Kozmetik ÜrünlerModa & GüzellikTrend

Küçük Gözler için Makyaj Püf Noktaları

Göz makyajı yapmak, makyajda oldukça önemlidir. Kusursuz bir makyaj yapmak için de yüzünüzü tanımanız önemli. Gözlerinizin büyüklüğüne göre ya da gözlerinizi olduğundan büyük göstermek için bazı makyaj ipuçlarını deneyebilirsiniz. Küçük gözler için makyaj püf noktalarını da yazımızda keşfedebilirsiniz!

Küçük gözler için makyaj yapmak, zaman zaman biraz daha çaba ister. Gözlerinizi olduğundan büyük göstermek için birkaç ipucundan faydalanabilirsiniz. Eğer sizin de gözleriniz küçükse siz de bunları deneyebilirsiniz!

Küçük Gözler için Makyaj

Göz makyajı yaparken bazı detaylara dikkat edersiniz gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz. Abartıya kaçmadan, daha fazla makyaj yapmadan birkaç farklı uygulama yapabilirsiniz. Peki nedir bunlar diyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz!

Kaş Şekillendirmenizi Değiştirin

Gözlerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız kaşlarınızın şekli oldukça önemli. Kaşlarınızı düzgün şekillendirirseniz, yani kaşlarınızın bitiş kısmını inceltirseniz bakışlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Ayrıca kaşlarınızda kavis olması da gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayacak detaylardandır. Düş kaş yerine kavisli kaş modellerini denerseniz gözlerinizin daha büyük göründüğünü fark edebilirsiniz. Kaşlarınızı şekillendirirken hem kaş aldırma şeklinizi değiştirebilirsiniz hem de kaş kalemleri ile kaşlarınıza doğal bir görünüm verebilirsiniz.

Far Kullanımına Dikkat Edin

Göz makyajının en önemli noktalarından biri, far kullanımıdır. Far kullanırken koyu renk farlar yerine açık tonlu farları tercih edebilirsiniz. Açık renkli far kullandığınızda gözleriniz daha büyük görünür. Gözler ne kadar aydınlık görünüyorsa o kadar büyük görünür diyebiliriz. Bu yüzden çok daha koyu makyajlar, siyah tonlar kullanmak yerine açık tonlara şans verebilirsiniz. Ayrıca farları sürerken göz pınarlarına doğru daha açık renkleri, göz kapaklarının dışına doğru da daha koyu renkleri kullanabilirsiniz. Bu da gözlerinizin daha belirgin görünmesinde etkilidir. Ama farları aşağı doğru değil yukarı doğru sürmelisiniz. Aşağı doğru sürülen farların, bakışlarınızı aşağı çekmesi mümkündür.

Kirpiklerinizi Belirginleştirin

Kirpikleriniz ne kadar belirgin olursa bakışlarınız da o kadar belirgin olur! Gözlerinizi daha büyük göstermek için gözün etrafını siyah kalemle çevirmek yerine kirpik diplerinize kalem sürebilirsiniz. Bu sayede kirpik dipleriniz daha belirgin bir görünüm kazanır. Üst kirpik diplerinize uygulayacağınız bu kalem ile gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Seçtiğiniz kalemin biraz yumuşak, kremsi olmasına dikkat ederseniz daha iyi bir görüntü elde edersiniz. Ayrıca tabii ki her zaman kullandığınız rimeliniz ile kirpiklerinizi iyice belirginleştirebilirsiniz.

Aydınlatıcı Kullanın

Aydınlatıcı kullanmak da gözlerinizi daha büyük göstermenizi sağlayacak detaylardan biridir. Kaş kemiğine ve göz pınarlarınıza aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Bu aydınlatıcı sayesinde gözlerinizdeki etki artacak, bakışlarınız daha belirgin görünecektir. Hem göz makyajınızı tamamlayacak hem de gözlerinizde doğal bir etki oluşturacak aydınlatıcıları kullanarak gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Eyelinerın Kuyruklarını Düzeltin

Göz kapaklarınıza makyaj uygulaması yaparken ürünleri kuyruklu ve yukarı doğru uygularsanız bakışlarınız daha etkileyici olur. Eyeliner sürerken eyelinerın kuyruk kısmını biraz daha yukarı doğru yaparsanız gözlerinizi biraz daha büyük gösterebilirsiniz. Yumuşak sürümlü bir eyeliner ile istediğiniz uygulamayı kolayca yapabilirsiniz.

Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde göz makyajınızı tamamlayacak, gözlerinizi daha büyük gösterecek makyaj malzemelerini bulabilirsiniz. Farlar, aydınlatıcılar, eyeliner çeşitleri ve çok daha fazlası sizi bekliyor!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir