TeknolojiTeknolojik Ürünler

Ev Tipi IPL ve Lazer Epilasyon Cihazları Hakkında Her Şey

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu vardır; ağda, tüy dökücü kremler, jilet, epilasyon cihazları… Ancak gelişen teknolojinin de etkisiyle daha acısız ve daha etkili bir yöntem olan lazer veya IPL (Yoğun Darbeli Işık) epilasyon yöntemi daha çok tercih ediliyor. Artık evde rahatlıkla yapılabilen bu epilasyon yöntemi, daha az uygulamaya ihtiyaç duyarak daha hızlı şekilde sonuç almanızı sağlar. Şimdi gelin ev tipi IPL ve lazer epilasyon cihazları hakkında bilmeniz gereken her şeye daha yakından bakalım.

Teknolojinin gelişmesi her alanda olduğu gibi kişisel temizlik ve bakım alanında da birçok şeyin değişmesini sağladı. Önceden ağda ve jiletle acılı bir sürece neden olan tüy ve kıl temizliği, lazer ve IPL epilatörler sayesinde daha acısız. Üstelik zamanla tüy köklerini zayıflatan ve çıkmasını engelleyen bu cihazlar, evlerde de rahatlıkla kullanılabilir.

IPL ve Lazer Epilasyon Cihazı Nedir?

IPL ve Lazer Epilasyon cihazı nedir.
Işık kaynağı ile istenmeyen tüyleri yok eden iki tür arasında bazı farklar bulunur.
Görsel kaynak: Pinterest

Öncelikle Intense Pulse Light (IPL), yeni nesil lazer epilasyon aletlerinin bir çoğunda bulunan bir tekniktir. IPL, geniş bantlı ve darbeli bir ışık kaynağıdır. Lazer ise tek renkli ve tutarlıdır. İki yöntem de kıl folikülündeki melanini hedef alır ve her ikisi ile de kalıcı sonuçlar verir. Kalıcı olarak tüylerden arınmanın en etkili yöntemini sunan lazer epilasyon, cildin altındaki tüy köklerinin yok edilmesini sağlar. IPL teknolojisinin özelliği ise eskilere oranla daha az yan etkiye sahip olması ve daha az uygulama ile daha hızlı sonuç vermesidir.

Peki, lazer epilasyon ile tüylerden kurtulmak için güzellik merkezine gitmek şart mı? Cevap, artık değil! Çünkü evde IPL ve lazer epilatörler ile uygulama yapmak artık çok daha kolay. Ayrıca bütçe bakımından da daha hesaplı olacaktır. Fakat istediğinizi sonucu alabilmek için düzenli bir şekilde cihazları kullanmanız gerekir. Kullanımı oldukça kolay olan lazer epilasyon aletlerini, ev konforunda ve hijyeninde gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

IPL ve Lazer Epilasyon Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • IPL ve lazer epilatörler atım sayısına göre çalışır. Atım sayısı, cihazın ampullerinin gönderebildiği ışın sayısını ifade eder. Bu nedenle cihaz almadan önce temizlik yapmak istediğiniz bölgenin genişliği ve kullanım sürenizi hesaba katarak atım sayısı yeterli modelleri tercih etmelisiniz.
  • Epilatör modellerini vücudun farklı bölgelerinde kullanacağınız için uygun başlık seçenekleri olması önemli bir konudur. Yüz, koltuk altı, genital bölge, bacak ve eklemlere uygun başlık seçenekleri olan modeller epilasyon sırasında işinizi kolaylaştıracaktır.
  • Profesyonel sonuç almak için cilt rengi seçimi sunan cihazları tercih etmeniz daha etkili sonuç almanızı sağlar.
  • Son olarak ise lazer ampülün yedek fiyatı, aksesuar parçaları ve markanın servis ağına göre seçim yapabilirsiniz. Bilindik markaların ürünlerini tercih etmeniz geniş servis ağı sayesinde sorunlarınızın hızla çözümünü sağlar.

Evde Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

IPL ve lazer epilatörler ile 6-8 seanslık uygulama sonucunda tüylerin büyük çoğunluğundan kurtulabilirsiniz. Bunun için düzenli kullanıma özen göstermeniz gerekir.

  • İlk olarak lazer epilasyon uygulanacak bölgeyi jiletle tıraş edin. Böylece kıl köklerinin daha güçlü olmasına yardımcı olursunuz.
  • Lazer epilasyon cihazının kullanım kılavuzunu iyice inceleyin. Doğru güç seviyesini, doğru şekilde ayarlayın.
  • Farklı ışın dalga boyutuna sahip olan cihaz ile kıl köklerinin tahrip edileceği bölgeyi tarayın. Atılan her lazer atışı ile ciltte belli bir alanı taramış olacaksınız.
  • Bedeninizde uygulama yapacağınız alana uygun başlığı seçtiğinize emin olun ve uygulamaya başlayın. Kısa sürede doğru bölgelere atış yaparak işlemi bitirebilirsiniz.

IPL ve Lazer Epilasyon Cihazları

Yukarıda dikkat edilmesi gerekenleri ve uygulama adımlarını anlattık. Sıra geldi en iyi IPL ve lazer epilatör markaların ürün önerilerine…

1-) Braun Silk-Expert Pro5 PL5014 IPL

Braun IPL ve Lazer Epilasyon cihazı
Güvenli, etkili, kalıcı ve gözle görünüz sonuç için; Braun Silk-expert Pro 5.

Yalnızca 4 haftada tüyleri kalıcı şekilde azaltan Braun Silk-expert Pro 5, ideal dengeyi sağlamak için ten renginize otomatik uyum sağlar. 22 yıllık bakıma eşdeğer 400000 flaş atımına sahiptir. Ayrıca 10 yoğunluk düzeyi sayesinde cilt tonunuza en uygun ışık yoğunluğunu sunar.

2-) Philips BRI921-00 Lumea Advanced

Philips IPL ve Lazer Epilasyon cihazı
Lumea Advanced cihazın yanında kalem tüy düzelticisi bulunmaktadır.

3 uygulamadan sonra tüylerde en az %85’e kadar azalma sunan Philips Lumea Advanced, tüylerin tekrar uzamasına engel olur. Düzenli olarak uygulama yapıldığında hassas ışık atışları cildinizin pürüzsüz olmasını sağlar. Tüm tüy tipleri için uygun olan cihaz, çok beyazdan koyu kahverengiye kadar cilt tonlarında etkilidir.

3-) Pool Care HZ-2101 IPL Lazer

Pool Care  IPL ve Lazer Epilasyon cihazı
Pool Care HZ-2101 IPL Lazer, 900.000 atışa sahiptir.

Özel teknolojisi sayesinde doğrudan tüy kökünü hedef alan Pool Care HZ-2101 IPL, sadece 3 uygulama sonunda sonuç vermeye başlar. Vücudun her gölgesinde nazik ve kullanımı kolay olan cihaz, yüz ve bikini bölgesi dahil belirli alanları hedef almanıza izin veren hassas uygulama başlıklarına sahiptir. Cilt tonunuzu korur ve 5 kademeli darbeli flaş ile en doğru atışı yapar.

4-) Qmele IPL Lazer Epilasyon

Qmele IPL ve Lazer Epilasyon cihazı
Qmele IPL cihazı, iki farklı çalışma modu ve 500000 flaş atışı sunar.

Profesyonel dermatologların ve güzellik salonlarının kullandığı teknolojiyi kullanan Qmele IPL Laser, en iyi sonuçlar için tasarlanmıştır. Yüz ve vücuttaki tüy büyümesini etkili bir şekilde azaltmak için etkili ışın yayar. Bu sayede çeşitli aşamalardaki kıl folikülü zayıflar. İlk 4 hafta sonunda gözle görünür etkiyi hissedebilirsiniz.

5-) Baivon IPL 

Baivon IPL cihazı
Baivon IPL, vücudunuzun her bölgesi için etkili çözüm sunar.

Tam olarak 999900 flaş atışa sahip olan Baivon IPL, yedek kartuş ihtiyacını ortadan kaldırır. Etkili ışınlar sayesinde kıl folikülü melaninin uyku dönemine girmesini sağlar. Sonuç olarak 8-12 hafta pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. Kullanım modu olarak manuel ve otomatik seçenekleri sunan cihaz, 5 farklı enerji seviyesine sahiptir. Ayrıca buz kompres fonksiyonu sayesinde yanma hissini en aza indirir.

6-) RavisingRidge 

RavisingRidge epilatör
Pürüzsüz bir cilt için RavisingRidge laser size yeter.

Oldukça etkili olan RavisingRidge laser, 8 hafta sonunda tüylerde kalıcı azalma etkisi gösterir. Bu sayede pürüzsüz cildin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Farklı 2 flaş modu sunan cihaz, 999900 atış sayesinde tüm seanslara yetecek kapasiteye sahiptir. Ayrıca 5 farklı enerji seviyesi ile ihtiyacınıza en uygun epilasyonu sunar.

7-) BoSidin

BoSidin epilatör
500000 flaş atış, vücudun her bölgesine uygun başlıklar ve kusursuz performans; BoSidin Painless.

Optimal Pulse Technology (OPT) sayesinde gereksiz ışığın %99’unu filtreleyen BoSidin Painless, oldukça güçlüdür. Her tüy köküne uzmanlar tarafından tavsiye edilen yoğunluğu verir ve kökten çözüm sunar. Kökte ısı oluşturmak için hızlı ışık darbeleri kullanan sürekli darbe teknolojisi tam olarak istediğiniz sonucu almanıza yardımcı olur.

En iyi markaların ev tipi IPL ve lazer epilasyon cihazları ÇiçekSepeti‘nde sizi bekliyor. Hemen ziyaret edin, indirimli fiyatların keyfini doyasıya çıkarın!

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir