Kozmetik ÜrünlerModa & GüzellikTrend

Kaş Usturası Nasıl Kullanılır?

Hem kaşları şekillendirmek hem de cildinizdeki şeftali tüyleri temizlemek için ne kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz? Kimileri doğru cevabı bilse de kimilerinin aklından “kaş usturası” geçmediğini biliyoruz. Bu yüzden, son zamanların trendi kaş usturası nedir, nasıl kullanılır sorularının cevaplarını yazımızda bir araya getirdik!

Kaşlar, yüzünüzdeki tüm ifadeyi değiştirmenizde etkilidir. Biraz ince kaşın sizi belki daha sinirli göstermesi mümkündür. Kimileri kaşlarını gürleştirmek için kimileri de daha iyi şekillendirmek için kaş usturalarına başvurur. Hem pratik kullanımı hem etkili sonucu ile şu an kaş usturaları oldukça popüler. Ama bu ürünü kullanmak biraz cesaret de istiyor! Hem yüzünüzdeki tüyler için hem de kaşlarınızı şekillendirme için kullanabileceğiniz kaş usturasıyla ilgili detaylar için okumaya devam edin!

Ustura kelimesinin ilk söylediğinizde kulağınıza güzel gelmiyor olması mümkün. Ama aslında düşündüğünüz kadar korkutucu bir ürün değil. Plastik bir sapın ucunda minik bir jilet var. Bu jilet de cildinize zarar vermeden tüylerinizden kolayca kurtulmanıza yardımcı oluyor. Klasik jiletten farkı ise bu ürünün tamamen kaşlarınız ve ince tüyleriniz için tasarlanmış olması. Cımbız, ip, ağda gibi şekillendirme işlemleriyle uğraşmadan evde kendi kendine kaşlarınızı şekillendirmek istiyorsanız bu ürünü kullanabilirsiniz.

Kaş Usturası Nasıl Kullanılır?

Kaş usturasını kullanmak için öncelikle cildinizin tamamen kuru olmasına dikkat edebilirsiniz. Daha sonra usturayı 45 derecelik açı ile tutmanız önemli. Kaşlarınızın üst kısmını almak için kaşları aşağı doğru, kaşların alt kısmını almak için kaşları yukarı doğru tarayabilirsiniz. Daha sonra tüylerin çıkış yönüne doğru kısa ve keskin hareketlerle kaşlarınızı şekillendirebilirsiniz. Dilerseniz cildinizi gererek bu işlemi çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Ustura işlemini hafif şekilde, cildinize bastırmadan yapmanız da önemli. Aksi halde cildinize zarar verebilirsiniz. Kaşlarınızı şekillendirmek için yapmanız gerekenler aslında bu kadar kolay!

Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ele ergonomik şekilde rahatça oturan kaş usturası sayesinde en minik kaşları bile kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca kaş usturasını kullanmaya alışan kişiler, yüzlerindeki şeftali tüy dediğimiz ince tüyleri de kaş usturası ile temizlediğini söylüyor. Kısa bir sürede ve acısız bir şekilde kaşlarınızı almanızı sağlayan kaş usturalarını kullanırken tabii ki dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

  • Cildinizin kuru olması, cildinizde herhangi bir ten makyajı bulunmaması önemlidir. Bu yüzden kaşlarıızı almadan önce cildinizi iyice temizlemelisiniz.
  • Kaş usturasını 45 derecelik açı ile tutmak önemli. Bu sayede cildinize en yumuşak dokunuşları yapabilirsiniz.
  • Usturayı, kaşlarınızın çıkış yönüne doğru hareket ettirmelisiniz.
  • Tek seferde yüzünüzdeki tüm tüyleri temizlemek yerine temizleme işlemini parça parça yapabilirsiniz.

Kaş Usturası Kullanmanın Faydaları

Kaş şekillendirmek için kullanabileceğiniz kaş usturasının, tüylerinizi kalınlaştıracağına, gürleştireceğine dair bir şüpheniz olabilir. Ama kaş usturasının tek başına kaş çıkarma gibi bir etkisi olduğunu söyleyemeyiz. Hatta, kaş kökü olmayan bir noktadan kaş çıkmasını sağlamak neredeyse imkansızdır ki kaş dökülmesi yaşayan herkes bunu bilir. Kaşlarınızı gürleştirmek isterseniz farklı serumlar, bakım yağları kullanabilirsiniz. Bu sayede kaşlarınızda gürleşmeler oluşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bunun haricinde kaş usturası kullanmanın bazı faydaları vardır:

  • Acısız ve ağrısız şekilde, pratik olarak kaşlarınızı ve yüzünüzdeki diğer tüylerinizi temizlemenizi sağlar.
  • Şekli küçük olduğu için dilediğiniz yere usturayı taşıyıp dilediğiniz zaman kaşlarınızı düzeltebilirsiniz.
  • Tüylerin uzama süresini etkilemesi mümkündür.

Çiçeksepeti’nde kaş usturalarını, kaş serumlarını ve diğer kozmetik malzemelerini online olarak inceleyip satın alabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir