Hediye Önerileri

1 NİSAN ŞAKA GÜNÜ TARİHÇESİ VE ŞAKA ÖNERİLERİ

1 Nisan Şaka Günü, tüm dünyada çeşitli şakalar ve muziplikler yapılarak eğlenilen bir gün olarak bilinir.

Peki nereden çıkmıştır bu 1 Nisan?

Neden insanlar 1 Nisan’da şaka yaparak birbirlerini korkutmaya, şaşırtmaya çalışır?

İşte tüm bu sorularımızın cevabını ve birbirinden eğlenceli 1 Nisan şakalarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

image

Bu konu hakkında çeşitli efsaneler vardır. İlki Fransa’dan geliyor. 1564 yılında dönemin Fransa Kralı IX. Charles, eskiden yılbaşı olarak bilinen Nisan’ı, Ocak ayına çekmiştir. Ve yine o dönemde, değişen yılbaşına ayak uydurmayan ve hala Nisan’ı yılbaşı olarak kutlayanlarla alay etmek için çeşitli şakaların yapılması, 1 Nisan’ı ortaya çıkardı. Gerçek olmayan haberler üretildi. Birçok kişi olmayan partilere davet edildi. Zamanla Nisan’ın eskiden yılbaşı olması unutulsa da şakalar yapılmaya devam edildi.

1 Nisan ile ilgili bir diğer efsane de Pegan kültüründen gelmekte olan Fous Bayramı’dır. Aynı tarihteki bayram Antik Roma’da Hillary, Hindistan’da ise Holi adıyla çeşit çeşit ilginç hediyeler ile kutlanmaktaydı.

Peki siz 1 Nisan’da sevdiklerinize nasıl şakalar yapıyorsunuz?

Size bu günle alakalı birkaç öneri verelim.

Şaka Çiçeği

Sevgiliye çiçek göndermek oldukça şık bir harekettir. Ama 1 Nisan’da ona hediye edebileceğiniz çiçek, daha önce aldığınız çiçekler düşünüldüğünde biraz daha farklı olacak. Nazik bir şekilde ona uzatacağınız çiçek, O tam alacakken kırılıp yana düşecek. Normal zamanlarda pek çiçek almıyorsanız bu hediye size pahalıya patlayıp, kafanızda da kırılabilir. Almadan önce iki kere düşünmek gerekir. :)

Eğlenceli Maskeler

1 Nisan’da takacağınız eğlenceli maskelerle sevdiklerinizi şaşırtabilir, bir o kadar da korkutabilirsiniz. V For Vandetta ve Testere maskesi, eğlenceli hediye alternatiflerinden sadece ikisi.

image (1)

Muzip Hediyeler

En çok rağbet gören hediyeler ise her zaman muzip hediyeler olur. Kafanıza saplanmış gibi görünen ok şeklinde başlık, en çok kullanılanlardan. Sizi bu şekilde görenlerin yüzünde oluşacak korkuyu görmek fazlasıyla gülmenizi sağlayacak.

image (2)

Muzip hediyelerden bir diğeri de şaka buzu. İçeceğin üstünde yüzen buzun içindeki donmuş şaka böceği, arkadaşınıza olmasa da size eğlenceli anlar yaşatacak.

image (3)

Yıl boyunca sık sık unuttuğumuz gülümsemeyi bir gün de olsa bize hatırlatması açısından önemli bir gündür 1 Nisan. Siz de yılda bir gün tüm dertlerinizi unutun ve bu eğlenceli güne ayak uydurun!

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir