Kadınlar Gününde Hangi Çiçek Alınır?


-2
-2 points

Kadınların hayatımızdaki ve toplumdaki yerini bir kez daha andığımız, onlara teşekkür etmek için fırsat yakaladığımız bir gündür Dünya Kadınlar Günü. Siz de Kadınlar Günü’nde hayatınızdaki güçlü kadınlara teşekkür etmek istiyorsanız, onlar için hangi çiçek ne alam ifade eder, seçebileceğiniz çiçekler neler olmalıdır sizin için derledik!

Kadınlar Günü’nün aslında çok hüzünlü bir hikayesi bulunuyor. Eşit çalışma hakları için mücadele ederek bir yola çıkıp sonunda sosyal, ekonomik ve siyasi hakların tamamı için mücadele eden bir grup işçi kadının mücadelesini ve bu mücadele sonunda hayatlarından oluşunu konu alan bu anlamlı gün, bu cesur kadınları anmak için ortaya çıkmıştır. Kadınlar Günü’nün ortaya çıkış hikayesini daha detaylı öğrenmek için 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Tarihçesi yazımıza göz atabilirsiniz.

Güçlü Kadınlar
Güçlü Kadınlar, Görsel Kaynak: Shutterstock

Bu özel gün emeğin kıymetini bilen tüm kadınlara adanmıştır. Çalışan, emek veren, üreten kadınlara; kendinden vazgeçerek emek emek evladını büyüten annelere; yaşı, mesleği önemsenmeksizin mücadele eden bütün kadınlara adanmıştır. Siz de bu anlamlı günde sevdiklerinizi mutlu edebilir, onlara çiçek gönderebilirsiniz.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, hayatınızda olduğu için teşekkür etmek istediğiniz ve onlara güvendiğinizi, arkalarında olduğunuzu ifade etmek istediğiniz kadınlara gönderebileceğiniz çiçekleri sizler için derledik. Bu çiçeklerden dilediğinizi seçerek hayatınızdaki kadınlara mutluluk dolu sürprizler yapabilirsiniz.

Asil ve saygı dolu bir çiçek: Lilyum

Lilyum o kadar asil ve saf bir çiçektir ki kadınların en sevdiği çiçekler arasında olmasına şaşmamak gerekir. Lilyum’un beyaz, dayanıklı çiçekleri aynı zamanda mis kokuludur. Aynı kendi ayakları üzerinde son gücüne kadar dayanarak duran ve hayatla mücadele eden bir kadın gibi, gösterişe merakı olmayan ama güzelliği ve gücü ile kendine herkesi hayran bırakan…

Hayattaki duruşuna hayran olduğunuz tüm kadınlar için uygun bir çiçektir lilyum. Bazen yanında farklı çiçeklerle bazen de tek başına eşsiz bir uyum içerisindedir. Gönderdiğiniz kişiye olan sevgi ve saygınızı içtenlikle iletebilir.

Her daim güçlü çiçek: Orkide

Eğer sevdiklerinize göndereceğiniz çiçekler kısa süre sonra solmasın ve uzun seneler boyunca onlara eşlik etsin istiyorsanız, bu arzunuzu yerine getirmek için onlara saksılı çiçekler gönderebilirsiniz. Özel günlerin en popüler saksı çiçeği de orkidelerdir. Çok uzun yıllardır tutkulu ve asil kadınların çiçeği olan orkideler hem uzun ömürlü oluşları hem de gösterişli görünümleri ile kadınlara gönderilirken en sık tercih edilen çiçeklerden olmuşlardır.

Pembesiyle beyazıyla her zaman asil bir görünüme sahip olabilmiş olan bu çiçekler, çiçek göndermeyi düşündüğünüz tüm kişiler için uygundur çünkü orkide sevgili için de ideal bir çiçektir, iş arkadaşı için de. Kız kardeşinizin de Kadınlar Günü’nü kutlamak için gönderilebilir, annenizin de. Orkide bakımının nasıl yapılacağını öğrenmek isterseniz Orkide Bakımı Nasıl Yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Gücünü doğallığından alan çiçek: Papatya

Güçlü olmak illa büyük bir bedene ya da herkesin dönüp de baktığı bir güzelliğe sahip olmak demek değildir. Güçlü olmak demek herkes, her şey bitti sandığı anda bile yeniden ayağa kalkarak tüm hünerini sergileyebilmektir. Aynı dalından koptuktan sonra herkesin ölmesini beklediği papatyanın, koptuktan sonra koku vermeye başlaması gibi.

Papatya bir güç örneğidir. Kimi kişiler güllere ulaşmak için papatyaları ayakları ile ezer geçer, ama o pes etmez. Bu yüzden de güçlü kadınlara çok yakışır papatya. Saçlarında, kulaklarının arkasında ya da bir vazoda gözlerinin önünde.

Özel mesajlı çiçek tasarımları

Özel olduğunu bilmek isteyen kadınlar hediyelerinin de özel olmasını ister. Herkeste olmayan ve orijinal hediyeler onları daha çok memnun eder. Bu aslında yalnızca kadınlar için geçerli değildir. Herkes özel olduğunu görmek ister sevdikleri kişilerin gözlerinde. Hal böyle olunca tüm özel günler için hazırlanan spesifik tasarımlar da ortaya çıkıyor.

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan butik çiçek tasarımcıları Dünya Emekçi Kadınlar Günü için birbirinden güzel ve anlamlı tasarımlar hazırladılar. Son yılların en sevilen çiçek sunum şekillerinden olan minyatür bahçelerin bazıları da bu formlarda hazırlanarak ilgilileri için beklemeye başladı.

Cesaretin çiçeği: Karanfil

Kırmızısı, pembesi, beyazı ve sarısıyla karanfil içtenliği, sevgiyi ve cesareti anlatan bir çiçektir. Bu sebeple de aynı kadınlar gibidir aslında. Sevgisi yüreğinden taşan, bin bir emek ile hayata dört elle sarılan cesur bir kadına benzer. Bu yüzden de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için en uygun çiçeklerden biridir. Aslında birçok renkte yetişebilen karanfilin en çok kırmızı ve beyaz renkleri aranjmanlarda yer alır. Bu iki renk de 8 Mart için uygun olan çiçeklerdir.

Aynı zamanda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel olarak hazırlanan çiçek aranjmanları bu özel ve anlamlı gün için tercih edebileceğiniz çiçek tasarımlarındandır. Bu aranjmanlar farklı formlarda tasarlanmakta ve çeşitli çiçekler ile hazırlanabilmektedir. Üzerinde Dünya Kadınlar Günü kutlama mesajları veya kişiye özel fotoğraf ve isimlerin yer aldığı bu tasarımlar tüm özel günlerde olduğu gibi Kadınlar Günü’nde de oldukça popülerdir.

Kadınların modası geçmeyen favorisi: Kırmızı Güller

Kırmızı güller her zaman klasiktir. Hiçbir zaman klişe olmamış, aksine her zaman güzelliği ile kendinden bahsettirmiş bir çiçektir. Tutku ile yaptığı her işte başarıya koşan kadınlar için tercih edilebilecek çiçeklerdir kırmızı güller. Bununla birlikte rengarenk güller ile oluşturulmuş farklı tarzlardaki aranjmanlar da sevdiğiniz kadınların Kadınlar Günü’nü kutlamanız için elverişlidir. Çiçeğiniz ile birlikte bir de ona olan güveninizi belirten bir mesaj yazmayı da unutmadan, hayatınızdaki önemli kadınların hepsine kırmızı güller gönderebilirsiniz.

Rengarenk Ruhlu Kadınlara

Sevdiklerinize 8 Mart için çiçek gönderirken onun en sevdiği çiçekleri de tercih edebilirsiniz. Dilerseniz de rengarenk ve farklı çiçeklerden oluşturulan aranjmanları seçebilirsiniz. İçerisinde çiçek göndereceğiniz kişinin favorilerinin olduğu çiçek buketleri ya da vazolu aranjmanlar yılın tüm özel günleri için tercih edilebileceği gibi Kadınlar Günü’nde de tercih edilebilir. Fanus vazolarda, düz vazolarda ya da tasarım vazolarda hazırlanan yüzlerce çiçek aranjmanına Çiçek Sepeti‘nden ulaşabilirsiniz.

Dünya Emekçi Kadınlar Günü adı ile anılan 8 Mart, hayatımıza dahil olan, bizlerde iz bırakan ve teşekkür etmek istediğimiz tüm kadınlara sevgimizi sunmak için fırsat yaratan bir gündür. Çiçekler hayatımızın tüm önemli anlarında bizlere eşlik ederler. Tebrik, teşekkür ve sevgi iletmede de üzerilerine yoktur. Siz de her yıl 8 Mart tarihinde kutlanan bu özel günde sevdiğiniz kadınlara hayatlarınızdaki izleri için teşekkür edebilir, onlara olan sevgi ve saygınızı dile getiren notlar yazabilir ve mis kokulu bir buket çiçek ile bu hislerinizi iletebilirsiniz.

Çiçek Sepeti’nin Kadınlar Günü’ne özel olarak hazırladığı tüm çiçek aranjmanlarına buradan ulaşabilirsiniz: Kadınlar Günü Çiçekleri Dünyadaki tüm kadınlara daha eşit, daha mutlu ve huzurlu hissettiği bir Kadınlar Günü geçirmelerini diliyoruz.

Kadınlar Günü Hediyeleri
Kadınlar Günü Hediyeleri

İlginizi çekebilecek bazı yazılar:


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir