Kozmetik ÜrünlerModa & GüzellikTrend

Tüm Püf Noktalarıyla: Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

Rujlar arasında en iddialı, kimi zaman en uğraştırıcı; ama her tene çok yakışan ruj, kırmızı rujdur. Kırmızı ruju sürerken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Ruju gelişigüzel şekilde değil, biraz özen göstererek sürmeniz önemlidir. Kırmızı ruj sürmek için en etkili teknik ve yöntemleri, yazımızda bulabilirsiniz. Kırmızı ruj nasıl sürülür, hangi aşamalardan sonra sürebilirsiniz, detaylar yazımızda!

Zamansız ve klasik bir rujdur kırmızı ruj. Anında çekici bir görüntü yaratmanızı sağlar. Hem gece makyajlarının hem gündüz makyajlarının vazgeçilmezi olan kırmızı ruju sürmek için bazı adımları takip edebilirsiniz. Bu sayede en iyi şekilde kırmızı rujunuzu sürebilirsiniz.

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

Rujlar arasında en çok sevilenlerden biri de kırmızı rujdur. Kırmızı ruju kullanırken makyajınızdaki diğer ürünlere dikkat etmeniz gerekir. Eğer çok ağır makyaj yapacaksanız kırmızı ruj yerine farklı tonlarda rujlar kullanabilirsiniz. Kırmızı ruj ile natürel tonlarda makyajı bir arada kullanabilirsiniz. Allık seçimi de kırmızı ruj sürerken önemlidir. Şeker pembesi allıklar, kırmızı rujlar ile birlikte komik görünebilir. Bunun yerine şeftali tonlu allıkları deneyebilirsiniz. Şimdi gelin, kırmızı ruju nasıl sürebilirsiniz, adım adım bakalım! 

Dudaklarınızdaki Ölü Deriyi Temizleyin 

Pazariz Siyah Nokta Temizleme Aleti Dudak Peeling Fırçası 1 Ad
Dudaklarınızı Nemlendirmeden Önce Temizlemek için Dudak Temizleme Fırçası

Kırmızı ruj sürmenin ilk adımı, dudaklardaki ölü deriyi temizlemektir. Dudaklardaki kuruluklar, parça parça deriler, rujun şeklinin bozulmasına sebep olur. Bu tarz bir görüntü oluşması yerine dudaklarınızdaki kurumuş deriyi temizleyerek dudaklarınızı kırmızı ruja hazırlayabilirsiniz. Deriyi temizlemek için yumuşak bir diş fırçası ve peeling kullanabilirsiniz. Peeling ile dudaklarınızı temizledikten sonra ilk aşamayı tamamlamış olursunuz.

Dudaklarınızı Nemlendirin 

Kırmızı Detaylı Besleyici Hidrojel Içerikli Dudak Maskesi
Olmazsa Olmaz Nemlendiriciler, Besleyici Hidrojel İçerikli Dudak Maskesi

Kırmızı ruj sürmenin ikinci adımı, dudaklarınızı nemlendirmektir. Bir önceki aşamada dudaklarınızdaki ölü deriyi temizlediniz, bu aşamada ise dudaklarınızı nemlendirmeniz gerekiyor. Aslında dudaklarınızı nemlendirmeniz, her ruj uygulamasından önce önemli. Dudaklarınızı nemlendirdiğinizde, rujun dudak çizgilerine dolmasını engelleyebilirsiniz. Hem anlık olarak dudaklarınızı nemlendirmenizi sağlayacak hem de uzun süreli olarak dudaklarınızı nemlendirecek dudak kremlerini kullanabilirsiniz. 

Rujdan Önce Bir Baz Uygulayın 

Kırmızı ruj nasıl sürülür
Pürüzsüz Bir Görünüm için Baz, Golden Rose Prime & Prep Lipstick Base 

Kırmızı ruju sürmeden önce bir baz kullanabilirsiniz. Bu sayede dudaklarınızı matlaştırıp kırmızın rujun renginin daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Bazı, olabildiğince ince bir katman olarak uygulamanız, dudaklarınızda ağırlık hissi oluşmaması açısından önemli. Eğer bazın dudaklarınıza fazla geldiğinizi düşünürseniz peçete ile fazlalığı alabilirsiniz.

Dudaklarınızın Hatlarını Belirginleştirin

Max Factor Kırmızı Dudak Kalemi - Colour Elixir Lip Liner 10 Red Rush
Dudaklarınızı Çerçevelemeyi Unutmayın, Max Factor Kırmızı Dudak Kalemi Colour Elixir Lip Liner 

Kırmızı ruj sürmeden önce dudak hatlarınızı dudak kalemi ile belirginleştirmeniz de oldukça önemli. Ruju sürerken taşırmanız, dudak çizgilerini kaçırmanız mümkün. Bunun olmasını engellemek için ilk önce rujunuzun tonunda bir kırmızı dudak kalemi seçip dudaklarınızı kalem ile çerçevelemek. Dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçevelerken tek seferde uzun çizgiler çizmenize gerek yok. Kısa kısa çizgilerle dudaklarınızın etrafını çevirebilirsiniz. Bu sayede kırmızı ruju sürmeden önce iyi bir çerçeve oluşturmuş olursunuz. Bu da, ruju sürdüğünüzde iyi bir bütünlük oluşturur.

Dudak Fırçasıyla Rujunuzu Uygulayın 

The ONE Express Kalem Ruj+ Love Nature Smoothie Avokado Özlü Besleyici Saç Maskesi - Tüm Saçlar 30ml
Cilt Tonunuza Yakışan Kırmızı Ruju Keşfedin, The ONE Express Kalem Ruj

Kırmızı ruju stick olarak, likit ruj olarak ya da fırça ile uygulayabilirsiniz. Bu ruju sürmenin en iyi yolu ise dudak fırçası kullanarak sürmek. Ruju, fırçanın ucuyla azar azar alıp dudaklarınıza parça parça uygulayabilirsiniz. Dudak fırçası ile ruju, dudaklarınızda kolayca yayabilirsiniz. Bu sayede mat, pürüzsüz ve her tarafı eşit şekilde kırmızı bir ruj sürmüş olursunuz. Bu aşamada en önemli konu, cilt renginize uyan bir kırmızı ruj seçmeniz. Farklı tonlardaki kırmızı ruj seçenekleri arasından kendi cildinize en çok yakışan seçebilirsiniz. Kremsi, yumuşak rujları seçerseniz ruju sürmeniz çok daha kolay olur. 

Pudra ile Rujunuzu Sabitleyin

Kırmızı ruju sürdükten sonra yapabileceğiniz son dokunuş, dudaklarınıza pudra sürmektir. Dudaklarınızın üzerine çok hafif bir şekilde, fırça ile fondöten uygularsanız rujun, dudağınızda daha uzun süre kalmasını sağlayabilirsiniz. Makyaj uzmanları bu iş için özellikle talk pudrasının ideal olduğunu söylüyor. Siz de çok belirgin olmayan bir pudra kullanarak rujunuzu sabitleyebilirsiniz. 

Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde hem kendi cilt tonunuza uygun kırmızı rujları bulabilirsiniz hem de makyajınızı tamamlayacak makyaj malzemelerini keşfedebilirsiniz. En güzel makyajlar için aradığınız her şey Çiçeksepeti’nde sizi bekliyor!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir