca Ideas Yerküre gibi farklı modelleri de inceleyebilirsiniz!

Yeni Hobilere Başlamanızı Sağlayacak Kırtasiye Ürünleri

4-) Lego Art Dünya Haritası

Farklı bir yapım deneyimi sunan LEGO Art, en ikonik tasarımları oluşturuyor. Sanatçılar, gruplar, karakterler ve haritalar gibi tasarımlardan oluşa bu grupta daha büyük yapılar inşa etmeniz mümkün. LEGO Art Dünya Haritası, bugüne kadar üretilen en büyük LEGO seti! Üstelik bu setteki parçaları kullanarak 3 farklı harita oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca yaratıcılığınızı sergilemek isterseniz okyanusların yerini değiştirebilirsiniz! Bu set size, dünya haritasının 3 benzersiz kombinasyonundan birini yapma şansı veriyor. Büyüleyici LEGO Art Dünya Haritası ile siz de tamamen kişisel haritanızı oluşturabilirsiniz. Sanat, tasarım, mimari ve pop kültürle ilgilenen yetişkinler için üretilmiş ilham LEGO yapım setini kendiniz ya da sevdikleriniz için tercih edebilirsiniz!

Bu LEGO modelleri haricinde Harry Potter Koleksiyonu, Süper Kahramanlar Koleksiyonu, Mimari Koleksiyon, Star Wars Koleksiyonu gibi farklı ürünleri de ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde inceleyebilirsiniz. Birbirinden eğlenceli LEGO modelleri, oyuncaklar, hobi ürünleri ve çok daha fazlası sizi bekliyor!

Eco Print Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Yapılır?

LEGO markasının yetişkinler için pek çok farklı teması vardır. Çiçeklerden arabalara, tablolardan figürlere kadar pek çok farklı modelde LEGO ürününü ÇiçekSepeti‘nin geniş ürün yelpazesinde keşfedebilirsiniz!

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir