Kozmetik ÜrünlerModa & GüzellikTrend

Tüm Detaylarıyla: Kaş Sabitleyici Nedir, Nasıl Kullanılır ve Ne İşe Yarar?

Son yılların en önemli makyaj trendlerinden biri de kaşlar üzerinden ilerliyor diyebiliriz. Doğal kaşlar, çok ince ve alınmış kaşların önüne geçmiş durumda. Daha belirgin, daha dolgun; ama taranmış ve şekli düzelmiş görünümde kaşlar oldukça popüler. Bu şekilde kaşlara sahip olmak için kullanabileceğiniz ürünlerin başında ise kaş sabitleyici çeşitleri var! Kaş sabitleyici nedir, nasıl kullanılır gibi soruların cevabını blog yazımızda bulabilirsiniz!

Makyaj yaparken atlamamanız gereken, önemli noktalardan biri de kaşlardır. Kaşlar, çok fazla oynanan alanlardan da biridir. Sık sık aldırmak, inceltmek, kalınlaştırmak, kavislendirmek mümkündür. Ama kaşların sabit şekilde görünmesi için kullanabileceğiniz en iyi ürün, kaş sabitleyicisidir. Kaş sabitleyicileri kullanarak kaşlarınızda istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz.

Kaş Sabitleyici Nedir?

Kaş sabitleyici
Renklendirici Kaş Jelleri ile Kaşlarınızı Daha Dolgun Gösterebilirsiniz L’Oréal Paris Brow Artist Plump & Set 

Öncelikle bu ürün ile ilk kez karşılanlar için kaş sabitleyici nedir, kısaca ondan bahsedelim. Kaş sabitleyici; kaşlarınızı renklendirmenizi, şekillendirmenizi, kaşınızın formunu korumanızı sağlayan kozmetik ürünlerden biridir. Renkli ya da şeffaf kaş sabitleyici seçenekleri vardır. Saç jölesi ya da saç spreyi ile saçlarınızı nasıl sabitleyebiliyorsanız kaş jeli ya da sabitleyicisi ile de kaşlarınızı sabitleyebilirsiniz. İsterseniz ince kaşlara sahip olun isterseniz daha kalın ve doğal; her şekilde kaş sabitleyicileri kullanabilirsiniz.

Kaş sabitleyicilerin farklı formları, farklı içerikleri olması mümkündür. Kimi kaş sabitleyiciler hem kaşlarınızı besler hem de kaşlarınızı sabitlemenizi sağlar. Kimi sabitleyiciler ise kaşlarınızın rengini koyulaştırmanıza yardımcıdır. Ama hepsi, kaşlarınızda canlı bir görünüm oluşturmanızda ve kaşlarınızı sabit tutmanızda etkilidir.

Kaş Sabitleyici Nasıl Kullanılır?

Lisa Kaş Sabitleyici & Kaş Şekillendirici Wax 50ml(keratin, Badem, Argan Yağı)
Kaşlarınızın Şeklinin Sabit Olması için Kaş Sabitleyici/Şekillendirici

Doğal bir görünüm için kaş sabitleyicisini doğru şekilde uygulamanız önemlidir. Eğer kaşlarınızda seyreklik varsa kaşlarınızdaki boşlukları dolduracak renkte sabitleyicileri seçebilirsiniz. Bu sayede hem kaşlarınızı sabitlemiş olursunuz hem de kaşlarınızın daha dolgun görünmesini sağlamış olursunuz.

Kaş jelini uygulamak aslında oldukça kolaydır ama birkaç noktaya dikkat edebilirsiniz:

  • Eğer kullandığınız sabitleyici maskara şeklindeyse kullanımı oldukça kolaydır. Klasik bir rimele benzeyen yapısıyla maskarayı kullanabilirsiniz. Kaş jelinin fırçalı kısmını rimel haznesinden çıkardıktan sonra jeli kaşlarınıza sürebilirsiniz. Bu esnada kaşlarınızı hafif yukarı doğru tarayabilirsiniz. Bu da daha doğal bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.
  • Kendi kaş renginizde kaş sabitleyicileri seçtiyseniz kaşlarınızı rengini de değiştirebilirsiniz. İstediğiniz etki için kaş sabitleyicisini birkaç kere üst üste sürebilirsiniz.
  • Kaş sabitleyiciniz kendinden maskaları değilse kaş fırçası ile jeli kaşınıza uygulayabilirsiniz. Bunun için de bir miktar jeli kaş fırçası ile alıp ihtiyaç duyduğunuz kadar jeli kaşlarınıza sürebilirsiniz.
  • Kaş jeliniz uygularken; kaşın başlangıcından ortasına kadarki kısmı yukarı doğru, kaşın ortasından kuyruğuna kadarki kısmı 45 derecelik açıyla dışa doğru tarayabilirsiniz. Bu tarama şekli kaşlarınız için en doğal görünümü yakalamanızı sağlar.

Farklı Tarzlarda Kaş Sabitleyiciler

Kaşlarınızın istediğiniz gibi sabit görünmesini sağlayan kaş sabitleyicilerin farklı formları vardır. Kaş jeli, sabitleyici sabun, sabitleyici maskara, kaş wax’ı… Farklı tarzlardaki bu ürünler arasından kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Jel Kaş Sabitleyiciler

Kaş sabitleyici
Kaşlarınız Sabit Kalsın Diye Ocean Brow Kaş Sabitleyici

Kaşlarınızı düzeltmek ve sabitlemek için kullanabileceğiniz ürünlerden ilki, jel kaş sabitleyicidir. Bu tarzdaki ürünler genellikle şeffaftır. Makyajın son aşamasında kaşlarınızı taramak ve şekillerini sabitlemek için bu tarz ürünleri kullanabilirsiniz. Jeller doğal bir görüntüye sahip oldukları için gün boyu kaşlarınızı yatıştırabilirsiniz. Jeli kaşlarınıza sürdüğünüz ilk anda kaşlarınızı biraz nemli hissedebilirsiniz. Birkaç dakika sonra jelin kuruduğunu fark edebilirsiniz.

Rimel Kaş Sabitleyiciler (Kaş Maskarası)

Kaş sabitleyici
Hem Renklendirici Hem Sabitleyici Kaş Ürünleri Farmasi Kaş Maskarası

Farklı renklerdeki kaş sabitleyiciler ise genellikle kaş maskarası adını taşır. Özellikle seyrek kaşlılar için renkli kaş sabitleyiciler oldukça kullanışlıdır. Daha gür, daha dolgun bir kaş görüntüsü için renkli kaş maskaralarını kullanabilirsiniz. Bu tarz maskaralar sayesinde kaşlarınızdaki boşlukları kamufle edebilirsiniz.

Pastel, Essence, Farmasi, Benefit… Pek çok farklı markanın saç şekillendirici ürünü vardır. Kullanmak istediğiniz kaş sabitleyiciyi Çiçeksepeti’nde online olarak keşfedip satın alabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir