Kültür & Sanat

Kadınların Katlanamadığı 10 Davranış

Kadınlar çoğu zaman sabır küpü gibidirler. Fakat her sabrın sonu selamet değildir ve patlama noktası geldiğinde “Pelinsu” olarak gördüğünüz bir kadının “Kadırgalı Aysel” olması kaçınılmazdır.

Yıllardır yapılan araştırmalar ve gözlemler sonucunda kadınların -özellikle erkeklerin sergilediği- hangi hareketlere tahammül edemediğini sizler için derledik.

1- Bencillik

Kadın, varlığı boyunca fedakarlığı ile nam salmış bir canlıdır ve asla bencilliğe dayanamaz. (Bazı bencil kadınlar da buna dahil, sonuçta bencil olma hakkı sadece onda olmalı :) )

Aynı anda birden çok şeyi ve kişiyi planlamaya çalışan bir kadına siz siz olun bencil bir hareket göstermeyin.

bencillik

2- Dağınıklık

Bir kadının en katlanamadığı şeylerden biri de özellikle yaşam alanlarının dağıtılmasıdır. Evi, odası kalesi gibidir bir kadın için ve kimse düzenini bozsun istemez. 

dağınık-adam

3- Anlaşılmamak

Temel sorunlardan biri de anlaşılmaktır bir kadın için. Kendisini ifade etmek, anlatabilmek ve en önemlisi karşısındaki tarafından dinlenilmek ve anlaşılmak ister. 

anlamayan erkek

4- Tutulmayan Sözler

Bir kadın asla unutmaz. Unutmuş gibi davranır belki ama hayır, üzgünüz, unutmaz. Siz siz olun bir kadına tutamayacağınız bir söz vermeyin. Çünkü bu hayatınızın sonuna kadar sizinle gelecektir.

sinirlenen-kadın

5- Ukalalık

Ukalalık hemen hemen kimsenin katlanabildiği bir durum değil. Ancak kadınlarda bunun katlanılma süresi çok daha kısadır. Kadınlar, bilmiş bilmiş konuşan bir erkek karşısında çoğu zaman cevap bile vermeye yeltenmezler çünkü her geçen saniye biraz daha sinirlenmemek elde değildir. Özellikle dozu yüksek özgüvenleri, tüm kadınlar bana hayran ve istesem hepsi benimle olurlar havaları kadınları iğreti eden temel davranışlardandır.

ala-geyik-gif

6- Küçümsenmek  / ayrım

Araba kullanışları, bir işteki başarıları ya da iş dünyasındaki ilerlemeleri… Seçenekler sonsuza kadar uzayabilir. Kadınlar kendilerinin erkeklere oranla daha yeteneksiz ve başarısız olarak lanse edilmesinden hiç hoşlanmazlar.

“Kadın dediğin şöyle olur, erkek gibi kadın, kız başına ne işin var.” gibi cümleler ve türevleri bir kadını üzebileceği gibi aynı zamanda sinirlerini derinden hoplatmaya yeterlidir.

sıkılan-kadın-gif

7- Bekletilmek

Gerek hemcinsleri gerekse de karşı cins tarafından bekletilmek kadınların hiç hoşlanmadığı bir durumdur.

beklemek-gif

8- Fazla Kıskanılmak / Hiç kıskanılmamak

Kadınlar ilgiden hoşlanırlar bu doğru ama her yaptıklarına da karışılmasından hoşlanmazlar. Her şey dozunda olmalıdır. Kıyafetlere, arkadaşlara ve ondan önceki hayatlarındaki yaşantılarına karışılmasından hoşlanmazlar.

Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi kıskançlığın da zarardır ve kadınlar bu duruma giderek daha da çok sinirlenir, çekemez hale gelir ve çok kıskanç erkeklerden kaçarlar.

sinirlenen kadın

9- Kararlarını / fikirlerini önemsememek

Kadınlar bir bireydir, her insan gibi kendilerine ait fikirleri ve kararları vardır. Buna saygı duyulmaması karşısında sinirlenmekten öte tehlikeli birer canlıya dönüşebilirler.

sinirli kadın- gif

10- Kabalık

“Kadınlar sert erkeklerden hoşlanır.” cümlesini kim söylemişse şunu bilmesi gerekiyor ki bu her kadın için geçerli değildir. Hatta birçok kadın sert erkeklerden hiç hoşlanmaz. Ancak çok ince bir noktayı belirtmekte fayda var, hiçbir kadın kabalıktan hoşlanmaz. Gerek başkasına gerekse de ona yapmış olduğunuz kaba davranışlara ses çıkarmasa da içten içe sinirleniyor ve kendini tutuyordur. Hatırlatmakta fayda var.

kadın-gif

Hayatınızdaki kadını mutlu etmek istiyorsanız, bu gibi özellikleri törpülemenizi öneririz. Ek olarak onu özel günlerde ya da sebepsizce mutlu edecek en güzel hediye seçeneklerini ise Çiçeksepeti‘nde bulabileceğinizin altını çizelim.

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir