Moda & GüzellikKozmetik Ürünler

Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

He günlük makyaj hem de gece makyajı için kullanabileceğiniz bazı ürünler vardır. Bu ürünleri her zaman yanınızda taşımak içinse makyaj çantalarını kullanmak, en kusursuz yoldur. Her zaman makyajınızı tazelemenizi sağlayacak, makyaj malzemelerinizi kolayca yanınızda taşımanıza yardımcı olacak makyaj çantası çeşitlerini ve içinde taşımanız gereken ürünleri, Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. Makyaj çantasında olması gerekenler yazımızda!

Kusursuz bir makyaj için çantanızda neler bulunması önemli? Hangi makyaj malzemelerinizi her zaman yanınızda taşımalısınız? Bu soruların cevabını blog yazımızda bulabilirsiniz!

Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Makyaj yaparken kullandığınız ürünleri yanınızda taşımak, gün içinde makyajınızı tazelemeniz açısından oldukça önemli. Böyle zamanlar için makyaj çantanızla birlikte makyaj malzemelerinizi yanınızda taşıyabilirsiniz.

Peki makyaj çantalarında mutlaka olması gereken ürünler hangileridir? İşte yanıtı!

Ruj

Parlak ve Etkileyici Dudaklar için Avon True Nourishing Dudak Yağı 7 Ml. Blossom

Dudaklarınızda harika bir görüntü yaratan rujlar, tazelenmeye en çok ihtiyaç duyan makyaj malzemeleri arasındadır. Çünkü su içerken, kahve içerken ya da gün içinde herhangi bir anda, rujunuzun dağıldığını görebilirsiniz. Bu durumu daha hızlı düzeltmek için makyaj çantanızda her zaman rujunuzu taşıyabilirsiniz. Bu sayede rujunuzu dilediğiniz zaman yenileyip kötü bir görünüm oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Öte yandan, daha uzun süre kalıcılığı olan rujları da tercih edebilirsiniz. Dayanıklı, kalıcı ve etkili rujlar ile gün içinde sürekli yenileme yapmaya ihtiyaç duymazsınız.

Fondöten

Cildinizdeki İstenmeyen Görüntüleri Kapatmak için Avon Calming Effects Rahatlatıcı Etkili ve Işıltı Veren Fondöten

Makyaj çantalarının olmazsa olmazlarından bir diğeri, fondöten çeşitleridir. Fondötenler sayesinde cildinizde istemediğiniz görüntüleri kapatabilirsiniz. Cilde kadife bir doku veren, cilt kusurlarınızı gizlemenizi sağlayan fondötenler sayesinde her makyajı eşsiz bir hale getirebilirsiniz. Fondötenler aslında gün içinde sık sık yenilemeniz gereken ürünlerden biri değildir ama yine de makyaj çantasının temel taşlarından biri olduğu için çantanızda mutlaka bulunmalı diyebiliriz.

Pudra

İstenmeyen Parlaklıkları Kamufle Edin, Revolution Conceal & Fix Setting Medium Pink Pudra

Tabii ki pudralar da makyaj çantanızda mutlaka olması gereken ürünlerden biri. Pudra çeşitleri, hem makyajınızı sabitlemek için kullanabileceğiniz hem de cildinizi kusursuzlaştırmak için kullanabileceğiniz ürünler arasında. İpeksi bir görüntü, ciltte doğal bir bitiş için pudra çeşitlerini kullanabilirsiniz. Doğal bir parlaklık sağlayan pudralar, aynı zamanda T bölgesinde yağlanmaları matlaştırmanızda da etkilidir. İsterseniz direkt olarak cildinize pudra uygulayabilirsiniz. Ayrıca fondötenin üzerine de pudra uygulayarak fondötenin etkisini arttırabilirsiniz.

Kapatıcı

Hafif Bitişli Bir Makyaj Malzemesi, MT Göz Altı Likit Kapatıcı 10 Ml Açık

Makyajın en önemli adımlarından biri, kapatıcı sürmektir. Kapatıcılar, tazelenmiş bir cilt görüntüsü oluşturduğu için cildinizi yenilemede etkilidir. Hem gün içinde hem de makyaj yapma aşamasında kapatıcı kullanarak iyi bir cilt görüntüsüne ulaşabilirsiniz. Concealer (kapatıcı) çeşitlerini makyaj çantanıza atıp göz altlarınızdaki koyu halkaları gizleyebilirsiniz! Ayrıca doğal, nemli ve hafif bitişli bir ürün olduğu için de bu ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Eyeliner & Far

Gözler, bir makyajda en önemli yerlerden biridir. Bu yüzden makyaj çantasında mutlaka olması gereken ürünlerin başında da farlar ve eyeliner çeşitleri vardır. Gün boyu akmayacak suya dayanıklı eyeliner çeşitleri, gözlerinizin parlamasını sağlayacak far paletleri, eşsiz bakışlara sahip olmanızı sağlayacak göz kalemleri… Tüm bunları makyaj çantanızda bulundurabilirsiniz. Bu sayede gün içinde ya da istediğiniz anda gözlerinize kusursuz bir makyaj yapabilirsiniz. Ayrıca Eyeliner Nasıl Sürülür? Adım Adım Eyeliner Çekme İşlemi yazımıza da göz atabilirsiniz!

Kusursuz bakışlar denince akla gelen bir diğer ürün maskaralardır tabii ki. Ok gibi, hacimli, dolgun kirpikler için kirpiklerinize maskara sürmeniz gerekir. Maskaralar, bakışlarınızı belirginleştirmenizde etkili olan ürünlerdir ayrıca. Makyajınızın dağılıp bozulmaması için su geçirmez (waterproof) maskaraları tercih etmeniz, çok daha doğru bir tercih olacaktır. Gün boyunca upuzun, kıvrık mı kıvrık, dolgun kirpikleriniz olsun istiyorsanız makyaj çantanıza bir tane maskara atmanız da şart. Ayrıca isterseniz gün içinde maskarınızı da yenileyebilirsiniz.

Allık

Makyaj Çantasında Olması Gereken Ürünler, Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık

Pempe, tatlı, göz alıcı yanaklar için en doğru ürünlerdendir allık. Bu özellikleriyle de makyaj çantalarının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Yumuşak dokusu, canlı renkleri ve efektiyle allık çeşitlerini makyaj çantanızda bulundurabilirsiniz. Parlak, mat ya da ışıltılı allıkları Çiçeksepeti’nde keşfedebilirsiniz. Gün içinde canlanma ihtiyacı hissettiğiniz zaman ya da makyajınıza ufak bir dokunuş yapmak istediğinizde allıklara bir şans verebilirsiniz!

Aydınlatıcı / Highlighter

Makyaj Çantanızda Olması Gereken Ürünler, Avon Aydınlatıcı İnciler Top Allık

İyi bir makyajın önemli detaylarından biri de aydınlatıcı sürmektir. Aydınlatıcılar, parlamak istediğiniz zaman kullanabileceğiniz ürünlerdendir. Sağlıklı, aydınlık, parlak ve iyi bir görünüm için aydınlatıcıları kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerine, burun ucuna, çenenize, kaş altlarına aydınlatıcı sürebilirsiniz. Hem günlük makyaj için hem de gece makyajları için aydınlatıcı çeşitlerini kullanabilirsiniz!

Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde hem birbirinden farklı makyaj malzemelerini hem makyaj çantalarını bulabilirsiniz. Ayrıca Çiçeksepeti Blog yazıları arasında aradığınız her soruya cevap bulabilirsiniz! Sizin de “Bu ürün mutlaka makyaj çantasında olmalı!” dediğiniz ürünler varsa yorumlarda bize yazmayı unutmayın!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir